26.08.2012
Києво-святошинці ставлять нові рекорди
Києво-святошинці ставлять нові рекорди На День Незалежності у Боярці, на стадіоні «Зеніт», відбулася унікальна подія, що навіки закарбується в нашій історії – Києво-Святошинською районною федерацією футболу було встановлено рекорд, який має право на своє почесне місце в Книзі Рекордів України.

Символічним є приурочення цього свята до Дня незалежності України. Адже саме тепер, у вільній країні, ми можемо будувати власне життя, працювати, виховувати своїх дітей, зберігати надбання не одного покоління українців і примножувати ці досягнення для нащадків. І ставити нові рекорди. У всіх сферах життя. І коли кожен докладе до загальнонаціональної справи часточку своєї душі та сил – чи то в науці, чи у спорті, чи вихованні дітей – тоді наша країна вийде на новий рівень розвитку, залишаючи, як примарний спомин, порожні обіцянки та чвари, живучи в країні, в якій комфортно працювати та відпочивати.
Цього дня зібралися всі футбольні команди району, щоб зробити фото на пам'ять і ввійти до Книги Рекордів України – більше ніде не лише в області, а й на Україні, немає такої їх кількості. І досягнень.
Феєричне шоу розпочалося з теплих привітань почесних гостей: першого заступника голови райдержадміністрації Миколи Шкаврона, голови райради Володимира Луцюка, помічника-консультанта народного депутата Петра Мельника Миколи Гусятинського, міського голови Боярки Тараса Добрівського.
Першому почесне право привітати присутніх було надано Миколі Шкаврону. «Сьогодні ми відзначаємо 21-шу річницю нашої вільної держави – День незалежності. День, коли, озираючись на пройдений нашим народом шлях, ми підсумовуємо свої здобутки і вкотре переконуємося: щоб розбудувати державу, потрібно розпочати з себе, - наголосив Микола Іванович. - Всі ми прагнемо жити не лише в незалежній, а й у заможній країні. Останні два роки незалежності довели: нарешті нами обрано надійний та ефективний шлях розвитку. Свідчення цьому - нові дороги, реконструйовані школи та дитсадки, поступове подолання кризи в усіх сферах нашого життя. Але без згуртованої плідної праці, єдності, цілісності України це не було б можливим.
Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку розвитку спорту в історії нашого району. Хочу подякувати організаторам, і особисто - Валерію Чалому, за його натхнення та самовідданість, любові до футболу. Побажання у мене в День Незалежності тільки одне: пишаймося нашим районом, щоб район пишався нами. Здоров’я, щастя, сімейного затишку, добра і всього найкращого!»
А пишатися на сьогодні вже є чим. На сьогодні наш район займає передові місця за всіма показниками суспільно-економічного розвитку: і в галузі культури, освіти, виробництва, інвестицій. І саме за останні два роки розвитку дітей почала приділятися посилена увага.
«Дуже символічно, - наголосив Володимир Луцюк, - що сьогодні ми зібралися на цьому полі, аби виразити свою любов до спорту. Завдяки Валерію Чалому наш район є найкращим і в розвитку цього виду спорту. Так і має бути. Розвитку футболу посилену увагу приділяє й губернатор Київської області Анатолій Присяжнюк. Хочу побажати вам творчих злетів у спорті, житті, здоров’я. Адже саме здорова нація – майбутнє нашої країни.»
Ідея встановлення рекорду серед аматорських команд, за словами її автора, Валерія Чалого, з’явилася ще взимку, коли він спостерігав подібне дійство у Європі. І, навіть якщо Книга Рекордів України не зареєструє такий рекорд, ця подія слугуватиме додатковим стимулом розвитку футболу в нашому районі.
Цю думку підтвердив під час свого виступу й Тарас Добрівський: «Футбол у нашому районі невпинно розвивається. Мені приємно, що ще у 1998 році я стояв у витоків створення районної федерації футболу, коли вона налічувала лише 8 команд. Впевнений: так буде й надалі. Для цього ми спільно докладемо всіх зусиль.» Ще Тарас Григорович згадав і про те, що саме в нашій країні, саме нині стало можливим проведення ЄВРО-2012. І саме ця подія стала знаковою для іміджу України.
«Ми завжди грали і гратимемо у футбол, - засвідчив Микола Гусятинський, - Дозвольте мені від імені народного депутата Петра Мельника передати вам щирі вітання з сьогоднішнім святом – 21-ою річницею Дня Незалежності. Річницею, коли Україна вперше прийняла ЄВРО-2012 і провела його на професійному рівні. Ми довели всьому світу, що ми – європейська держава. Але це – тільки початок. Прийде скоро той час, коли Києво-Святошинська районна організація футболу відстоюватиме гідність України на міжнародній арені. Поки що хочу побажати командам перемоги на футбольних змаганнях, що пройдуть уже у вересні за сприяння голови Києво-Святошинської районної організації Партії регіонів Миколи Шкаврона та під патронатом народного депутата Петра Мельника. Попереду у нас дуже багато роботи. І ми повинні й надалі робити все, щоб процвітала наша Україна, наш район».
А робиться вже чимало. Завдяки активній підтримці райдержадміністрації та райради цей вид спорту отримав друге дихання. «Футбол – справа всього мого життя. Колись грали у нього в дитинстві, потім створили лігу і виховуємо підростаючу зміну – в дитячій лізі вже грає 14 команд. Дуже важливим завданням є створення ДЮСШ. Футбол у нашому районі, особливо дитячий, віднині має майбутнє. Від райдержадміністрації прагнемо отримати підтримку в облаштуванні футбольного поля в кожному населеному пункті. Як тільки цей процес розпочнеться, діти самі почнуть грати у футбол. Будуть грати – стануть нашою надійною зміною. І футбол житиме у нашому районі. А в День незалежності всім києво-святошинцям бажаю цінувати нашу країну Україну. І все у нас тоді буде добре.»
За словами Миколи Шкаврона, котрий люб’язно прокоментував цю подію, боярський стадіон «Зеніт» гідний того, щоб набути європейського вигляду і мати загальнорайонне значення. Буквально за місяць тут вповні розпочнуться роботи з його реконструкції – для цього з районного бюджету виділено близько 4 млн. грн. Вже готова проектно-кошторисна документація. До того ж завершується процес створення районної ДЮСШ по футболу, що базуватиметься саме в Боярці. З цією метою з районного бюджету також передбачено майже 400 тис. грн. Активна підтримка буде надана і районній футбольній команді «Лідер», що на сьогодні посідає ІІІ місце в Україні. Спортивну дитячо-юнацьку школу по футболу очолюватиме батько відомого футболіста Андрія Гусєва.
«Якщо ці діти стануть професіоналами, - зазначив Микола Іванович, - ми тільки радітимемо. Але навіть якщо цього не станеться, ми досягнемо головної нашої мети – заберемо дітей із вулиці, допоможемо їм стати фізично та морально розвинутішими. Адже футбол – це не лише хороша спортивна форма, а й виховання характеру та патріотизму. Я дуже люблю футбол. І дуже вдячний Валерію Чалому за його невгамовність, наполегливість та ентузіазм, з якими він так активно підтримує розвиток футболу в нашому районі. А ще за те, що він зібрав сьогодні всі наші команди, свою ідею виходив, виплекав, щоб влаштувати таке свято.»

Наталка КУЦАК,
фото автора

Назад