21.03.2012
У чому відмінність між прийомною сім`єю та усиновленням
У чому відмінність між прийомною сім`єю та усиновленням

Тільки в сім'ї дитина пізнає любов, почуває себе щасливою, вчиться будувати власну родину, адже батьки не тільки дають їй життя, а й відповідають за догляд та виховання, передають досвід поколінь, прищеплюють моральні цінності та духовність, задовольняють щоденні потреби. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування можуть отримати все це від прийомних батьків.

Прийомні батьки та прийомні діти не пов'язані взаємними майновими зобов'язаннями, тоді як усиновлені діти набувають прав біологічно рідних дітей. Прийомні діти, не втрачаючи статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, влаштовуються до прийомної сім'ї на повне державне утримання. Прийомній сім'ї щомісячно виділяються кошти на харчування, одяг, взуття, м'який інвентар, лікарські засоби, предмети особистої гігієни, іграшки, книжки, відповідно до норм, визначених законодавством для дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

Прийомна сім'я дозволяє ліквідувати великі інтернати, будинки дитини, розмістити дитину у найкращі умови для виживання, захисту, виховання і розвитку, повернути до суспільства дітей з різними фізичними і розумовими вадами, підготувати дитину-сироту до самостійного життя, здійснити її соціалізацію у сприятливих умовах, відновити зв'язки з біологічною сім'єю, родичами, розв'язати емоційні, соціальні, економічно-територіальні та інші проблеми дітей-сиріт, реалізувати їхні права у суспільстві (і перш за все - право на виховання і розвиток у сім'ї), надати їм позитивний досвід сімейного життя.

Якщо ви маєте бажання подарувати дитині любов, турботу, затишок вашої оселі, звертайтеся за консультаціями до спеціалістів Києво-Святошинського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, будемо раді вам допомогти.

Подаруйте дитині шанс стати часткою вашої родини та дізнатися, що таке справжня сім'я!

Наша адреса: м. Вишневе, вул. Карла Маркса, 15; телефони для довідок: (044) 507-19-10 ; (04598) 7-28-22 ; (067) 841-58-64 ; (093) 014-37-51 .

E-mail: kscsssdm@ukr.net з понеділка по п'ятницю 8.30 до 17.00.

Єлизавета МИХАЙЛЕНКО,
спеціаліст І категорії відділу соціальної роботи
Києво-Святошинського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді


Назад