20.03.2012
Гідна шана великому сину України
Гідна шана великому сину України

День народження Тараса Шевченка - свято всеукраїнське. Відзначали його й у Вишневому. Вшанування розпочалося з урочистої ходи. В колоні - представники влади міста та району, творчі колективи, громадськість міста.

Біля пам'ятника великому українському поету відбувся мітинг, в якому взяли участь заступник голови РДА Анатолій Іскоростенський, заступник голови райради, перший заступник голови районної організації Партії регіонів Віктор Костина, міський голова Ілля Діков, депутати міськради Оксана Олексієнко та Наталія Руденко, поети Валентин Лямічев і Тетяна Домашенко, аматорський хор "Вишневий дзвін". Мітинг розпочався з покладання квітів до пам'ятника Великому Кобзареві. Усі виступи об'єднувала впевненість у тому, що нинішні суспільні негаразди об'єднаними зусиллями влади та народу будуть подолані.

"Минають роки, десятиліття, - відкриваючи урочистий мітинг, наголосив міський голова Ілля Діков, - але час не в змозі затьмарити актуальність Шевченкового слова для кожного з наступних поколінь. Уся його велика спадщина - поезія, проза, мистецтво - пронизана любов'ю до України. Говорячи про Тараса Григоровича як про дійсно добру, відкриту, просту людину, не треба забувати, що він був одним із найосвіченіших людей свого часу. Зрозуміти ж Великого Українця можна настільки, наскільки ми розуміємо себе в свій час і Україну в ньому.

Він жив для наступних поколінь, пропагуючи життєві цінності, повагу до близьких, любов до знань, надію на краще, віру в Бога. Важко переоцінити вплив Тараса Шевченка на українську свідомість, бо він - духовний батько української нації, наша гордість, наша слава. Поповнюйтесь духом Шевченкового слова, щоб відчути себе дітьми народу, який жив, живе і житиме вічно".

"Ці живі квіти, які ми поклали сьогодні біля пам'ятника, символізують нашу відданість Великому Кобзареві, - виступаючи від імені районної влади зазначив заступник голови РДА Анатолій Іскоростенський. - Дай Боже, щоб він завжди жив у наших серцях.

Хочу відмітити, що в цьому році районна влада поставила для себе завдання відкрити в районі пам'ятник Кобзареві".

Вишнівська поетеса Тетяна Домашенко продекламувала власного вірша, присвяченого пам'яті поета.

"Упродовж кількох років я кожного 9 березня беру пучок червоної калини і йду молитися Кобзарю. І сьогодні я святкую не лише День народження Великого Кобзаря, а й День єдності української нації. Адже слово Тараса Григоровича завжди було подвижницьким і єднало нас у найтяжчі, найскрутніші часи. То ж ми нині прийшли вклонитися Кобзарю і помолитися за нашу Україну!", - зазначила поетеса.

Заступник голови районної ради ветеранів Юрій Табаков нагадав присутнім про те, як відбувалося перепоховання Тараса Шевченка, розповів, яке значення за радянських часів мало слово Кобзаря у патріотичному вихованні молоді та дав настанову підростаючому поколінню - вчити твори Тараса Шевченка, адже саме в них - наша культура, наша історична пам'ять.

Святкування продовжилося в актовій залі Вишневої міської ради, де відбулося вручення грамот міського голови та Києво-Святошинського районного об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т. Г. Шевченка, а також подарунків від "Просвіти" вишнівчанам, які підтримують Тарасове слово, пропагують національну культуру. Цього дня їх отримали як окремі вчителі та педагогічні колективи вишнівських шкіл, так і учні, а також учасники хору "Вишневий дзвін" - за активну громадську позицію, національну свідомість та виховання талановитої молоді, пропагування української мови та національно-патріотичне виховання підростаючого покоління.

"Згадуючи про життя та творчість Тараса Шевченка цього дня, - виступаючи перед зібранням, наголосив міський голова Ілля Діков, - ми розуміємо, що в нашій державі повинні бути непохитні духовні цінності, про які нам слід постійно пам'ятати. Він віддав себе всього для того, щоб на нашу країну світ поглянув по-іншому, з повагою".

Того дня в актовій залі зібралися щирі поціновувачі не лише творчості Т. Г. Шевченка, а й української пісні. Перед присутніми виступили солістки зразкового ансамблю "Зіронька" Вишнівського центру творчості дітей та юнацтва Світлана Лавор і Аня Татаренко, Олексій Чепурний, Іван Войцехівський, Шевченкові "Думи мої..." виконував "Вишневий дзвін", а наостанок прозвучала пісня "Реве та стогне Дніпр широкий...", яку всі слухали стоячи, мов державний Гімн.

Наталка КУЦАК,

фото Євгена ПІКУЛЯ


Назад