29.08.2012
Зміни до районного бюджету прийнято
Зміни до районного бюджету прийнято 28 серпня під головуванням голови Києво-Святошинської райради Володимира Луцюка, першого заступника голови райради Віктора Костини та за участі голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Олександра Зайця в актовій залі Києво-Святошинської райдержадміністрації відбулася чергова, ХІХ сесія Києво-Святошинської районної ради VІ скликання. У сесійному засіданні, що пройшло конструктивно та злагоджено, взяли участь 69 депутатів, керівники структурних підрозділів, голови міських, сільських і селищної рад.

На порядку денному, серед інших, розглядалися питання про внесення змін до районного бюджету та його виконання за І півріччя, забезпечення громадського порядку та законності в населених пунктах району, затвердження змін до програми економічного, соціального та культурного розвитку району на 2012 рік та її виконання за І півріччя.
До того ж, розглядалися питання про затвердження програми «Онкологія» та «Цільової соціальної програми подолання бідності на період до 2015 року», змін і доповнень до районної «Комплексної програми подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми та реформування інтернатних закладів для дітей «Назустріч дітям» до 2017 року» та до програми розроблення (оновлення) містобудівної документації на території району, затвердження списку присяжних райсуду, про передачу кінотеатру «Космос» на баланс відділу культури та спорту Києво-Святошинської РДА тощо.
Як доповіла заступник начальника фінуправління Тетяна Петренко, згідно внесених до районного бюджету змін, на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій збільшено доходи та видатки за рахунок субвенції, у тому числі – для сіл Малютянської сільради в сумі 9500,0 тис. грн., які пропонується спрямувати на будівництво та реконструкцію системи газо- та електропостачання з виготовленням проектно-кошторисної документації, а також збільшити видатки на 3816,6 тис. грн. на проведення реконструкції стадіону «Зеніт» у Боярці.
До того ж, за рахунок залишків коштів на початок року пропонувалося збільшити видатки районного бюджету на 138,0 тис. грн., у тому числі: на 38,0 тис. грн. для оплати послуг з землевідведення та на 100 тис. грн. на придбання котла для Гореницької ЗОШ.
На сесії було затверджено звіт про виконання районного бюджету за І півріччя по доходах у сумі 224 млн. 990 тис. 717 грн. і по видатках у сумі 223 млн. 556 тис. 249 грн., у тому числі: по загальному фонду - 218 млн. 807 тис. 045 грн., по видатках – 215 млн. 339 тис. 121 грн., по спеціальному фонду: по доходах - у сумі 6 млн. 183 тис. 672 грн., по видатках – 8 млн. 217 тис. 128 грн.
Як зазначила Тетяна Миколаївна, за І півріччя до загального фонду районного бюджету надійшло 93 млн. 041,9 тис. грн. власних закріплених доходів (114,3 % до затвердженого плану). Основне джерело наповнення - податок із фізичних осіб, якого надійшло 92 млн. 483,4 тис. грн. (113,8 % запланованих). У порівнянні з минулим роком, надходження збільшилися на 18 млн. 502,4 тис. грн.
Надходження частини чистого прибутку комунальних підприємств, що вилучається до бюджету, склали 295,6 тис. грн. Вказаний податок перераховано такими підприємствами: КП «БТІ» - 125,0 тис. грн., КП «Шкільні їдальні» - 27,7 тис. грн., КП «Реклама» - 13,5 тис. грн., КП «Спецобслуговування» - 3,6 тис. грн. Податку на прибуток підприємств районної комунальної власності за І півріччя надійшло 170,8 тис. грн. (в 2,3 разів більше до запланованого). Надходжень із інших бюджетів отримано 17 млн. 590,9 тис. грн.
В повному обсязі отримано дотацію з держбюджету (18 млн. 166 тис. грн.), інших субвенцій з місцевих бюджетів району надійшло в сумі 736,5 тис. грн.
Крім того, до загального фонду надійшло 89 млн. 119,3 тис. грн. субвенції з держбюджету, в тому числі: на виплату допомог сім’ям із дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам - 47 млн. 402,0 тис. грн., на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 23 млн. 149,0 тис. грн., з них на надання пільг та субсидій населенню на оплату послуг ЖКГ – 15 млн. 921 тис. грн., на надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян – 1 млн. 694,4 тис. грн., на утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях - 366,5 тис. грн., на придбання медикаментів для забезпечення швидкої медичної допомоги – 288,3 тис. грн., пільг та субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 5,1 тис. грн.
За І півріччя до спеціального фонду районного бюджету надійшло 6 млн. 183,7 тис. грн., у тому числі: субвенція з держбюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт на утримання вулиць у населених пунктах – 2 млн. 975,4 тис. грн., яка спрямована в повному обсязі до місцевих бюджетів району, плата за послуги, що надаються бюджетними установами 2 млн. 243 тис. грн., надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва – 454,1 тис. грн., плата за оренду майна бюджетних установ – 307,2 тис. грн., благодійних внески – 204,0 тис. грн.
Субвенція з держбюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць у населених пунктах склала 2 млн. 975,4 тис. грн.
З урахуванням внесених змін, видатки районного бюджету затверджені в сумі 449 млн. 130,7 тис. грн., в тому числі: 404 млн. 394,9 тис. грн. – загального фонду та 44 млн. 735,8 тис. грн. – спеціального фонду. На фінансування установ соціально-культурної сфери та соціального захисту населення з урахуванням субвенцій з держбюджету направлено 192 млн. 813,2 тис. грн.
Виконання видаткової частини склало: на освіту – 79 млн. 820,8 тис. грн., охорону здоров’я – 39 млн. 996,6 тис. грн., соціальний захист та соціальне забезпечення – 64 млн. 473,5 тис. грн., пільги ветеранам війни та праці – 13 млн. 932 тис. грн., допомоги сім’ям з дітьми – 41 млн. 204,2 тис. грн., інші види соціальної допомоги – 2 млн. 875,7 тис. грн., інші програми соціального захисту неповнолітніх – 12,9 тис. грн., державна соціальна допомога інвалідам дитинства – 5 млн. 067,9 тис. грн., ЖКГ – 13,1 тис. грн., культура та мистецтво – 7 млн. 178,9 тис. грн., фізична культура та спорт – 1 млн. 343,4 тис. грн., транспорт, дорожнє господарство, зв'язок, телекомунікації та інформатика – 1 млн. 135,1 тис. грн.
Видаткова частина на заробітну плату склала 75 млн. 566,4 тис. грн., медикаменти та перев’язувальні матеріали – 1 млн. 051,5 тис. грн., виплату пенсій і допомоги – 46 млн. 512,2 тис. грн. видатки спеціального фонду: на освіту – 862,4 тис. грн., охорону здоров’я – 1 млн. 072,9 тис. грн., соціальний захист та соціальне забезпечення – 5,1 тис. грн., культуру та мистецтво – 496,1 тис. грн., фізичну культуру та спорт – 3,4 тис. грн.; субвенція з держбюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць в населених пунктах – 2 млн. 975,4 тис. грн. Своєчасно та в повному обсязі виплачено відпускні та матеріальна допомога на оздоровлення педагогічним працівникам. На реалізацію районних програм проведено видатки в сумі 688,9 тис. грн.
За словами Федора Красноярова, наш район є найскладнішим по криміногенній обстановці в Київській області, але за рівнем злочинності ми – на другому місці. Загалом, криміногенна ситуація - під контролем. Про це свідчать наступні показники: від початку року відмічається зменшення на 7,9 % загальної злочинності в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Всього було зареєстровано 1376 злочинів. Найбільше – всі види крадіжок майна, пограбування, розбійні напади, незаконне володіння транспортом, крадіжки з квартир, будинків, дач. Найбільше їх на території Боярки та Вишневого. Найболючішою темою на сьогодні є розкриття крадіжок мобільних телефонів – законодавство дозволяє направляти запити до відповідних служб лише після порушення кримінальної справи, а на це потрібен час.
Активно велася робота з припинення незаконного обігу наркотиків. Було виявлено 163 факти незаконного їх обігу, порушено 83 кримінальні справи, в тому числі – 13 фактів збуту, виявлено одну підпільну нарколабораторію та 3 факти посівів маку.
Притягнуто до адміністративної відповідальності по ст. 44 КУпАП за незаконне виробництво, придбання, зберігання наркотичних засобів або психотропних речовин, без мети збуту, в невеликих розмірах – 21 особа.
На обліку в лікаря-нарколога на даний час перебуває 135 осіб, з них: з діагнозом наркоманія – 102, які епізодично вживають наркотики – 33.
Найхарактерніші злочини пов’язані з вживанням наркотичних речовин рослинного походження шляхом ін’єкції. Знизився середній вік осіб, що вживають наркотичні речовини до 14 – 19 років. До кримінальної відповідальності за незаконне зберігання та збут наркотичних речовин було притягнуто 59 осіб, з них 53 – безробітні. Цей вид злочину характерний для молоді, яка проживає у містах Боярка та Вишневе. Менше стало фактів розбійних нападів, пограбувань, зґвалтувань і хуліганства.
Велика увага приділялася вдосконаленню профілактики злочинності та правопорушень, охороні громадського порядку та безпеки. На території району з працівниками міліції співпрацюють такі громадські формування: «Боярська варта» (Боярка), «Дельта» (Вишневе), «Віта-Захист» (Віта Поштова), «Дельта-плюс» (Петропавлівська Борщагівка), «Гарт» (Білогородка), «Прометей» (Крюківщина). Там, де вони діють, відмічається значне зниження рівня злочинності та правопорушень в громадських місцях. Це – вся кількість із усіх 23 зареєстрованих. Є потреба поновити дію всіх громадських формувань на території району. Вважаю, що всім керівникам місцевого самоврядування необхідно поновити та налагодити їх роботу.
Зміни до програми економічного, соціального та культурного розвитку прийнято у зв’язку із наданням субвенцій із держбюджету. Передбачається: на суму 2 млн. 986,472 тис. грн. провести реконструкцію існуючої системи водопостачання у Ходосівці, фінансування капітального ремонту шкільної їдальні Крюківщинської ЗОШ – за рахунок районного бюджету 100 тис. грн., за рахунок субвенції з Крюківщинської сільради – 150 тис. грн., капітальний ремонт приміщення ДНЗ у Тарасівці – за рахунок субвенції з держбюджету у розмірі 646,928 тис. грн., придбання технологічного обладнання для харчоблоків шкіл за рахунок коштів районного бюджету – 84 тис. грн., на придбання комплектів парт для шкіл району – у розмірі 100 тис. грн., капітальний ремонт теплотраси Петропавлівсько-Борщагівської школи за рахунок коштів районного бюджету у розмірі 166,0 тис. грн., на добудову з реконструкцією Боярської школи № 1 з виготовленням проектно-кошторисної документації – за рахунок коштів районного бюджету у розмірі 150 тис. грн.
Додатково було затверджено список присяжних районного суду в кількості 15 осіб.
Підтримано і звернення з клопотанням до КОДА щодо передачі котелень спільної власності населених пунктів Київської області та перебувають на балансі КП «Києво-Святошинська тепломережа» у власність громади нашого району та на баланс КП «Києво-Святошинська тепломережа». До них належать котельні з тепломережами: ЦРЛ, санаторію «Барвінок» (Боярка), школи слабозорих (Боярка), з приміщенням бойлерної та скважини в Чабанах, Музичах, Гореничах, Боярці, Київського обласного тубдиспансера (Боярка), Київської обласної дитячої лікарні (Боярка), а також адмінприміщення КП КОР «Києво-Святошинська тепломережа» (Боярка).

Наталка КУЦАК,
фото автора

Назад