07.09.2012
ТАКОГО Б КУРАЖУ ТА ПОБІЛЬШЕ!
29 серпня, в спорткомплексі Національного педагогічного університету ім. Драгоманова, відбувся IV Міжнародний турнір з боротьби кураж на Кубок президента Узбекистану… Київську область на турнірі представляли прихильники боротьби кураж з Вишневого та Боярки.
…Вщент заповнені трибуни спорткомплексу ледве вмістили всіх бажаючих побачити це захоплююче видовище - змагання зі старовинної азіатської боротьби, вік якої вимірюється двома тисячами років.
Вважається, що кураж - суто чоловіча боротьба. Втім, після досягнутих нашими спортсменами результатів з цим можна й посперечатися. Справа в тому, що команда Києво-Святошинського району має лише одного призера-чоловіка. У ваговій категорії до 100 кг ІІ місце виборов майстер спорту з боротьби дзюдо, тренер з Вишневого Ілля Ігнатьєв.
А от щодо дівчат, то на цьому турнірі вони "покуражилися" на славу! Так І місце у ваговій категорії 57 кг виборола студентка ІІІ курсу Боярського коледжу екології та природних ресурсів Алвард Акопян. На додачу дівчина отримала ще й цінний подарунок - приз за кращу техніку ведення поєдинків впродовж всього турніру.
У цій же ваговій категорії призове срібло дісталося Ользі Несвіт.
Друге місце у ваговій категорії +57 кг посіла студентка цього ж таки навчального закладу Марія Петрущак.
А призову бронзу забрала нова зірочка нашої боротьби - студентка І курсу садово-паркового господарства, майстер спорту та чемпіон України з боротьби дзюдо Уляна Кляпка.  
В чому ж причина такого солідного, враховуючи рівень змагань, результату? Про це розмірковує тренер наших призерів Віктор Мужчина:
- Звісно, боротьба кураж для нас не є типовою, скоріше - екзотичною, відтак ми не надто досвідчені в її правилах, та й техніка наша не надто витончена. Але своєрідною візитівкою нашої команди є те, що нам завжди цікаво все нове. І тому, навіть лише пробуючи себе, ми прагнемо до перемоги. І таки досягаємо її!
- Що, власне кажучи, властиве всім спортсменам…
- Так то воно так, але не зовсім, - дещо загадково посміхається Віктор Васильович. - Адже добре відомо, що запорука будь-якої перемоги - надійні тили. Тобто - підтримка, яку наша команда відчуває з боку влади. В зв'язку з цим я хотів би від імені команди і від себе особисто висловити подяку міському голові Вишневого Іллі Дікову та першому заступнику голови райдержадміністрації, голові районної організації Партії регіонів Миколі Шкаврону за сприяння нашим перемогам і ту дієву увагу, яку вони приділяють розвиткові спорту взагалі і боротьби зокрема.
- Невже іншим командам - учасницям цього Міжнародного турніру не допомагали? - задаю дещо провокаційне питання.
- Допомагали, звісно ж, всім… Та, мабуть, у нас відповідальності трохи більше і прагнення прославити рідну землю сильніше, - задумливо говорить Віктор Васильович, спостерігаючи, як з дверей спорткомплексу випурхують окрилені перемогами його вихованки. І поспішають… звісно ж, до своїх нових перемог!

Назад