26.03.2012
Назустріч дітям
Назустріч дітям В актовій залі дуже людно – говорили про соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В актовій залі Києво-Святошинської районної державної адміністрації 16 березня 2012 року відбувся семінар на тему: «Правові, організаційні, соціальні засади та гарантії державної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Відкрила семінар керівник служби у справах дітей Києво-Святошинської райдержадміністрації Кубарська Марія Миколаївна. Вона нагадала опікунам, піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям про їх права і обов'язки щодо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Керівник служби наголосила, що вони повинні піклуватися про здоров'я, фізичний, психологічний, духовний розвиток дітей та забезпечити одержання дитиною повної загальної середньої освіти.

М.М. Кубарська зупинилась на питаннях: оформлення та виплата державної соціальної допомоги усіх видів на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, закріплення та збереження за ними житла та майна, здійснення дієвого соціального супроводу сімей опікунів (піклувальників), прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, на обов'язковому стовідсотковому оздоровленні дітей даної категорії, забезпечення в районі розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як одного із пріоритетних напрямів державної політики щодо дітей.

На семінарі виступали: Мельниченко О.М. – директор районного ЦСССДМ, Романко Н.І. та Гриценко О.В. – працівники пенсійного фонду України Києво-Святошинського району, Силенко В.П. – методист районного методичного центру з питань охорони дитинства відділу освіти райдержадміністрації, Бурлика О.А. – головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації та Кузьменко І.О. – директор комунального підприємства дитячої школи мистецтв.

Вони розповіли всім присутнім про попередження конфліктів, викликаних віковими особливостями опікунів та дітей під опікою; порядок призначення державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; відповідальність опікунів, піклувальників щодо утримання та виховання підопічних згідно діючого законодавства; про надання пільг дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, під час навчання в музичних школах та гуртках при клубах, будинках культури та в школах мистецтв.

Опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі отримали вичерпні відповіді на всі питання, які вони задавали виступаючим.

М.М. Кубарська підвела підсумки семінару та подякувала опікунам, піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям за участь у семінарі та небайдужість до долі дітей, які залишилися без батьківського піклування, побажала їм міцного здоров'я, довгих років життя та плідної співпраці.


Назад