19.09.2012
З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, БОЯРКО!
З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, БОЯРКО! Мабуть, саме з цими словами на вустах ранком 15 вересня прокидався кожний боярчанин. Та що там боярчани - ледь чи не піврайону поспішали того дня на гостину до Боярки…
На перший погляд могло здатися, що святкування розпочалося з урочистого прийому міським головою Боярки Тарасом Добрівським офіційних делегацій та гостей міста в історичній будівлі Центру дозвілля Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І. Богуна. Але ми то знаємо, що це було не так…
Всі рекорди тобі,
рідне місто!

За давньою доброю традицією, першими вітати місто почали боярчани-спортсмени. Та так дружно, що довелося відвести їм декілька спортивних майданчиків, аби задовольнити всіх бажаючих свою вправність молодечу та звитягу спортивну продемонструвати.
У парку Перемоги змагалися прихильники пляжного волейболу. Серед 6-ти дівочих команд кращими стали Альона Агафонова та Юля Казмиренко, з-поміж 8-ми чоловічих - Андрій Торгонський та Дмитро Субота.
Були свої переможці в змаганнях з настільного тенісу, з айм-реслінгу, у шаховому турнірі. Паралельно на стадіоні "Зеніт" проходили дружні зустрічі юних футболістів. Найбільш видовищним став матч між командами ДЮСШ Боярки і Тарасівки…
Втім, того дня проводилися в Боярці й більш серйозні змагання. Наприклад, в приміщенні Боярської ЗОШ №5 - Міжнародний турнір з новусу (тобто - морського більярду), участь в якому взяли кращі новсусисти з Естонії, Латвії, Росії, України та… Боярки! До речі, вперше в історії "боярського" новусу в рамках турніру відбулися змагання серед інвалідів-колясочників…
- Не знаю, як щодо рекордів, - розмірковує тренер боярських волейболісток В'ячеслав Отрішко, - а от особистим прикладом ще раз показати, що Боярка дійсно є містом спортивним вдалося всім без винятку учасникам спортивного блоку свята. Мабуть, це - символічно. Адже наше місто квітне, розвивається, а відтак прагне нових перемог і нових звершень. І досягає їх.

Сонячні вітання

…Наближалися до святкової сцени учасники ходи. А боярський вальс видзвонював на цимбалах сонячних променів, витанцьовував у захоплених поглядах і летів у небесну блакить на крилах дзвінких дитячих голосів, немов намагаючись сповістити весь світ про День міста.
Святково та урочисто майорять над живим коридором, утвореним військовими ліцеїстами-богунівцями, прапори України на Боярки. Під святковий ритм юних барабанщиць на сцену піднімаються почесні гості. З Днем міста жителів Боярки та її численних гостей привітали представники делегації з білоруського міста-побратима Боярки Несвіж, заступник голови РДА А. Іскоростенський, народний депутат України П. Мельник, депутат Київської обласної ради Ю. Цікаленко і, звичайно ж, міський голова Боярки Т. Добрівський.
Чи не найважливішою миттю святкових урочистостей стало присвоєння звань "Почесний житель Боярки", нагородження кращих у номінаціях та вручення паспортів юним боярчанам. А найголовнішим іменинником почував себе… Боярський краєзнавчий музей. Адже того дня він отримав відразу два подарунки: кіммерійський скарб з рук керівника пошукової групи "Корчагінець" Всеукраїнського благодійного фонду "Пошук" Володимира Остролуцького та старовинний грамофон з величезною сяйливою трубою від Юрія Цікаленка!
…І раптом зринають в повітря десятки повітряних кульок кольорів прапору міста Боярки, а прапор міста освітлюється яскравими вогненними стовпами-водоспадами, які сповіщають про початок великого святкового концерту.

Таланти Боярського краю

Юнь злетілася за покликом творчих сердець до головної святкової сцени, щоб разом утворити сяйливе сузір'я, в якому найяскравішою зіркою сяяла, звичайно ж, вона - Боярка! І було тих зірочок-талантів так багато, що зможемо ми назвати лише ті творчі "галактики", які вони представляли.
Відкривала мистецьку програму хореографічна композиція "Наше місто" Боярського будинку культури (директор Т. Іванова). Потім естафету підхопив творчий центр "Сузір'я" Національного університету податкової служби України на чолі зі своїм ректором, народним депутатом України Петром Мельником. А далі, немов кольори веселки на творчому боярському видноколі, програми творчих колективів Києво-Святошинського районного центру творчості "Оберіг" (директор Н. Скакодуб), Боярської дитячої школи мистецтв Києво-Святошинської районної ради (директор І. Кузьменко) та Боярської міської дитячої школи мистецтв (керівник А. Калмикова), а ще - хореографічний колектив східного танцю "Данара" (Боярка), хореографічний батл "Джем" і знову програма художніх колективів Боярського Будинку культури. На завершення - найцікавіше: виступи зірок української естради! Зокрема, неперевершеної Ольги Шаніс та гурту "Бангладеш" з фінальною і досить-таки символічною піснею "Поворот". І, звичайно ж, святкова дискотека: під бадьорим прохолодним дощем, у сяйві святкових вогнів і захоплених поглядів, під кронами дубів-велетів парку Перемоги.

Сюрпризи
"вулиці майстрів"

Власне кажучи, кожна алея парку Перемоги перетворилася того дня на вуличку майстрів. Ось "проспект" Боярського мистецького братства презентує добірку книжок, дисків і картинну галерею Братства. Ось "вулички" різьбярів та гончарів. Ось "площа" атракціонів, справжньою окрасою якої є міні-залізниця, яка може відвести всіх бажаючих просто в… дитинство!..
А що це відбувається он там, праворуч від фонтану, на фоні експозиції, яка розповідає про історію "Пласту"? То традиційна акція пластунів: складання з пазлів великого герба України. Розповідає Андрій Ковальов:
- Цей величезний пазл розміром 12 на 8 метрів складається з 94 фрагментів. На кожному - герби 550-ти маленьких містечок. Так ми намагаємося донести головну ідею цього проекту: саме малі містечка й складають велику Україну…
І ще одна міні-мрія є в боярських пластунів: щоб увійшов їхній пазл до Книги рекордів Гіннеса. Чи увійде - вирішувати не нам, хоча, мабуть, таки повинен увійти. Адже складали його аж… 40 хвилин! А перший пазл, як і годиться, поклав міський голова Боярки Тарас Добрівський…    
Королева
міста-іменинника
Давно вже стало аксіомою, що вродливіших за україночок немає в цілому світі. Тож не дивно, що в День свого народження Боярка обирала найвродливішу з-поміж своїх донечок. Вісім красунь - Тетяна Дурицька, Тетяна Знайда, Каріна Коваленко, Анна Козій, Аліна Вишневська, Оксана Бражій, Каріна Ященко та Катерина Бричук - у найнепередбачуваніших конкурсах-випробуваннях, підготовлених для них хитромудрими організаторами на чолі з Анною Донець, вийшли того святкового вечора на сцену під прискіпливі погляди аж надто принципового журі, щоб вибороти звання "Міс Боярка - 2012" й разом з перемогою отримати з рук "Міс Боярка - 2011" Юлії Королюк кришталеву корону. Звісно, хвилювалися всі, адже оцінювало претенденток… все місто!
Взагалі це надзвичайно яскраве шоу, яке відбулося за сприяння Боярської міської організації Партії регіонів та за фінансової підтримки депутата Верховної Ради України Петра Володимировича Мельника, заслуговує на окрему розповідь. Жодна з конкурсанток не загубилася й стала переможницею в одній або навіть декількох номінаціях. Для кожної - ексклюзивні подарунки від спонсорів, захоплені овації глядачів.
А кришталева корона "Міс Боярка - 2012" прикрасила вишукану зачіску боярчанки Оксани Бражій…        

Замість післямови

Ще перед початком конкурсу "Міс Боярка - 2012" почало накрапати, і незабаром рясний дощ сипонув із прихованого в ранніх сутінках неба. Та навіть прохолодні дощові струмені не в змозі були розігнати всіх тих, хто зібрався тут, в парку Перемоги, щоб разом, єдиною дружною родиною, відсвяткувати День народження рідного міста. І своєрідним символом того єднання став святковий салют, перед вогненним феєрверком якого відступили і дощ, і темрява, і нічна прохолода. І навіть далекі зорі змахнули з чола запону хмар, щоб ще раз поглянути на славне своєю історією й вічно молоде місто, яке 15 вересня 2012 року стало ще на один рік… мудрішим, сильнішим, дружнішим і прекраснішим!

Радислав КОКОДЗЕЙ,
фото автора

Назад