07.09.2012
КОЛИ СРІБЛО ДОРОЖЧЕ ЗА ЗОЛОТО…
КОЛИ СРІБЛО ДОРОЖЧЕ ЗА ЗОЛОТО… 26 серпня, на стадіоні "Ювілейний" у Бучі, відбулася фінальна зустріч обласного чемпіонату з футболу. Того дня у футбольному герці зійшлися команди "Діназ" (Вишгород) та "Чайка" (Петропавлівська Борщагівка)
Серед почесних гостей, які вітали того дня фіналістів турніру - знані у минулому футболісти київського "Динамо" Андрій Біба, Володимир Мунтян, Володимир Трошкін, Андрій Баль; Валерій Самохін…  
…Представники районів і міст Київської області займають місця на святкових трибунах. На оксамитовому просторі футбольного поля шикуються команди юних футболістів - по одній від кожного району. Біля їхніх ніг - сітки з м'ячами. Це - подарунок від Київської обласної державної адміністрації дитячим командам, які беруть участь в дитячо-юнацькій футбольній лізі Київської області. Звучить команда, тисячократно підсилена потужними колонками:
- Увага! Команди, спортивні делегації області до початку фіналу Кубка Київської області, приуроченого до Дня Незалежності України, струнко! Рівняння на прапор!
І Гімн України примушує розправитися плечі, розкрилитися душі, просвітлитися погляди.
Вітаючи з цим футбольним святом щирими схвильованими словами, губернатор Київської області Анатолій Присяжнюк звернувся до присутніх з такими словами:
- Ви знаєте про те, що команда Києво-Святошинського району під час проведення ЄВРО - 2012 серед школярів зайняла І місце в області, ІІІ місце в Україні й відпочивала на острові Крит (Греція), де зіграла з юнаками футбольної школи Барселони. Двоє гравців цієї команди закінчили школу на відмінно, майже всі - хорошисти. Це гарний приклад для молоді, щоб займатися спортом, гартувати себе і показувати гарні результати. Я впевнений, що сьогодні переможе сильніший. Але, повірте, перемогли ми всі, хто сьогодні на цьому спортивному майданчику: і вболівальники, і юні спортсмени, які приїхали підтримати учасників матчу, і представники влади, і ті команди, які мірятимуться силами у фіналі. Я бажаю вам всім здорового способу життя та нових перемог. А в сьогоднішній зустрічі нехай переможе сильніший.  
Після виступу заслуженого майстра спорту Володимира Мунтяна голосні ритми чарівних барабанщиць з Одеси сповістили про початок фіналу Кубка Київської області. І симпатики цієї всенародної гри забули про все на світі, вболіваючи за свої команди. Відтак перший - і, як згодом з'ясується - єдиний гол цього матчу у ворота "Чайки" викликав цілий шквал емоцій.
В перерві підходжу до директора Боярської ДЮСШ Сергія Пасько й прошу поділитися своїми враженнями від першого тайму.
- Обидві команди демонструють досить таки рівну гру, навіть незважаючи на цю шалену спеку, - говорить пан Пасько. - Щоправда, мушу зазначити, що більш організованою є команда "Діназ" (Вишгород). Можливо, це пояснюється тим, що в них більш авторитетні захисники, які пограли в команді майстрів. "Чайка", хоча й грає від оборони, але програє. Я вважаю, що це не правильно: програючи з рахунком 1:0, мабуть, пора вже наступати. Є цікаві моменти як в однієї, так і в іншої команди. Я вважаю, що другий тайм буде набагато цікавішим: "Чайці" доведеться відігруватися, а "Діназ" гратиме на контратаках.
Та, як показала гра, цим сподіванням не судилося справдитися. Після перерви "Чайка", замість того, щоб максимально мобілізуватися, взагалі "опустила крила", а відтак її найбільшим досягненням стало те, що в сітку її воріт так і не влетів більше жоден м'яч. Відтак, рахунок фіналу не змінився: 1:0, "Діназ" - чемпіон, "Чайка" - фіналіст…
Так чому ж це срібло, мабуть таки дорожче нашим футболістам за золото? Тому, що золоту - радіють, а над сріблом - замислюються, аналізують свої прорахунки, думають і… вчаться! Щоб наступного разу не розчарувати своїх вболівальників і таки перемогти. Чи не так?
Сторінку підготував
Радислав КОКОДЗЕЙ,
фото автора


Назад