05.09.2012
Вишневе відсвяткувало подвійний День свого народження
Вишневе відсвяткувало подвійний День свого народження    До подвійного народження - сороковин Дня міста та 125-річчя з дня заснування – Вишневе підготувалося, як завжди, на найвищому рівні. Неймовірно захоплююча святкова програма на всі смаки зацікавила як малечу, так і людей похилого віку та молодь. Адже тут вміють працювати і вміють відпочивати - на благо міста, громадою. Кожне свято тут – неповторне та індивідуальне. Але і традиції тут також свято шанують.

Жодна річниця міста не обходиться без ярмарку, де кожен пропонує свій товар: оригінальний і корисний – чи то овочі, чи фрукти, чи речі повсякденного вжитку, чи твори художнього мистецтва. Цього року традиційно на вул. Жовтневій іще з 8-ої ранку вишикувалися торгові палатки практично з усіх областей нашої України, де кожен бажаючий міг придбати собі товар до смаку чи за потребою. Чого тут тільки не було! І мед, і овочі, і м'ясо-молочні вироби, новий посуд, стильний одяг чи взуття – очі розбігалися від такого розмаїття. А той, хто ще не встиг придбати шкільне приладдя, форму чи рюкзаки, міг надолужити упущене.
На відміну від попередніх років, ярмарка працювала аж до смерку, тому і містяни, і гості мали змогу придбати товар «на всі випадки життя» у будь-який час. І все це – під українську народну пісню – запальну та жваву, під національні гуморески – народні та класиків української літератури, що їх виконували з розташованої навпроти міського РАЦСу сцени учасники аматорських та народних творчих колективів міста та району: народний хор «Жайвір», народний фольклорний ансамбль «Маків цвіт», народний аматорський хор «Вишнівчанка», народний ансамбль «Золоте зерно» та молодий колектив із Києва – тріо «Млада», що лише розпочинає свою концертно-артистичну діяльність.
А поруч самого РАЦСу водночас розташувалася виставка-продаж творів народної творчості: картини, писані маслом, вишивки ручної роботи, писанки – плід спільної роботи учнів, батьків і вчителів вишнівських шкіл…
Одночасно майстри не лише демонстрували твори власної роботи, а й проводили майстер-класи. Наприклад, із писанкарства чи виконання українських оберегів – на любов і здоров’я, для сім'ї та малят (Київська міська асоціація народної творчості і художніх ремесел «Творчість»)… Навпроти ж облаштувалися народні майстри: коваль із-під Ніжина Євген Гордієнко («Майстерня кованих виробів») та гончар Віталій Китик із Ржищева. Бажаючі могли не лише споглядати на їхню роботу, а й спробувати власні сили в українських ремеслах, власноруч викувавши підкову чи виліпивши горщика.
Бажаючі цього року могли випробувати й свої фізичні сили та спортивну натренованість. Якщо минулого року вишнівчани та гості міста могли лише споглядати за спортивними змаганнями, то цього – продемонструвати власні сили, від малого до великого: у підтягуваннях на турніку та витривалості в положенні «вис» на час, у влучності по повітряним кулькам. Поруч, на полі, дітлахи змагалися у найкращому декламуванні віршів і танцях, переможці яких отримували від організаторів безкоштовні подарунки. А поруч гостей і мешканців міста вітали зірки Вишневого та переможці всеукраїнських співочо-танцювальних конкурсів «Шоу Данс Клаб», «Royal Balet», «Тен Данс», «Алегро», Руслана Лавор, Аня Татаренко, Іван Войцехівський, Максим Генюк, Тетяна Харченко, ансамбль «Струмочок», «Студконцерт», дитячий колектив «Любавушка», вихованці дитячого будинку Новосілок «Колиска дитячої надії».
«Карнавал на колесах», який стартував опівдні й зібрав безліч шанувальників, відкрили вихованки «Театру юних барабанщиць» ВЦТДЮ під бурхливі оплески глядачів. Подібні паради в місті проводяться традиційно на Південній стороні міста, тому, здавалося б, вишнівчани вже нічим не здивуєш. Та ба, фантазії мамусь і справді меж не мають – щороку парад стає все феєричнішим за попередній.
Офіційна частина відзначалася, передусім, теплими щирими виступами мера міста Іллі Дікова, голови Київоблради Олександра Качного, голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Олександра Зайця, голови Києво-Святошинської райради Володимира Луцюка, народних депутатів України Петра Мельника та Максима Луцького, депутата Київоблради Юрія Цікаленка та інших почесних гостей. І кожен відзначав, що лише тісна співпраця громади та влади змогла привести до таких разючих результатів:
«Це свято, зазначив Ілля Діков, - ще раз нам нагадує: лише спільними зусиллями ми всі зможемо його розвивати й надалі.» «Цього дня об’єдналися люди єдиною командою, - наголосив Олександр Качний, - щоб спільними зусиллями створити таке чудове місто, яке сьогодні займає найвищі щаблі економічного розвитку серед міст Київщини.» «Вишневе – унікальне місто, - звернувся до присутніх Олександр Заєць, - що відзначається особливим колоритом, а його мешканці завжди відзначалися особливою гостинністю та доброзичливістю. Сьогодні це свято – всіх, хто народився в ньому, виріс і живе в ньому. Сьогодні це також і свято тих, хто, приїхавши сюди працювати, залишився у ньому на все подальше життя. Ми всі сьогодні є свідками того, як із року в рік тут стає жити все комфортніше. Я хочу, щоб усі вишнівчани були впевнені у тому, що саме разом ми зможемо зробити Вишневе містом вашої мрії.»
«Вишневе — одне із міст-зразків для наслідування. Адже місто активно розвивається: будуються школа і дитяча поліклініка, розвивається інфраструктура та житлово-комунальне господарство… І життя жителів і гостей міста змінюються на краще, тут стає комфортніше. Впевнений: влада і громада докладуть усіх зусиль, аби місто стало одним із найкращих в Україні», — наголосив Петро Мельник під час вітального слова.
А отець Василь Русінка зачитав привітання від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнійшого Митрополита Володимира, в якому йдеться: «Ці дати не такі великі, як здається, в порівнянні з історією міста Києва. Але Вишневе можна по праву називати зразковим містом. Нам приємно відмітити високу підтримку розвитку духовності в нашому місті, та плідну співпрацю місцевого керівництва з Українською Православною Церквою, яка приносить добрі плоди на теренах соціального служіння у вихованні молоді та інших. Хай Господь береже вас і благословляє всі ваші добрі починання на благо нашої держави та майбутніх поколінь.»
«Сьогодні це місто стало для мене рідним і близьким, - зауважив Юрій Цікаленко, - а найдорожчий в ньому скарб - ви, дорогі вишнівчани. Саме ви наповнюєте його любов’ю, добром і теплом. Тому мені дуже приємно, що в мене є такі друзі, саме ви мене надихаєте творити добрі справи, та вирішувати нагальні проблеми.»
А ще було море подарунків: від Вишневої міської ради, райради, райдержадміністрації, облради учасникам конкурсів. Турнірів і тим працівникам міста: ДНЗ, КП «УМГ», міліції, прокуратури, громадським діячам, КП «Вишнівськтеплоенерго», КП «Вишнівськводоканал» тощо за сумлінне та якісне виконання своїх професійних обов’язків і за активну громадянську позицію та з нагоди Дня міста, а від меценатів свята багатодітним матерям і спортсменам.
Від громади міста в особі міського голови шановані гості також отримали подарунки – ювілейні медалі. Також вручено відзнаки почесних громадян міста спортсмену Кирилу Чуприніну, голові Ради ветеранів Вишневого Леоніду Яремчуку та народному депутату Петру Мельнику. Однією з несподіванок стала раптова поява на вулицях міста живих скульптур. Їм дивувалися, ними захоплювалися, з ними фотографувалися на згадку.
У вечірній концертній програмі взяли участь представники вокального й танцювального жанрів, пантоміми. Місто стало свідком параду справжніх зірок сцени: Ольги Шаніс (ТВ-проект «Голос країни»), учасники телепроекту квартету пантоміми «DeKru» (півфіналісти «Україна має талант»), «Бангладеш-оркестр», який не дарма називають група-свято за оригінальність подачі пісень. А ще глядачів потішили легендарний гурт «Фристайл», Василь Бондарчук, фіналіст проекту СТБ «Народна зірка» Сергій Лоб, гурт С.К.А.Й., переможець телепроекту «Ікс-фактор онлайн» Дмитро Гіра, лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів, учасник телепроекту «Крок до зірок» Андрій Бойко, народний артист України Михайло Поплавський, Культурно-мистецький центр «Сузір’я» Національного університету державної податкової служби України.
На завершення у нічному небі спалахнув різноколірними барвами святковий салют.

Наталка КУЦАК,
Фото Віктора КУЛИКА

Назад