13.09.2012
У Хотові відкрито амбулаторію практики сімейної медицини
У Хотові відкрито амбулаторію практики сімейної медицини Цієї події з нетерпінням чекали і мешканці, і самі лікарі. Адже Хотів – село не маленьке, а добиратися до Центральної районної лікарні, а то й Києва більшості пацієнтів доволі непросто. З появою ж власного медичного закладу поліпшиться і саме медичне обслуговування населення – тут для цього створено всі умови.

Просторі стоматологічний та рентген-кабінети оснащено новим сучасним обладнанням, працюватиме денний стаціонар, розрахований на 20 койко-місць. Поруч збудовано житло для молодих спеціалістів та сімейних лікарів. Близьке розташування осель медичних працівників до амбулаторії вирішує відразу дві нагальні проблеми: забезпечення молодих спеціалістів безкоштовним житлом і дає змогу цілодобово слідкувати за станом здоров’я хворих. Додатково планується розробити графік і забезпечити прийом хворих медичними спеціалістами Київської обласної лікарні згідно складеного графіку – саме тих, спеціальностей яких тут не передбачено згідно штату.
Урочисте її відкриття, на яке 12 вересня завітали губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк, депутат Київоблради Юрій Цікаленко, голова Києво-Святошинської райдержадміністрації Олександр Заєць, голова Києво-Святошинської районної організації Партії регіонів Микола Шкаврон, головний лікар Центральної районної лікарні Василь Кравченко та ін., розпочалося з освячення медичного закладу. А потім червону стрічку перед центральним входом урочисто перерізали голова Київоблдержадміністрації Анатолій Присяжнюк і голова Києво-Святошинської райдержадміністрації Олександр Заєць. «Багато хто з наших попередників лише декларував добрі справи, - наголосив Анатолій Присяжнюк, - але так і не виконав жодної обіцянки. Але мені не соромно звітувати перед вами і говорити про добрі справи, хоч я працюю на Київщині лише 2,5 роки - ми єдиною командою втілюємо в життя ініціативи Президента. Тільки минулого року ми створили більше 50000 робочих місць на Київщині. 130 млн. грн. було направлено на газифікацію, 150 млн. грн. – на ремонт автомобільних доріг. 28 дитячих садочків, приміщення яких перебували в оренді, ми вже повернули в комунальну власність.
Я розумію, що є ще багато не вирішених проблем, але нам, у першу чергу, потрібно підвищувати стандарти життя: підвищувати пенсії пенсіонерам, які тяжко працювали і сподівалися на те, що в старості держава їх забезпечить, потрібно створювати комфортні умови перебування пацієнтів у лікарнях, а лікарям – умови праці. Потрібно покращувати життя молоді - будувати доступне житло, соціальне.
Є різні сили, різна політика різних людей: наша політика – зробити щасливим кожного мешканця Київщини, підняти рівень життя. Якщо нічого не робити, нічого не буде. Якщо ми працюватимемо над втіленням цих планів, якщо ми віритимемо в те, що разом нам цього вдасться досягти, у нас обов’язково все вдасться.
Сьогодні ми завершуємо будувати фундамент нашого з вами економічного благополуччя, це вже видно по тих кроках, які ми з вами робимо. Соціальні ініціативи якраз і є тими першими кроками до нашої економічної стабільності і незалежності.
Це - перший проект нової амбулаторії сімейної медицини на Київщині, втілений за рекомендаціями Президента України Віктора Януковича, на реалізацію якого витрачено більше 20 мільйонів гривень. Це 39-й медичний заклад, який ми відкриваємо в цьому році на Київщині. За цей час жодна лікарня, жоден ФАП на Київщині не були закриті, жодна посада медичного працівника не скорочена. І тому, якщо хтось стверджує, що ця влада десь щось закриває – ви самі можете переконатися, що це – неправда.»
Водночас, спілкуючись з медичними працівниками під час огляду самих кабінетів, губернатор відповів на усі запитання громади. Анатолій Присяжнюк запевнив медиків у тому, що медична реформа не передбачає скорочень спеціалістів.
«Я авторитетно заявляю, що жодний лікар не втратить роботу. Медична реформа передбачує оптимізацію роботи закладів охорони здоров'я, а не скорочення кількості медичного персоналу. І відкриття нової амбулаторії - яскравий цьому доказ,» - зазначив голова КОДА.
Крім того, губернатор Київської області Анатолій Присяжнюк подякував медикам за ті добрі справи, які вони роблять – рятують життя пацієнтам, повертають їм здоров’я.

Наталка КУЦАК,
фото автора

Назад