19.03.2012
Ян Ройтер: "Наша робота має соціальне спрямування"
Ян Ройтер: "Наша робота має соціальне спрямування" 18 березня в Україні відзначається День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення. Саме з цієї нагоди наша розмова з новим керівником комунального підприємства "Києво-Святошинське районне виробниче управління житлово-комунального господарства" Яном Ройтером.

- Яне Семеновичу, Ви вже два тижні очолюєте це підприємство. І, певно, розставили для себе пріоритети. Які першочергові завдання стоять перед Вами, як керівником райВУЖКГ?

- Вже розпочався двомісячник з благоустрою. На цьому наголосив голова райдержадміністрації Олександр Заєць під час апаратної наради, яка відбулася 12 березня. Перед нами поставлено конкретне завдання: ліквідація стихійних сміттєзвалищ, благоустрій та прибирання території району від сміття. Найближчим часом ми плануємо провести іще одну нараду за участю керівників органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств. В рамках підготовки до цієї наради нам необхідно провести певну роботу щодо визначення місць розташування стихійних сміттєзвалищ, підготувати техніку, необхідну для прибирання непотребу.

Ось-ось повністю зійде сніг і увесь прихований бруд стане явним. Тож усім комунальникам потрібно подбати, щоб район був чистим. Крім цього ми розуміємо усю відповідальність, яка лягає на нас у зв'язку з проведенням Євро-2012.

Тож хочу підкреслити, що якісно прибирати потрібно завжди. Але цього разу до цієї справи слід підійти з особливою ретельністю. Першочергове завдання в рамках двомісячника благоустрою - налагодити централізований вивіз сміття на полігон з усієї території району.

- Як цього року підприємство буде співпрацювати з органами місцевого самоврядування в рамках двомісячника благоустрою?

- Усі деталі прийому твердих побутових відходів на полігон ми будемо обговорювати під час наради. Мені, як новій людині на цій посаді, ще потрібен час, щоб повністю увійти у курс справи.

- А як Ви оцінюєте нинішні технічні можливості підприємства?

- Техніки, на жаль, недостатньо. Але є партнери, за допомогою яких, переконаний, ми впораємося із поставленим завданням.

- Наскільки мені відомо, були скарги від голів сільських рад, прилеглих до полігону, щодо розширення його території...

- Поза всяким сумнівом, організація роботи полігону вимагає коректив. Ми нині працюємо над розробкою відповідної програми. Вважаю, що в першу чергу необхідно збільшити потужності по сортуванню та первинній переробці сміття. Також хочу зазначити, що існують технології по переробці сміття методом піролізу. При її використанні отримується значна кількість теплової енергії. Її, в свою чергу, можна використовувати безпосередньо як теплову чи перетворювати на електричну енергію. Але хочу наголосити, що цю технологію не слід в жодному разі плутати зі спалюванням сміття. Йдеться про абсолютно різні речі.

- Розкажіть докладніше про те, чим займаються на полігоні ТПВ.

- Там нині відбувається часткове сортування сміття. Але воно недостатнє і слід збільшувати потужності, тобто покращувати технічне оснащення лінії сортування та переробки, що звісно потребуватиме додаткового вкладання коштів, та, відтак, залучення додаткових джерел фінансування. Ми разом із моїми заступниками готуємо проект, який буде подано на погодження до райдержадміністрації та на розгляд депутатів районної ради. Тоді буде прийнято рішення про механізм реалізації цієї програми. Та нині ще зарано говорити про джерела її фінансування, оскільки вони можуть бути різними.

- Коли можна чекати на появу Вашого проекту?

- Його розробка потребуватиме близько двох-трьох місяців.

- Вам дісталося непросте господарство. Як Ви оцінюєте його можливості, потужності та перспективи розвитку?

- Ми докладемо максимум зусиль, щоб це підприємство було серед лідерів в Київській області саме в галузі поводження з ТПВ. Але крім утилізації та переробки відходів перед нами стоїть багато й інших питань. Це і кронування дерев, і вуличне освітлення, і обслуговування котелень, які знаходяться на балансі нашого підприємства.

Маємо намір надавати послуги з прибирання територій, поливальних машин, газонокосіння. Найближчим часом погоджуватимемо з райдержадміністрацією питання про наші функції у сфері вуличного освітлення та інші необхідні для району завдання.

Серед інших планів - організація сервісу по обслуговуванню автомобілів, оскільки підприємство має для цього значні потужності і не розумно відмовлятися від їх використання.

Також хочемо налагодити переробку прострочених медпрепаратів. При чому йдеться не про захоронення, а саме про переробку. Це ліцензійний вид діяльності. І нині ми займаємося його детальним вивченням. Хотілося б зайнятися і переробкою відпрацьованих автошин.

Великі можливості у сфері переробки сміття полягають у його первинному сортуванні. Я вивчав цю тему в Німеччині та Чехії. Остання трохи ближча до України за менталітетом. Тож у цій країні з моменту впровадження програми роздільного збору сміття, пройшло десять років до того часу, коли вона запрацювала. Це сталося лише тоді, коли виросло нове покоління.

- Чому у нас цього немає?

- Нам складно звикнути до того, що сміття необхідно одразу сортувати. Легше навчити дітей, бо вони краще сприймають нове. А діти, в свою чергу, навчать цьому своїх батьків.

Переконаний, що подібну програму необхідно розробляти і впроваджувати у нас, а починати слід зі школи.

- Наближається Ваше професійне свято...

- Так, і я хочу побажати усім комунальникам міцного здоров'я, благополуччя та натхнення, адже в кожній роботі без нього важко обійтися. Та подякувати своїм колегам за їхню нелегку працю. Але саме без неї неможливе існування суспільства. Оскільки я переконаний, що робота комунальників має чітке соціальне спрямування.

Тетяна ЗУБКОВА,

фото Анатолія КУХАРСЬКОГО


Назад