Відділ культури, молоді та спорту

Києво-Святошинської районної державної адміністрації

Київської області

 

Адреса: 03027,  с.Новосілки, вул.Озерна, 4 

Телефон/факс:  (044) 250-46-07

E-mail: kultura2007@ukr.net

Начальник – Гончаренко Дмитро Володимирович

Прийомний день – середа з 9.00 до 13.00


Розпорядження від 31.01.2020 № 66 "Про затвердження Положення про відділ культури, молоді та спорту Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області"

ПОЛОЖЕННЯВідділ культури, національностей та релігій Києво-Святошинської районної державної адміністрації є структурним підрозділом Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, що утворюється головою Києво-Святошинської райдержадміністрації та підзвітний і підконтрольний голові Києво-Святошинської райдержадміністрації та управлінню культури національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації.

Відділ культури, національностей та релігій у своїй діяльності керується Конституцією, та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету  Міністрів України,  наказами Міністерства культури України, розпорядженнями голови обласної державної адміністрації, голови районної державної адміністрації, а також Положенням про відділ культури національностей та релігій.

 

Основними завданнями відділу є:

реалізація державної політики у сфері культури, національностей та релігій, збереженні культурної  спадщини, а також державної мовної політики;

забезпечення вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина;

сприяння відродженню та розвитку традицій і культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності корінних народів і національних меншин, соціальному захисту працівників установ та організацій у сфері культури, національностей та релігій та збереженні культурної спадщини, а також споживачів культурного продукту, встановленню контролю за його якістю, загальнонаціональній культурній консолідації суспільства, формуванню цілісного культурно-інформаційного простору, захисту та просуванню високоякісного різноманітного культурного продукту;

участь у розробленні та виконанні державних і регіональних програм  розвитку культури, національностей та релігій, охорони культурної спадщини, а також державної мовної політики. Розвиток культури у Києво-Святошинському районі

Заклади культури району забезпечують реалізацію державної політики у сфері культури, мистецтва, охорони культурної спадщини, музейної та бібліотечної справи.

Мережа установ культури Києво-Святошинського району становить 84 заклади і складається з міського Палацу культури, творчості та мистецтв, 10 будинків культури, 22 клубів, 45 бібліотек, 5 дитячих шкіл мистецтв, Боярського краєзнавчого музею та Малютянського музею ім. Миколи Пимоненка.

Районний будинок культури є методичним центром клубної діяльності району, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері культури, проводить роботу з розвитку та збереження національної культурної спадщини, духовного відродження, правового, патріотичного, естетичного виховання серед жителів населених пунктів району, підтримки й розвитку аматорських колективів; організовує та проводить культурно-масові заходи району, конкурси, фестивалі різних жанрів: хорового, театрального, хореографічного мистецтва, естрадного співу, художнього читання, виставки художників та майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

Районним будинком культури надається методична допомога працівникам закладів культури, керівникам аматорських колективів – підбір репертуару для художніх колективів, написання сценаріїв для проведення масових заходів, свят і обрядів, популяризація кращих творів українських композиторів і світових класиків.

В районі функціонує 33 клубних заклади, в яких створені вокально-хорові, хореографічні, театральні, туристичні, фізкультурно-оздоровчі, оркестрові та інструментальні колективи, любительські об’єднання, гуртки, клуби за інтересами.

Серед аматорських колективів району - 16 мають звання «Народний», а саме:

Народний аматорський хор «Надія» - будинок культури с. Тарасівка; 

Народний аматорський фольклорний колектив «Горлиця» - будинок культури с. Тарасівка;

Народний фольклорно-етнографічний колектив «Співучі голоси» - будинок культури с. Бобриця; 

Народний аматорський хор «Княжа вольниця» - будинок культури с. Білогородка;

Народний аматорський хор «Рідні наспіви» - будинок культури с. Михайлівка Рубежівка;

Народний аматорський фольклорно – етнографічний коллектив «Берегиня» клуб с. Чайка; 

Народний аматорський ансамбль «Дивоцвіт» - районний будинок культури с. Новосілки;

Народний аматорський хор «Лісова пісня» - клуб с. Лісники;

Народний аматорський хор «Вишневий дзвін», м. Вишневе; 

Народний аматорський хор «Надія» - будинок культури с. Шпитьки;

Народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Веселка», клуб с. Личанка;

Народний аматорський колектив «Дмитрівчанка» - будинок культури с.Дмитрівка;

Народний аматорський хор «Калиновий цвіт» - будинок культури с. Гореничі;

Народний фольклорно-етниграфічний колектив «Червона калина», клуб с.Лука;

Народний фольклорний гурт «Золоте перевесло» - клуб с.Лука; 

Народний аматорський колектив «Червона калина» клуб с.Крюківщина.

Колективи району приймають участь у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, оглядах, фестивалях, де здобувають почесні місця.

Музейна справа. В Києво-Святошинському районі працюють Боярський краєзнавчий музей та його відділ – музей ім. Миколи Пимоненко в с. Малютянка.

Боярський краєзнавчий музей та Малютянський музей Миколи Пимоненка є осередками творчого та культурного життя району. Музейними працівниками проводиться всебічне вивчення, наукове дослідження та пошук історичних реліквій, архівних документів та інших культурних цінностей. В стінах музеїв влаштовуються презентації нових книг літераторів та поетів району, персональні виставки художників та майстрів декоративно - прикладного мистецтва, проводяться екскурсії та мистецькі зустрічі, науково-практичні конференції, тематичні лекції, вечори пам’яті видатних діячів культури, життя яких пов’язане з районом. Нещодавно колекція Боярського краєзнавчого музею поповнилась творами Заслуженного художника України, Лауреата премії ім. В. Касіяна Мохора Юрія Павловича. Це близько 300 живописних творів та акварелей.

Діяльність бібліотек Києво-Святошинського району спрямована на зміцнення свого становища в суспільстві, пошук нових потенційних читачів і користувачів інформації та якнайповніше задоволення їх запитів, розвиток традиційних напрямів бібліотечної діяльності, збагачення їх новими нестандартними формами взаємодії з читачами, розширення зв’язків з установами і організаціями.

Головна місія бібліотек – формування соціально-культурного середовища, в якому успішно здійснюється інформаційний і духовний розвиток людини, підвищення культурного рівня мешканців регіону.

Усі бібліотеки району об’єднані в централізовану бібліотечну систему, що нараховує 45 бібліотек, з них 38 на селі. Щороку їхніми послугами користується понад 37 000 читачів. Кожний четвертий житель району є читачем бібліотеки. Більша половина читачів бібліотек – діти.

Дитячі школи мистецтв району були і залишаються на сьогодні головними осередками культурно-естетичного виховання. Викладачі музичних шкіл щороку докладають зусилля у вихованні різнобічно освіченої, прогресивно-мислячої особистості, піднесення престижу естетично-мистецької освіти.

В районі працюють п’ять дитячих шкіл мистецтв: Боярська дитяча школа мистецтв (м. Боярка, вул. Вокзальна, 33), Вишнівська дитяча школа мистецтв (м. Вишневе, вул. Зелена, 8-а), Петрівська дитяча школа мистецтв (с. Петрівське, вул.Теплична, 8-а), Шпитьківська дитяча школа мистецтв (с. Шпитьки, вул.Господарська, 3), Чабанівська дитяча школа мистецтв (смт. Чабани, вул. Машинобудівників, 4). Дитячі школи мистецтв отримали статус Комунальних позашкільних навчальних закладів, засновником яких є Києво-Святошинська районна рада, але безпосередньо підпорядковані, підзвітні і підконтрольні відділу культури і туризму районної державної адміністрації. Школи надають мистецьку освіту за напрямками: гра на музичних інструментах, академічний, естрадний і народний спів, образотворче, декоративно-прикладне, театральне мистецтво, хореографія. Вихованці дитячих шкіл мистецтв району є переможцями районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та фестивалів.В галузі працює багато людей, які мають почесне звання «Заслужений працівник культури»: Гулєвата Ніна Василівна – директор централізованої бібліотечної системи;Чуприна Юрій Якович – керівник Народного аматорського хору «Надія» будинку культури с. Шпитьки; Дегтяренко Зінаїда Степанівна – завідувач бібліотекою та керівник Народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Веселка» с. Личанка;Павленко Іван Якимович – керівник молодіжного Народного фольклорного ансамблю «Золоте перевесло» клубу с.Лука; Андрійчук Петро Олександрович – керівник Народний аматорський хор «Княжа вольниця» будинку культури с.Білогородка. Подолянець Аліса Олександрівна – керівник Народного аматорського колективу «Червона калина» клубу с. Крюківщина.


                                                     

Протокол 1. Протокол 2 конкурсної комісії по проведенню конкурсного добору на посаду директора ЦБС

Протокол 1. Протокол 2 засідання комісії по проведенню конкурсного добору на посаду директора БКМ

Протокол 1.Протокол 2 засідання комісії по проведенню конкурсного добору на посаду директора РБК

     


Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом на 31.12.2017 рік відділу культури, національностей та релігій райдержадміністрації за кодами програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів:

1.   Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом на 31.12.2017 рік 2414030 Філармонії, музичні колективи.

2. Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом на 31.12.2017 рік 2414060 «Бібліотеки».

3. Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом на 31.12.2017 рік 2414070 « Музеї та виставки».

4. Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом на 31.12.2017 рік 2414090 «Палаци і будинки культури».

5. Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом на 31.12.2017 рік 2414100 «Школи естетичного виховання дітей».

6. Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом на 31.12.2017 рік 2414200 «Інші культурно-освітні заклади».


Паспорти бюджетних програм на 2018 рік відділу культури, національностей та релігій райдержадміністрації за кодами програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів:

1.     Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік 1017324 Будівництво установ та закладів культур.

2.     Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік 1014030 Забезпечення діяльності бібліотек.

3.     Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік 1014040 Забезпечення діяльності музеїв і виставок.

4.    Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік 1014060 Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів,центрів дозвілля та інших клубних закладів.

5.    Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік 1011100 Надання спеціальної освіти школами естетичного виховання (музичними, художніми, хореографічними, театральними, хоровими, мистецькими).

6.     Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік 1014080 Інші заклади та заходи в галузі культури і мистецтва.