22.03.2012
Плідна співпраця
Плідна співпраця

З 2009 р. в "Шоколадному домі", що у Києві, діє філія Київського національного музею російського мистецтва "Дитяча картинна галерея". Ледве дім розкрив свої двері для киян, як у ньому закипіло активне творче життя. Вже взимку 2010 року на музичному фестивалі "Шоко-класика" тут виступав хор дитячої школи мистецтв Вишневого "Октава" під орудою диригента Ганни Стоянової. Чисті, дзвінкі, дитячі голоси, серйозний академічний репертуар: західно-європейська класика, український фольк, твори сучасних композиторів дуже сподобались і були гідно оцінені керівництвом "Шоколадного дому". Його директор Тетяна Арсеніївна Скирда запросила хор "Октава" виступити на ювілейному благодійному концерті на честь 110-річчя "Шоколадного дому" в рамках програми "Діти для дітей".

Концерт відбувся 15 жовтня 2011 року. Цього разу в ньому взяли участь і солісти, учні педагогів Михайловської А.В., Григоренко В.М., Івахненко А.А., вокальний ансамбль "Кантус" Крюківщинської ЗОШ і, звичайно ж, хор "Октава", обидва колективи під управлінням художнього керівника і диригента Ганни Стоянової.

У наш непростий час майже все поставлено на комерційну основу, але дирекція "Шоколадного дому", продовжуючи традиції його першого господаря - мецената С.С. Могильовцева, підтримує талановитих дітей і молодих виконавців. Отримуючи можливість виступати на такому унікальному майданчику столиці, юні таланти починають вірити у власні сили і отримують заряд на майбутнє.

І ось, вже учні фортепіанного відділу Вишнівської ДШМ були запрошені для виступу з літературно-музичною композицією "Чіполліно". Прем'єра пройшла з великим успіхом у Вишнівській ДШМ для дітей загальноосвітніх шкіл у 2010 році. А у 2011 році була показана викладачам Київської області. Ідейним натхненником і режисером вистави стала завідуюча фортепіанним відділом Вишнівської ДШМ А. В. Михайловська.

Люди кажуть: якщо ти зробив щось один раз - це випадковість, якщо два - це закріплення, а якщо три - то це вже традиція. У продовження доброї традиції "Шоколадного дому", у ньому заплановано наступний виступ хору "Октава", який відбудеться в кінці травня 2012 року.

Побажаймо ж процвітання відроджуваному "Шоколадному дому", великих творчих успіхів, безлічі концертів в його залах талановитим дітям і колективам області. Нехай успішними будуть нові музичні проекти, нехай більше буде вдячних слухачів, для яких музика є невід'ємною частиною культури.

Ганна СТОЯНОВА,

Тетяна СКИРДА


Назад