03.09.2012
На День міста ярмаркували з піснею
На День міста ярмаркували з піснею 2 вересня свій подвійний День народження Вишневе розпочало з традиційного ярмарку, на який з’їхалися представники різних областей нашої держави. Товар пропонували найрізноманітніший: оригінальний і корисний – чи то овочі, чи фрукти, чи речі повсякденного вжитку, чи твори художнього мистецтва.

Цього року традиційно на вул. Жовтневій іще з 8-ої ранку вишикувалися торгові палатки практично з усіх областей нашої України, де кожен бажаючий міг придбати собі товар до смаку чи за потребою. Чого тут тільки не було! І мед, і овочі, і м'ясо-молочні вироби, новий посуд, стильний одяг чи взуття – очі розбігалися від такого розмаїття. А той, хто ще не встиг придбати шкільне приладдя, форму чи рюкзаки, міг надолужити упущене.
При цьому, організатори ярмарку – виконком Вишневої міської ради - потурбувалися, щоб ціни на продукти харчування були прийнятними для покупців. М'ясо-молочну продукцію, крупи, цукор, овочі й фрукти бажаючі могли придбати за цінами, нижчими за середньо-ринкові на 10 %. М'ясо, сало, ковбаси та копченості також користувались неабияким попитом.
На відміну від попередніх років, ярмарка працювала аж до смерку, тому і містяни, і гості мали змогу придбати товар «на всі випадки життя» у будь-який час. І все це – під українську народну пісню – запальну та жваву, під національні гуморески – народні та класиків української літератури, що їх виконували з розташованої навпроти міського РАЦСу сцени учасники аматорських та народних творчих колективів міста та району: народний хор «Жайвір», народний фольклорний ансамбль «Маків цвіт», народний аматорський хор «Вишнівчанка», народний ансамбль «Золоте зерно» та молодий колектив із Києва – тріо «Млада», що лише розпочинає свою концертно-артистичну діяльність.
А поруч самого РАЦСу водночас розташувалася виставка-продаж творів народної творчості: картини, писані маслом, вишивки ручної роботи, писанки – плід спільної роботи учнів, батьків і вчителів вишнівських шкіл… Одночасно майстри не лише демонстрували твори власної роботи, а й проводили майстер-класи. Наприклад, із писанкарства чи виконання українських оберегів – на любов і здоров’я, для сім'ї та малят (Київська міська асоціація народної творчості і художніх ремесел «Творчість»)… Навпроти ж облаштувалися народні майстри: коваль із-під Ніжина Євген Гордієнко («Майстерня кованих виробів») та гончар Віталій Китик із Ржищева. Бажаючі могли не лише споглядати на їхню роботу, а й спробувати власні сили в українських ремеслах, власноруч викувавши підкову чи виліпивши горщика.
Люди, які вміють добре працювати – вміють і відпочивати!

Наталка КУЦАК,
фото автора

Назад