26.03.2012
Відбулася виїзна нарада сільгоспвиробників
Відбулася виїзна нарада сільгоспвиробників 20 березня під керівництвом першого заступника голови Києво-Святошинської райдержадміністрації, голови районної організації Партії регіонів Миколи Шкаврона відбулася виїзна нарада за участю керівників підприємств агропромислового комплексу.

Учасників наради гостинно приймало ТОВ «Агрофірма «Княжичі». Директор підприємства Максим Мазурко ознайомив гостей з господарством. Досвідчені керівники сільгосппідприємств району схвально сприйняли позитивні перетворення, які відбулися в «Агрофірмі «Княжичі» впродовж останніх років. Адже нині тут утримують 850 голів ВРХ, із них 400 дійних корів. В обробітку знаходиться близько 300 га земель, адже для стабільного розвитку молочнотоварного виробництва тваринникам життєво необхідна надійна кормова база.

Про це, власне, і йшлося під час наради. Так, присутніх цікавило, чи має адміністрація важелі впливу на власників паїв, котрі через десяті руки перекупили свої земельні ділянки і тепер вони впродовж багатьох років заростають бур'яном, в той час, як сільгоспвиробники потерпають від нестачі земель та змушені орендувати площі в сусідніх районах?

Микола Шкаврон, відповідаючи на це запитання, зауважив, що нині ведеться ревізія земель і закликав присутніх до співпраці, адже нині дуже гостро постало питання про нанесення на карту-схему земельних угідь з визначенням їх власників.

Під час наради присутні обговорили питання про стан готовності агропромислового комплексу до проведення весняно-польових робіт.

Виконувач обов'язків керівника управління агропромислового розвитку Анатолій Худолій окреслив стан підготовки господарств до посівних робіт. Так, озимих культур на зерно під врожай 2012 року посіяно на 2095 га (в тому числі озимої пшениці на зерно 1507 га та озимого жита – 588 га).

Ярих культур господарствами усіх категорій заплановано посіяти на 13611 га. Для посіву на запланованих площах необхідно 238 т насіння ярих культур (крім кукурудзи).

Щодо забезпечення сільгосппідприємств мінеральними добривами для проведення весняно-польових робіт, то їх потрібно 983 тонни. Забезпечення складає 65-70 відсотків. Засобами захисту рослин підприємства забезпечені на 95 відсотків. Техніка підготовлена вже практично вся. Найкращий стан сільгосптехніки у господарствах НДВАК «Пуща-Водиця», ПСП «Жито», ДГ «Чабани», ПСП «Шевченківське», СГ ТОВ АК «Хотівський», ТОВ «Агрофірма «Рубежівська», ТОВ «Агрофірма «Крюківщина», ПСП «Амарант-Агро», ДГ «Новосілки», ДСП «Чайка» філія «Лісне», НДГ «Ворзель». Загалом в районі значний парк сільськогосподарської техніки: 411 тракторів, 121 плуг, 138 культиваторів, 101 сівалка.

Було озвучено, що не задоволена потреба господарств в паливно-мастильних матеріалах. Так, при потребі 455 тонн дизельного палива є лише 155 тонн, бензину з 260 тонн – є лише 90. Але керівники господарств активно працюють над вирішенням цієї проблеми і вже в найближчі дні рівень забезпечення має значно зрости.

Нині розпочато підживлення озимої пшениці.

Про небезпеку захворювання свиней на африканську чуму розповів начальник управління ветмедицини у Києво-Святошинському районі Микола Качмар. Він застеріг присутніх про те, що небезпека дуже серйозна, оскільки це захворювання не підлягає лікуванню. І в разі виявлення вірусу, слід знищувати усе стадо. Оскільки Україна межує з Росією, де вже виявлялися випадки захворювання свиней на африканську чуму, нашим виробникам слід вживати запобіжних заходів, головний з яких – закритий режим утримування тварин. Адже в районі в господарствах нині утримується значне стадо свиней – 4458 голів.

- Найближчим часом на розгляд районної ради буде винесено програми, що стосуються зміцнення агропромислового комплексу та підсилення його потенціалу, - зауважив перший заступник голови райдержадміністрації Микола Шкаврон, коментуючи хід наради. - Зокрема, на придбання сільгосппідприємствами мінеральних добрив, а також відновлення та збільшення поголів'я ВРХ. Так, до 2015 року заплановано збільшити його до 4650 голів, із них дійних корів – до 2000 голів.

До речі, у 1990 році в господарствах району утримувалося 35 тисяч голів ВРХ. Києво-Святошинський район на всю Україну гримів своїми здобутками в галузі виробництва молока. Нині ж він став лідером по зменшенню поголів'я великої рогатої худоби. Тож влада обіцяє допомогти сільгоспвиробникам, котрі захочуть збільшити кількість корів у своїх господарствах.

Тетяна ЗУБКОВА


Назад