03.09.2012
Довгоочікувані держакти на землю отримали мешканці Шпитьківської сільради
Довгоочікувані держакти на землю отримали мешканці Шпитьківської сільради П'ятдесят шість державних актів на право власності на земельні ділянки (паї) отримали 3 вересня мешканці Шпитьок. Їх із цією довгоочікуваною, доленосною подією привітали заступник голови райдержадміністрації з земельних питань Роман Гусєв і сільська голова Шпитьок Надія Грищенко.

Цього дня 56 мешканців нашого району отримали довгождане право володіти власним шматочком землі – це пайовики місцевого радгоспу «Шпитьківський», люди, котрі працювали на цій землі все життя і мають першочергове законне право на її отримання. Більшість із них чекали на цю подію 12 років.
«Мені дуже приємно, - зазначив Роман Гусєв, - що за нашу каденцію нам випала така честь і нагода видати державні акти. Я сьогодні розділяю з вами цю радість. Приємно, що саме завдяки зусиллям Президента України Віктора Януковича, губернатора Київської області Анатолія Присяжнюка, райдержадміністрації ми змогли цього досягти. А зробити це було не так то просто. Ситуацію, в порівнянні з попередніми роками, зламано. І зламано на краще. Ми віримо, що цей процес продовжиться на благо людей. Це – та робота, яку ми, як влада, маємо виконувати, виконуємо і виконуватимемо на благо народу України. Ми не дамо більше дерибанити землю нікому - земля буде тільки для людей і на благо нашої країни.»
Все чин чином: кожен надає необхідні копії документів і розписується в журналі реєстрацій видачі актів на земельні ділянки. Нині влада – від Президента України до влади на місцях – працює над тим, щоб усунути всі проблеми в цій сфері та задовольнити право людей на отримання земельних актів. Цей процес повністю прозорий і контрольований. На відміну від 2000 року, коли в Україні почав формуватися негативний образ закорумпованості органів влади у земельній сфері, коли було штучно створені черги, затяжні процедури оформлення документів, багаторічні затримки реєстрації прав власності та видачі державних актів…
У рамках національного курсу Президента України Віктора Януковича по боротьбі з корупцією ще з вересня минулого року Держкомагентство запланувало ліквідувати черги та затримки видачі актів. І розпочало ці плани втілювати в життя. З кінця серпня 2011 року в Україні запрацювала перехідна автоматизована система реєстрації в рамках закону «Про державний земельний кадастр», а з 1 січня 2012 року - спрощена процедура реєстрації за принципом «єдиного вікна».
Ці ділянки – в межах Шпитьківської сільської ради, зручно розташовані. Кожна – по 21 сотці, призначена для ведення особистого сільського господарства. І кожен, хто отримав цього дня акт на землю, може передати її в спадок своїм дітям. За словами Романа Гусєва, з часом, якщо власник схоче змінити цільове призначення даної ділянки – наприклад, збудувати власній дитині будинок тощо, райдержадміністрація може піти на зустріч. Головне – щоб земля не пустувала, а оброблялася: «Ми проводили нараду з головами сільрад, щоб вони та керівники фермерських господарств і реорганізованих КСП допомагали людям технікою, щоб обробити ці ділянки. В принципі, справжній господар завжди допоможе своїм односельцям. Не завжди ця послуга є абсолютно безкоштовною, бо, ми ж усі розуміємо – і вартість солярки, і запчастин, а це певні витрати, та як показує досвід, все ж є змога для селян, які не в змозі заплатити, дати техніку, щоб зорати город, засіяти і отримати восени якийсь врожай.»
І щасливі власники земельних актів не приховували своєї радості. Деякі навіть, мабуть, не вірячи, що справді отримали довгоочікуване щастя, запитували: а що з нею робити? А потім щиро зізнавалися, що радіють з того, що їхня мрія, нарешті, здійснилася і вже запланували, що посадять на цій землі. А представники влади дякували їм. За невтомну працю, за наше щасливе сьогодення, за мирне небо над головою.
«Загалом, за нашу каденцію, - прокоментував Роман Гусєв, - починаючи з грудня минулого року, вже видано по району близько 5 тис. актів. А також виготовлено та вручено державні акти на право постійного користування земельними ділянками для понад 80 шкіл району. Це акти, що лежали в архівах Держкомзему, в райземі, акти, які були попередньою владою «згублені», які дуже довго не могли видати. Земельні акти видаємо по всім населеним пунктам району без виключення, в міру їхньої готовності.»
Приємно бачити щасливі обличчя людей, які отримують довгожданий шматочок землі. Зазначу, що на сьогодні нам вдалося докорінно змінити ситуацію в сфері управління землею і налагодити працю в управлінні земельними ресурсами. Відсьогодні такі дні для мешканців нашого району стануть не лише нормою, а й доброю традицією. І тим дивніше читати на передвиборчих біл-бордах тієї ж Комуністичної партії, що землю в нас розпродують на ліво та на право, а на біл-бордах і в рекламних роликах об’єднаної опозиції – як її забирають разом із садибами у простих трударів…

Наталка КУЦАК,
фото автора


Назад