Відділ культури, національностей та релігій

Києво-Святошинської райдержадміністрації

 

Адреса: 03027,  с.Новосілки, вул.Озерна, 4 

Телефон/факс: 250-46-07

E-mail: kultura2007@ukr.net

Начальник – Гончаренко Дмитро Володимирович

 

Прийомний день – середа з 9.00 до 13.00

 

Відділ культури, національностей та релігій Києво-Святошинської районної державної адміністрації є структурним підрозділом Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, що утворюється головою Києво-Святошинської райдержадміністрації та підзвітний і підконтрольний голові Києво-Святошинської райдержадміністрації та управлінню культури національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації.

Відділ культури, національностей та релігій у своїй діяльності керується Конституцією, та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету  Міністрів України,  наказами Міністерства культури України, розпорядженнями голови обласної державної адміністрації, голови районної державної адміністрації, а також Положенням про відділ культури національностей та релігій.

 

Основними завданнями відділу є:

реалізація державної політики у сфері культури, національностей та релігій, збереженні культурної  спадщини, а також державної мовної політики;

забезпечення вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина;

сприяння відродженню та розвитку традицій і культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності корінних народів і національних меншин, соціальному захисту працівників установ та організацій у сфері культури, національностей та релігій та збереженні культурної спадщини, а також споживачів культурного продукту, встановленню контролю за його якістю, загальнонаціональній культурній консолідації суспільства, формуванню цілісного культурно-інформаційного простору, захисту та просуванню високоякісного різноманітного культурного продукту;

участь у розробленні та виконанні державних і регіональних програм  розвитку культури, національностей та релігій, охорони культурної спадщини, а також державної мовної політики. Розвиток культури у Києво-Святошинському районі

Заклади культури району забезпечують реалізацію державної політики у сфері культури, мистецтва, охорони культурної спадщини, музейної та бібліотечної справи.

Мережа установ культури Києво-Святошинського району становить 84 заклади і складається з міського Палацу культури, творчості та мистецтв, 10 будинків культури, 22 клубів, 45 бібліотек, 5 дитячих шкіл мистецтв, Боярського краєзнавчого музею та Малютянського музею ім. Миколи Пимоненка.

Районний будинок культури є методичним центром клубної діяльності району, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері культури, проводить роботу з розвитку та збереження національної культурної спадщини, духовного відродження, правового, патріотичного, естетичного виховання серед жителів населених пунктів району, підтримки й розвитку аматорських колективів; організовує та проводить культурно-масові заходи району, конкурси, фестивалі різних жанрів: хорового, театрального, хореографічного мистецтва, естрадного співу, художнього читання, виставки художників та майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

Районним будинком культури надається методична допомога працівникам закладів культури, керівникам аматорських колективів – підбір репертуару для художніх колективів, написання сценаріїв для проведення масових заходів, свят і обрядів, популяризація кращих творів українських композиторів і світових класиків.

В районі функціонує 33 клубних заклади, в яких створені вокально-хорові, хореографічні, театральні, туристичні, фізкультурно-оздоровчі, оркестрові та інструментальні колективи, любительські об’єднання, гуртки, клуби за інтересами.

Серед аматорських колективів району - 16 мають звання «Народний», а саме:

Народний аматорський хор «Надія» - будинок культури с. Тарасівка; 

Народний аматорський фольклорний колектив «Горлиця» - будинок культури с. Тарасівка;

Народний фольклорно-етнографічний колектив «Співучі голоси» - будинок культури с. Бобриця; 

Народний аматорський хор «Княжа вольниця» - будинок культури с. Білогородка;

Народний аматорський хор «Рідні наспіви» - будинок культури с. Михайлівка Рубежівка;

Народний аматорський фольклорно – етнографічний коллектив «Берегиня» клуб с. Чайка; 

Народний аматорський ансамбль «Дивоцвіт» - районний будинок культури с. Новосілки;

Народний аматорський хор «Лісова пісня» - клуб с. Лісники;

Народний аматорський хор «Вишневий дзвін», м. Вишневе; 

Народний аматорський хор «Надія» - будинок культури с. Шпитьки;

Народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Веселка», клуб с. Личанка;

Народний аматорський колектив «Дмитрівчанка» - будинок культури с.Дмитрівка;

Народний аматорський хор «Калиновий цвіт» - будинок культури с. Гореничі;

Народний фольклорно-етниграфічний колектив «Червона калина», клуб с.Лука;

Народний фольклорний гурт «Золоте перевесло» - клуб с.Лука; 

Народний аматорський колектив «Червона калина» клуб с.Крюківщина.

Колективи району приймають участь у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, оглядах, фестивалях, де здобувають почесні місця.

Музейна справа. В Києво-Святошинському районі працюють Боярський краєзнавчий музей та його відділ – музей ім. Миколи Пимоненко в с. Малютянка.

Боярський краєзнавчий музей та Малютянський музей Миколи Пимоненка є осередками творчого та культурного життя району. Музейними працівниками проводиться всебічне вивчення, наукове дослідження та пошук історичних реліквій, архівних документів та інших культурних цінностей. В стінах музеїв влаштовуються презентації нових книг літераторів та поетів району, персональні виставки художників та майстрів декоративно - прикладного мистецтва, проводяться екскурсії та мистецькі зустрічі, науково-практичні конференції, тематичні лекції, вечори пам’яті видатних діячів культури, життя яких пов’язане з районом. Нещодавно колекція Боярського краєзнавчого музею поповнилась творами Заслуженного художника України, Лауреата премії ім. В. Касіяна Мохора Юрія Павловича. Це близько 300 живописних творів та акварелей.

Діяльність бібліотек Києво-Святошинського району спрямована на зміцнення свого становища в суспільстві, пошук нових потенційних читачів і користувачів інформації та якнайповніше задоволення їх запитів, розвиток традиційних напрямів бібліотечної діяльності, збагачення їх новими нестандартними формами взаємодії з читачами, розширення зв’язків з установами і організаціями.

Головна місія бібліотек – формування соціально-культурного середовища, в якому успішно здійснюється інформаційний і духовний розвиток людини, підвищення культурного рівня мешканців регіону.

Усі бібліотеки району об’єднані в централізовану бібліотечну систему, що нараховує 45 бібліотек, з них 38 на селі. Щороку їхніми послугами користується понад 37 000 читачів. Кожний четвертий житель району є читачем бібліотеки. Більша половина читачів бібліотек – діти.

Дитячі школи мистецтв району були і залишаються на сьогодні головними осередками культурно-естетичного виховання. Викладачі музичних шкіл щороку докладають зусилля у вихованні різнобічно освіченої, прогресивно-мислячої особистості, піднесення престижу естетично-мистецької освіти.

В районі працюють п’ять дитячих шкіл мистецтв: Боярська дитяча школа мистецтв (м. Боярка, вул. Вокзальна, 33), Вишнівська дитяча школа мистецтв (м. Вишневе, вул. Зелена, 8-а), Петрівська дитяча школа мистецтв (с. Петрівське, вул.Теплична, 8-а), Шпитьківська дитяча школа мистецтв (с. Шпитьки, вул.Господарська, 3), Чабанівська дитяча школа мистецтв (смт. Чабани, вул. Машинобудівників, 4). Дитячі школи мистецтв отримали статус Комунальних позашкільних навчальних закладів, засновником яких є Києво-Святошинська районна рада, але безпосередньо підпорядковані, підзвітні і підконтрольні відділу культури і туризму районної державної адміністрації. Школи надають мистецьку освіту за напрямками: гра на музичних інструментах, академічний, естрадний і народний спів, образотворче, декоративно-прикладне, театральне мистецтво, хореографія. Вихованці дитячих шкіл мистецтв району є переможцями районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та фестивалів.В галузі працює багато людей, які мають почесне звання «Заслужений працівник культури»: Гулєвата Ніна Василівна – директор централізованої бібліотечної системи;Чуприна Юрій Якович – керівник Народного аматорського хору «Надія» будинку культури с. Шпитьки; Дегтяренко Зінаїда Степанівна – завідувач бібліотекою та керівник Народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Веселка» с. Личанка;Павленко Іван Якимович – керівник молодіжного Народного фольклорного ансамблю «Золоте перевесло» клубу с.Лука; Андрійчук Петро Олександрович – керівник Народний аматорський хор «Княжа вольниця» будинку культури с.Білогородка. Подолянець Аліса Олександрівна – керівник Народного аматорського колективу «Червона калина» клубу с. Крюківщина.


                                                    Боярський краєзнавчий музей

Боярський краєзнавчий музей створено на базі літературно-меморіального музею М.Островського, відкритого у 1974 році. У 1992  році  музей  перепрофільовано. Біля витоків народження   музею стояли краєзнавці  Іван   Іванов,  Василь Кубренков, Володимир Горинович, Альбіна Януш.

Музейна колекція, що складалась понад сорок років досить різнобічно відображає коло дослідницьких інтересів музею і налічує понад 13.4 тис. предметів основного і науково-допоміжного фондів. До найчисленніших груп музейної колекції відносяться письмодруковані матеріали – понад 4 тис.одиниць зберігання, нумізматики – 1,5 тис.од.зб., живопис, графіка – близько 3 тис.од зб. Іншу частину колекції складають предмети груп: фото, етнографії, філателії, археології, меморії.

Етнографічна колекція Боярського краєзнавчого музею налічує близько тисячі предметів: рушники, вишивки, сорочки, килими, одяг, жіночі прикраси, предмети домашнього вжитку. Всі ці речі характеризують матеріальну і духовну культуру українського народу, його сімейний і суспільний побут.

Постійно діюча експозиція знайомить з історією Києво-Святошинського району,  археологічними знахідками, дачним селищем Боярка ( кін.Х1Х поч. ХХ ст.), місцевим побутом. Значне місце в експозиції музею займають документальні матеріали, які розповідають про життя і творчість видатного українського письменника Володимира Cамійленка, який похований на церковному кладовищі в Боярці.

Серед цікавих надходжень варто назвати шафу В. Cамійленка; сімейний архів М.Пимоненка; свідоцтво про закінчення Будаївської церковно-парафіяльної школи, видане у 1913році; портативна друкарська машинка, що використовувалась підпільною організацією (керівник В.С.Боярський), яка діяла на території Боярки в роки німецької окупації (серпень 1941 – листопад 1943р.р.); рояль кінця ХІХст. фірми Westermaner, переданий Мохор Л.П., фортепіано, яке належало Р. Горобцю, боярчанину, співаку, композитору, Заслуженому артисту Російської Федерації, курівнику гурту «Рецитал», автору хітів А. Пугачової, Л. Доліної, В. Леонтьєва та ін.. відомих виконавців;  понад тисячу оригінальних робіт художників Віктора Григор’єва та Кіри Полкової, серед яких ілюстрації до таких відомих дитячих книжок як „Сто пригод Барвінка і Ромашки”, „Золотий ключик”, „Про відважного Барвінка і коника Дзвоника” та ін; живописних картин заслуженого художника України Юрія Мохора та багатьох інших митців району.Отримані матеріали дають змогу періодично змінювати експозицію.

Співробітники музею розробили та вдосконалили різноманітні методи наукової та культурно-просвітницької роботи: науково-практичні конфнрнції, виставки художніх та декоративних робіт, мистецькі зустрічі, тематичні лекції з серії „Боярка літературна”, присвячені В.Самійленку, С.Надсону, Шолом-Алейхему. В стінах музею влаштовуються презентації нових книг боярських  авторів персональні виставки художніх творів митців міста та району.

Подібні заходи завжди викликають незмінний інтерес любителів поезії та мистецтва. В результаті музей став своєрідним осередком творчого і культурного життя міста.

За 40 років свого існування музей відвідало близько 700 тис. екскурсантів, з них 80%   молоді.

Географія відвідувачів надзвичайно широка – це гості з Росії, Німеччини, Польщі, Канади та ін. Особливі  стосунки у музею склалися з Китайською Народною Республікою.

Боярський краєзнавчий музей має в селі Малютянці філію – музей М.Пимоненка, академіка живопису.

Матеріально-технічне забезпечення музею та філії  на 2016 рік:

-          Фонд заробітної плати – 573 500.00 грн.;

-          Поточний ремонт 459 484,00 грн.;

-          Придбання матеріалів, інструментів – 163 700,00 грн.;

-          Капітальний ремонт – 100 000,00 грн.;

-          Придбання обладнання і предметів довгострокового  користування - 165 000,00 грн.;

-          Районний будинок культури Києво-Святошинської РДА був зданий  в експлуатацію в 1976 р.

-          Який знаходиться за адресою – Києво-Святошинський р-н. с. Новосілки, вул. Озерна № 4.

-          В приміщенні районного будинку культури є велика  актовий зал на 375 посадочних місць,  конференц-зал,  спортивний зал, камерний театр, музичний кабінет, методичний кабінет, бібліотека.

-           На базі районного будинку культури безкоштовно працюють: вокальний  ансамбль для дорослих, дитячий фольклорний ансамбль, театральний гурток  для дітей, ансамбль народного танцю для дітей, студія бально-сучасного танцю для дорослих, молодіжна театральна студія «КОРиФЕЇ», любительське об’єднання для дітей  «Сіон», любительське об’єднання «Закон і право» , любительське об’єднання для дітей «АВАНА», туристичний клуб «ВОЯЖ».

-           Районний будинок культури надає послуги з проведення семінарів, тренінгів, консультацій провідного психолога.

-          Матеріально-технічне забезпечення РБК на 2016 рік:

-          Фонд заробітної плати – 1 221 100.00 грн.;

-          Поточний ремонт – 633 423,00 грн.;

-          Придбання матеріалів, інструментів – 292 552,00 грн.;

-          Капітальний ремонт спортивного залу – 1 800 000,00 грн.;

-          Придбання обладнання і предметів довгострокового користування - 789 000,00 грн.;

-          комунальні послуги – 840360,00 грн.

-                  комунальні послуги – 160727,00 грн..

   ___________________________________

Києво-Святошинська районна централізована бібліотечна система, як єдине структурне об’єднання і здійснює бібліотечно-інформаційне обслуговування всіх хто має потребу в інформації та книзі, організовує свою роботу виходячи із соціальних і життєвих потреб громади.

Основними напрямками діяльності бібліотек є виховання патріотичних почуттів, любові до рідної землі, збагачення духовного світу підростаючого покоління, підвищення правової свідомості і правової культури, краєзнавча, екологічна освіта, естетичне виховання, тощо.

Центральна районна бібліотека для дорослих є головною бібліотекою, має відповідні відділи, формує, зберігає і організовує єдиний фонд документів системи, визначає його структуру та здійснює розподіл книг між бібліотеками-філіалами та є організаційно-методичним центром для всіх бібліотек району.

            Бібліотечна мережа Києво-Святошинського району нараховує 44 бібліотеки з них:

·         Центральна районна бібліотека для дорослих

·         Районна бібліотека для дітей

П»ять міських бібліотек:

·         Вишнівська міська бібліотека для дітей

·         Міська бібліотека для дітей м. Боярка

·         Міська бібліотека для дорослих №1 м. Боярка

·         Міська бібліотека для дорослих №2 М. Боярка

·         Селищна бібліотека смт. Чабани

 37 сільських бібліотек-філіалів:

с. Білогородка Філія № 1

с. Бобриця  Філія № 33  (0,5 ст.)

с. Бузова Філія № 11

с. Віта Поштова Філія № 18

с. Гатне       Філія №19

с. Гореничі Філія № 2 

с. Горенка Філія № 3 

с.Горбовичі №37           (0,25 ст.) 

с. Гурівщина Філія № 20 

с. Дмитрівка Філія № 38 

с. Жорнівка   Філія № 21 

с. Забір’я   Філія № 12 

с. Княжичі Філія № 29 

с. Круглик  Філія № 28   (0,5 ст.)

с. Крюківщина Філія № 13

с.Лісне  Філія № 48        (0,5 ст.)

с. Лісники   Філія № 14  (0,5 ст.)

с. Личанка Філія № 5

с. Лука Філія № 30 

с. Малютянка Філія № 43 

с. Мила  Філія № 40       (0,75 ст.)

с. Мироцьке   Філія № 22  (0,5 ст.)

с. Мих. Рубежівка Філія №  6

с. Мощун Філія № 31 

с. Музичі Філія № 32 

с. Новосілки Філія № 10

с. Неграші  Філія № 15  (0,5 ст.)

с. Петрівське Філія № 26

с. Петрушки Філія № 23                                       

с. П. П. Борщагівка Філія № 24

с. Тарасівка Філія № 7 

с. Хмільна   Філія № 36  (0,25 ст.)

с. Ходосівка Філія № 17 

с. Хотів Філія № 16 

с. Шевченкове Філія № 25 (0,25ст.)

с. Шпитьки Філія № 9 

 с. Юрівка Філія № 27 

 

З них працюють в умовах неповного робочого дня всього – 10.:

·         на 0,25 посади – 3 (Горбовичі, Хмільна,Шевченкове),

·         на 0,75 посади – 1 (Мила),

·         на 0,5 посади – 6 (Бобриця, Круглик, Лісне, Лісники, Мироцьке, Неграші).

Щорічно бібліотеки району обслуговують понад 31 тисячу читачів. Значне місце у роботі бібліотек займає  робота з дітьми та підлітками. Щорічно бібліотеки району обслуговують понад 14 тисяч дітей та 8 тисяч читачів юнацького віку. Видача книг та періодичних видань становить понад 600 тисяч примірників. Бібліотечний фонд на кінець звітного 2015 року нараховує 420 287 друкованих видань.

Штат Києво-Святошинської районної централізованої бібліотечної системи становить – 66 бібліотечних працівників. З них мають повну вищу освіту – 32 працівника, в т.ч. бібліотечну – 16.

Структура Києво- Святошинської центральної районної бібліотеки для дорослих:

·         Директор районної централізованої бібліотечної системи

·         Методично-бібліографічний відділ

·         Відділ комплектування та обробки літератури

·         Відділ організації, і використання єдиного книжкового фонду

·         Відділ обслуговування користувачів :

                  абонемент;

                  читальний зал;

                  юнацька кафедра

Штат центральної районної бібліотеки для дорослих  становить - 14 бібліотечних працівників.

 

Матеріально-технічне забезпечення ЦБС  на 2016 рік:

-          Фонд заробітної плати – 5 088 900.00 грн.;

-          Встановлення протипожежної сигналізації -  75 000,00 грн.;

-          Придбання матеріалів, інструментів – 389400,00 грн.;

-          Поповнення бібліотечного фонду – 379 000,00 грн.;

-          Придбання обладнання і предметів довгострокового  користування  -A 379 000,00 грн.;

-          комунальні послуги – 506250,00 грн.

_____________________________________________________________________________

Інформація щодо  першого засідання

конкурсних комісій

Перше засідання конкурсної комісії щодо добору на вакантну посаду керівника

-         Боярського краєзнавчого музею відбудеться 22 серпня 2016 року о 10.00  

-         Києво-Святошинської централізованої бібліотечної системи відбудеться 22 серпня 2016 року о 10.30  

-         Районного будинку культури відбудеться 22 серпня 2016 року о 11.00  

     Засідання комісій проводитиметься за адресою:

03027, м. Київ,  с. Новосілки, вул.. Озерна, 4, районний будинок культури

 

Начальник відділу культури,

національностей та релігій                Д.В. Гончаренко


Протокол 1. Протокол 2 конкурсної комісії по проведенню конкурсного добору на посаду директора ЦБС

Протокол 1. Протокол 2 засідання комісії по проведенню конкурсного добору на посаду директора БКМ

Протокол 1.Протокол 2 засідання комісії по проведенню конкурсного добору на посаду директора РБК

     


Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом на 31.12.2017 рік відділу культури, національностей та релігій райдержадміністрації за кодами програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів:

1.   Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом на 31.12.2017 рік 2414030 Філармонії, музичні колективи.

2. Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом на 31.12.2017 рік 2414060 «Бібліотеки».

3. Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом на 31.12.2017 рік 2414070 « Музеї та виставки».

4. Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом на 31.12.2017 рік 2414090 «Палаци і будинки культури».

5. Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом на 31.12.2017 рік 2414100 «Школи естетичного виховання дітей».

6. Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом на 31.12.2017 рік 2414200 «Інші культурно-освітні заклади».


Паспорти бюджетних програм на 2018 рік відділу культури, національностей та релігій райдержадміністрації за кодами програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів:

1.     Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік 1017324 Будівництво установ та закладів культур.

2.     Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік 1014030 Забезпечення діяльності бібліотек.

3.     Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік 1014040 Забезпечення діяльності музеїв і виставок.

4.    Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік 1014060 Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів,центрів дозвілля та інших клубних закладів.

5.    Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік 1011100 Надання спеціальної освіти школами естетичного виховання (музичними, художніми, хореографічними, театральними, хоровими, мистецькими).

6.     Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік 1014080 Інші заклади та заходи в галузі культури і мистецтва.