28.08.2012
Вишневе знов ярмаркувало
Вишневе знов ярмаркувало «Найсмачніші яблука – у нас!», «А у нас – свіженька рибка!» - саме так - весело, та ще й з примовляннями - зазивали покупців на ярмарці, що традиційно відбулася на вихідні, 25 серпня, у Вишневому по вул. Остапа Вишні під патронатом народного депутата України Петра Мельника та за сприяння Вишневої міської ради.

«По чім кілограмчик сала?» - «Дивлячись яке, - лунає у відповідь. - Воно у нас всяке: і тонше, і товще, а ще підчеревинка є. Найнижча ціна – 25 грн. за кілограм!» - приємно-здивовано та жваво додає продавчиня з Черкаської області: «Сама виростила, сама й продаю. І Ваші побажання враховую!» - додала весело, відповідаючи на запитання народного депутата Петра Мельника, котрий цього дня особисто відвідав вишнівський ярмарок. «Пенсіонерам – ще й додаткова знижка!» - зауважує додатково.
А он торгують свіжою рибкою – на всі смаки та вподобання, підносити не встигають. «По чім качанчик?» - запитує Петро Володимирович, підходячи до продавця кукурудзою. «Оцей – по гривні, той – півтори, залежно від сорту!» - «І справді дешевше, - зауважує народний депутат. І додає: «Знаю, на базарчиках продають дорожче: по 2 – 2,5 грн.» - «Як торг іде? Чи всім задоволені?» - це вже запитує у продавчині взуття. «Дякуємо щиро, що нас запросили. Ми приїжджаємо на Ваші ярмарки з великим задоволенням – не лише у Вишневе, а й у інші населені пункти. Адже організація у вас дуже хороша. Звісно, ми підтримуємо цю ідею: і нам добре, і людям.» І звісно, добре. Адже не завжди від високої ціни на товар хороший виторг. Частіше буває навпаки: чим дешевше – більше покупців, активніша реалізація.
«Ми організовуємо наші ярмарки з конкретним завданням: щоб і ціна була прийнятна, і якість товару хороша. Щоб люди мали можливість придбати якісні продукти вітчизняних виробників за помірними цінами. Давайте разом поцікавимося, як люди оцінюють нашу ярмарку,» - пропонує Петро Володимирович. «Купила і картопельки, і грушки, й капустинку. Ярмарка й справді хороша, товарів різних багато і ціни прийнятні, і продавці привітні та уважні,» - зауважила пенсіонерка Євгенія Костянтинівна Іванкова на запитання народного депутата, чи все влаштовує її на ярмарку. «А Ви нам допоможете, - підходить інша, Віта Олександрівна, - поновити наш міський маршрут № 82? А то одні маршрутки лише курсують, а нам дорого до Києва добиратися. Пільговиків беруть мало, та ще й з претензіями, що нас занадто багато. Пільговий ходить, але він один, ходить рідко – максимум чотири рази на день - та й то до Електронмашу – а нам би до Києва…» А он іще одна підійшла: хвилює питання про земельну ділянку… А там іще одна продавчиня з Виноградаря відгукнулася, підійшла подякувати: «Дай Бог, щоб вас вибрали – ви дуже хороша людина. Колись у Вас – коли було училище - вчився син мого знайомого, батько його виховував сам, заняття прогулював – Ви поговорили тоді з викладачами, повірили в нього, і хлопець не підвів: закінчив навчання, нині працює.» І так – весь час, поки працювала ярмарка. Мешканці мали можливість не тільки придбати необхідні речі за доступними цінами, а й безпосередньо звернутися до народного депутата зі своїми болями та проблемами. Люди підходили, зверталися зі своїми болями та проблемами, які самі вирішити не можуть. Вони були різні – від завершення будівництва притулку для тварин, земельних питань, недобросовісних забудовників до проблем медицини.
Петро Володимирович кожному приділив увагу: і тим, хто продавав, і тим, хто купував. Кожного, хто до нього звертався, уважно вислухав. А коли дізнався, що в однієї з продавчинь прийомна дитина-сирота ще у 2006 році закінчила школу і пішла працювати, бо відразу вступити до навчального закладу не змогла, запропонував їй навчатися в нього в Національному університеті державної податкової служби України: «Кожен має в нашій державі право на навчання, - зауважив Петро Володимирович, - і ти повинна його реалізувати.» - додав він, звертаючись безпосередньо до неї.
«Ярмарок для нас, українців, - перш за все спілкування, обмін інформацією. Так і повинно бути, - зауважив Петро Володимирович. - Звісно, як депутат, я використаю своє право і допоможу людям. Головне для мене – почути людей і допомогти їм.»

Наталка КУЦАК,
фото автора

Назад