25.08.2012
Починається медогляд дітей-«чорнобильців»
Починається медогляд дітей-«чорнобильців»
Нещодавно у Будинку культури Шпитьок відбулися установчі збори місцевого «чорнобильського» осередку. У роботі зборів узяли участь 25 безпосередніх учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які проживають у Шпитьках – селі, що одне з шести населених пунктів нашого району належить до 4-ої зони. В роботі установчих зборів також узяли участь директор Шпитьківської школи Тетяна Мегрин та голова сільради Надія Грищенко , голова правління районного фонду інвалідів-учасників ліквідації на ЧАЕС Іван Дерда та інші.

Установчими зборами учасниця ліквідації аварії на ЧАЕС Галина Мельченко одноголосно обраний головою Шпитьківського сільського осередку фонду інвалідів-учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.
На зустрічі також обговорювали і питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок катастрофи, пенсійного, санаторно-курортного, медичного, медикаментозного забезпечення, виконання угоди між Києво-Святошинською райдержадміністрацією та фондом тощо. Зокрема, Іван Дерда розповів про прийняту 16 липня Кабінетом Міністрів Постанову № 685, згідно якої ті, хто вважає, що неправильно отримує пенсію по інвалідності чи компенсації за втрату здоров’я, може звернутися з письмовим поданням про перегляд справи – рішення комісії буде чинним і враховуватиметься Пенсійним фондом України. Ще Іван Іванович повідомив, що віднедавна, згідно розпорядження голови райдержадміністрації Олександра Зайця, кожен голова первинного осередку повинен входити до складу членів виконкому свого населеного пункту з тим, щоб допомагати владі вирішувати проблеми даної категорії населення.
Сільська голова Надія Грищенко, звертаючись до присутніх, зазначила, що більшість питань можна і треба вирішувати на місцевому рівні, як от проведення безкоштовного обстеження для людей, але таки дороговартісного медичного обстеження – кошти перераховано державою на рахунок фонду.
«З 1 вересня, - наголосив Іван Іванович, - ми знову розпочинаємо програму подальшого оздоровлення дітей у Республіканському центрі радіаційної медицини. До кінця року плануємо обстежити близько 500 діток віком від 3 до 18 років. Батькам, діти яких досягли 18-річного віку, але які вже обстежувалися в цьому центрі, на це треба звернути увагу і їх перевести з дитячої поліклініки у дорослу для подальшого обстеження. Для цього батькам потрібно написати відповідні заяви із вказанням номеру карточки, виписки з неї та виписки медичні за місцем проживання – які обстеження проходила дитина, на що скаржиться і які вади має зі здоров’ям. Це можна зробити навіть у тому випадку, якщо діти не продовжили свої посвідчення. Якщо документи вже було передано в архів, теж звертайтеся. З тим, щоб останні записані в ній дані перенести в нову карточку – вони стануть початковим матеріалом для поновлення обстеження в дорослій поліклініці.
Також Іван Іванович повідомив, що за дорученням першого заступника голови райдержадміністрації Миколи Шкаврона нині вирішується питання про надання «чорнобильцям»-ліквідаторам у ЦРЛ окремої палати з повним медикаментозним забезпеченням на два місця для лікування. «За рік, - зазначив Іван Дерда, - ми плануємо пролікувати 50 чоловік. І нині вирішуємо питання спільно з райдержадміністрацією, головним лікарем ЦРЛ Василем Кравченком, щоб відповідні кошти на медикаментозне забезпечення було закладено на наступний рік.»
Дуже важливо, зазначила вона, що в селі створено осередок, який систематизуватиме проблемні питання та вирішуватиме їх, опікуватиметься цією категорію громадян. А вона, як сільська голова, разом із депутатським корпусом, сприятиме роботі осередку.

Наталка КУЦАК,
фото автора

Назад