03.09.2012
Інвестиції в майбутнє – інтелектуальний розвиток дітей
Інвестиції в майбутнє – інтелектуальний розвиток дітей У приміщенні Києво-Святошинської районної класичної гімназії (Боярка) 30 серпня відбулася щорічна конференція працівників освіти району. Участь в обговоренні проблем і досягнень освітньої галузі району взяли участь почесні гості - голова райдержадміністрації Олександр Заєць, голова райради Володимир Луцюк, заступник голови райдержадміністрації Анатолій Іскоростенський, народний депутат України Петро Мельник, начальник відділу освіти РДА Микола Івашко, депутат Київоблради Юрій Цікаленко, голова президії районної профспілки освітян Іван Литвин, а також представники педагогічних колективів, працівники дошкільних і позашкільних навчальних закладів, сільські голови.

Перша зустріч після відпускного періоду – справжнє свято для педагогів. Щоб воно не втратило своєї чарівності, присутніх і гостей із вітальним концертом зустрічали вихованці Києво-Святошинського районного центру дитячої творчості «Оберіг». А після презентації кінофільму про святкування 75-річчя району робота конференції перейшла в робоче русло.
Було підбито підсумки розвитку загальної та дошкільної освіти у 2011 - 2012 навчальному році та завдання на 2012 - 2013 навчальний рік. Голова райдержадміністрації Олександр Заєць у своїй вітальній промові зазначив, що, відповідно до потреб сучасності, в навчальних закладах району створено всі умови для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного педагога. Зроблено немало, але є ще і невирішені проблеми. «Розбудова суверенної держави, утвердження демократичного суспільства тісно пов’язані з виявом громадськості і патріотизмом. Наша держава відбулася, і йде її відродження. Це – виняткове, історичне досягнення всього українського народу. І ваша роль в цьому, шановні вчителі, значна. Галузь освіти формує майбутнє покоління незалежної країни. А від його формування залежить соціально-економічний розвиток українського суспільства, збагачення інтелектуального потенціалу держави. Школа покликана формувати творчу особистість, розвивати її талант, розумову та фізичну активність. Виховувати високі моральні якості, забезпечувати державу кваліфікованими спеціалістами. Нехай мрія про краще майбутнє вселяє у вас прагнення до нових звершень, добрі починання в ім’я вільної, демократичної України – надійної запоруки щасливого життя народу.
Позиція влади району спрямована на вдосконалення системи освіти, позитивні зрушення в розвитку освіти в країні, районі і в кожному навчальному закладі району. Я особисто відвідав низку навчальних закладів району і брав участь у заходах районного та обласного рівня, і можу зазначити, що освіта району розвивається. На сьогодні у всіх закладах освіти району проведено комплексні роботи з їх підготовки до навчального року. З цією метою залучено близько 1,5 млн. грн. бюджетних коштів.» - зазначив він.
Райдержадміністрацією цього року здійснено низку заходів для ефективного розвитку освіти в районі. Як результат – наші навчальні заклади визнано одними з найкращих в області. Саме наші учні є переможцями олімпіад найвищих рівнів. Ми маємо двох переможців Міжнародних олімпіад - . Бондаренко Владислава (м. Вишневе) і Масовець Катерину (с. Музичі), які отримують Президентську стипендію.
Завдяки низці важливих розпоряджень голови райдержадміністрації Олександра Зайця, дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, призначено щомісячні виплати, а студентам даних категорій - виплату одноразової матеріальної допомоги. 26 випускникам 11-х класів призначено матеріальну допомогу по 500 грн., по 250 грн. – випускникам 9-х класів. 150 таких вихованців отримують стипендію голови райдержадміністрації. Призначено і виплачуються такі стипендії 15 особам по 120 грн., 15 особам – по 80 грн. щомісяця. Діти-сироти та позбавлені батьківської опіки забезпечені квитками, що дає право на безкоштовний проїзд у транспорті.
Також забезпечено безкоштовне харчування дітям сімей соціально незахищених категорій, забезпечено літній відпочинок і оздоровлення дітей району. На сьогодні оздоровленням охоплено більше 9 тис. учнів, 247 дітей оздоровлено за кошти бюджету на суму близько 750 тис. грн. Своєчасно і в повному обсязі виплачується заробітна плата, відпускні та оздоровчі кожному педагогічному працівнику.
Продовжується добудова Вишнівської ЗОШ № 1, за підтримки Президента України Віктора Януковича та губернатора Київської області Анатолія Присяжнюка школи району отримали три автобуса, і до кінця року район планує отримати ще один.
Молодих спеціалістів, які цього дня приєдналися до освітянської родини, щиро привітав від імені влади голова райради Володимир Луцюк. Він зазначив, що освітянська галузь нашого району має славні традиції, тому у нас славні учні, славні педагогічні колективи – на сьогодні чотири з них атестовані відзнакою Київоблдержадміністрації. «Ми пишаємося тим, - наголосив Володимир Володимирович, - що більше 50 наших учнів стали призерами обласних і республіканських олімпіад. Сьогодні я хочу виразити слова вдячності всьому педагогічному колективу району за самовіддану працю. Завдання влади – сьогодні підтримати всі ваші починання, славні освітянські традиції, котрі склалися в нашому районі.»
Інвестиція в освіту – найефективніша. Про це у своєму виступі зазначив народний депутат України Петро Мельник. «Я впевнений, - зазначив він, - що в залі сидять щасливі люди, тому що бути педагогом – гідне Божого благословення. Я вважаю, що це – дуже почесно: мати таку професію. Держава зобов’язана все робити для того, щоб учень мав можливість організувати свій талант, і дійсно забезпечити майбутнє нашої нації.
Наша держава зараз робить все можливе для того, щоб кожен із вас мав можливість хороше жити і працювати. Ми повинні розуміти: не громада існує для влади, а влада – для неї, бо вона існує на податки, які ця громада сплачує. Тому влада обов’язково повинна звітувати перед громадою. І дуже важливо, щоб кожен із нас зробив усе можливе для розвитку кожного нашого населеного пункту.»
Про свою готовність співпрацювати з освітянами заявив і депутат Київоблради, голова громадської організації «Громадські ініціативи Київщини» Юрій Цікаленко. Він зазначив, що прагне бачити молодь нашого району розвинутою духовно, фізично та інтелектуально»Тому я завжди допомагав, допомагаю і допомагатиму дітям вповні розкривати свої таланти. А вас усіх запрошую до активної співпраці.»
Освітяни нашого району – творчі особистості, котрі працюють за покликанням, пройшли через чималі складнощі. Це - педагоги з великої літери. Саме завдяки їм, за словами керівника відділу освіти райдержадміністрації Миколи Івашка, наші діти, не зважаючи ні на що, ростуть справжніми патріотами своєї батьківщини, ініціативні, допитливі та всебічно розвинені. Наші навчальні заклади взяли участь у 25 експериментах. А це - 1418 освітян, 14 877 школярів і 6145 вихованців ДНЗ. Нам є чим пишатися.
«Та все ж ми не повинні зупинятися на досягнутому, - зазначив Микола Миколайович. - Освітня мережа все ж таки потребує вдосконалення. У нас досі є школи, які працюють у дві зміни, тому райдержадміністрація нині веде активну роботу з інвесторами, аби ті не забували про створення цілісної інфраструктури при новобудовах і враховували також побудову ДНЗ і шкіл у нових мікрорайонах.»
Та найкращі свідчення роботи освітян – досягнення їх вихованців. Як зазначив Микола Івашко, у минулому році золотою медаллю за особливі заслуги в навчанні нагороджено 8 випускників району, срібною – 7. А 53 учні 9-х класів отримали свідоцтва з відзнакою… А нашому позашкілля взагалі немає рівних у області.
«Мене нині запитують, - наголосив Іван Литвин, чому зараз я, той, хто завжди критикує владу, змінив власну позицію? Повинен зазначити, що за останні два роки влада стільки зробила добрих справ для освітньої галузі району, що мені немає чого зауважити. А критика повинна бути все ж таки обґрунтованою. Звісно, проблеми є. але вони поступово, крок за кроком ефективно вирішуються.»
За сумлінну працю, високий професіоналізм і вагомий особистий внесок, високі досягнення в педагогічній діяльності найсумліннішим працівникам освітньої галузі Києво-Святошинського району та учням, переможцям олімпіад Всеукраїнського та обласного рівнів було вручено почесні грамоти від голови райдержадміністрації Олександра Зайця, голови райради Володимира Луцюка та народного депутата Петра Мельника.
Визначними подіями конференції також стали привітання молодим спеціалістам освітньої галузі та вручення земельних актів на право власності шкільним колективам.

Наталка КУЦАК,
фото автора

Назад