22.03.2012
Дотримання норм антикорупційного законодавства України
Дотримання норм антикорупційного законодавства України

У приміщенні актової зали Києво-Святошинської районної державної адміністрації 16 березня 2012 року головою районної ради В.В. Луцюком, спільно з головою адміністрації О.В. Зайцем та прокурором Києво-Святошинського району В.В. Федоренком проведено семінар з міськими, селищним та сільськими головами Києво-Святошинського району на тему дотримання норм антикорупційного законодавства України.

Підставою для такої непростої але відвертої розмови перших керівників району з головами органів місцевого самоврядування став факт завершення досудового слідства прокуратурою Київської області розслідування кримінальної справи за обвинуваченням голови Віто-Поштової сільської ради Києво-Святошинського району Київської області С.В. Іванова у вчинені ряду злочинів передбачених кримінальним законодавством України.

У виступі В.М. Пелюшка – начальника відділу по зв'язках з органами місцевого самоврядування, виконавчої влади, об'єднаннями громадян та з питань адміністративно-територіального устрою виконавчого апарату Києво-Святошинської районної ради, - було оголошено Подання прокуратури Київської області «Про вжиття заходів для усунення причин та умов, що сприяли вчиненню злочину» та відмічено, що за результатами досудового слідства у справі доведено, що внаслідок умисних дій С.В. Іванова, які виразились у зловживанні своїм службовим становищем, в інтересах третіх осіб, інтересам держави було завдано істотної матеріальної шкоди.

Як зазначив прокурор Києво-Святошинського району В.В. Федоренко, - вказаний факт став можливим внаслідок неналежного роз'яснення службовим особам місцевого самоврядування норм антикорупційного законодавства, а також формального підходу до попередження корупційних проявів в установах місцевого самоврядування.

За результатами роботи семінару були прийняті наступні рішення:

1. Вжити заходів, спрямованих на усунення причин та умов, що сприяли вчиненню злочину.

2. Ознайомити з поданням прокуратури Київської області всіх службових осіб органів місцевого самоврядування та звернути їх увагу на недопущення аналогічних корупційних дій.

3. Через засоби масової інформації проінформувати належним чином громадськість про порядок виділення земельних ділянок у власність, неприпустимість передачі при цьому службовим особам органів місцевого самоврядування грошових коштів – як «подяки» чи хабара, благодійної допомоги, незаконність продажу земельних ділянок органами місцевого самоврядування тощо.

На завершення семінару голова адміністрації О.В. Заєць зазначив, що контроль за дотримання норм антикорупційного законодавства у районі є одним із головних напрямів його роботи, наголосив на персональну відповідальність керівників органів місцевого самоврядування за порушення діючих норм законодавства та попередив присутніх про недопустимість зловживання службовим становищем у майбутньому.


Назад