23.08.2012
Врожай зібрано. Готуємось до зими.
З нагоди завершення збирання врожаю ранніх зернових культур 15 серпня в ННЦ «Інститут землеробства НААН» відбулася нарада за участю керівників сільськогосподарських підприємств Києво-Святошинського району. У ній узяли також участь: старший науковий співробітник Дмитро Литвинов, а також кандидати сільськогосподарських наук Сергій Гаврилов, Андрій Шаповал, Іван Шевченко.

Відкрив нараду керівник управління агропромислового розвитку Віктор Гребцов. Він підвів підсумки збирання врожаю зернових культур у 2012 році, а також звернув увагу керівників сільгосппідприємств на своєчасну підготовку до посіву озимих під урожай 2013 року. В нараді взяли участь науковці ННЦ «Інститут землеробства НААН».
Віктор Іванович зазначив, що на сьогодні в районі на загальній площі 2601 га зібрано та обмолочено ранніх зернових культур 7854 тонн при середній урожайності по району – 30,2 ц/га, в тому числі: озимої пшениці – 33,8 ц/га, озимого жита – 26,1 ц/га.
Серед найкращих господарств  - ПСП «Амарант-Агро» (керівник – Микола Римарчук, с. Шпитьки), що має врожайність 39,7 ц/га, ДГ «Чабани» (керівник – Олександр Іщук, смт. Чабани), що має врожайність 39,6 ц/га, ПСП «Жито» (керівник – Віктор Орищенко, с. Гореничі), що має врожайність 36,5 ц/га, ТОВ АФ «Крюківщина» (керівник – Анатолій Тимченко, с. Крюківщина) - що має врожайність 35,1 ц/га, СГ ТОВ АК «Хотівський» (керівник – Валерій Шовкун, с. Хотів), що має врожайність 33,3 ц/га, ДП НДВ АГ «Пуща Водиця» (керівник – Олександр Мазурко), що має врожайність 29,7 ц/га. найнижча врожайність ранніх зернових у таких господарствах: Агровиробничий комбінат (с. Хмільна) – 7,2 ц/га, СТОВ «Бучанське» - 8,4 ц/га.
Врожай планувалося зібрати за 12 – 14 днів, але фактично з цим завданням впоралися за 21 день. Тому було б доцільним керівникам сільськогосподарських підприємств вирішити питання залучення для збирання зернових культур високопродуктивних комбайнів іноземного виробництва. Ще залишилося зібрати просо (55 га), вику (20 га), кукурудзу на зерно (317 га).
Відповідно до листа Київобладміністрації, рекомендовані площі посіву озимих культур під урожай 2013-го року по всіх категоріях господарств Києво-Святошинського району такі: під озимі на зерно – 1941 га, в тому числі – озиму пшеницю – 1263 га, озиме жито – 678 га, озимий ріпак на зерно – 50 га.
На завершення, Віктор Іванович наголосив на тому, що керівникам сільськогосподарських підприємств слід забезпечити своєчасну підготовку та проведення посіву озимих культур під урожай 2013 року, а також раціонально використати рекомендації науковців ННЦ «Інститут землеробства НААН» у своїй роботі.
З нагоди закінчення збирання урожаю ранніх зернових культур розпорядженням голови Києво-Святошинської райдержадміністрації оголошено подяку за досягнення вагомих успіхів у праці та високий професіоналізм наступним керівникам: Миколі Римарчуку (ПСП «Амарант-Агро»), Валерію Шовкуну (СГ ТОВ АК «Хотівський»). Грамотами голови Києво-Святошинської райдержадміністрації нагороджені: Олександр Іщук (ДГ «Чабани»), Віктор Орищенко (ПСП «Жито»).
Про препарати фірми «Байєр», які застосовуються в осінній період у сільському господарстві, розповів регіональний представник цієї фірми Олександр Бочин.
Залишається лише додати, що, хоч літо й було спекотне, та врожай у нашому районі зібрали без екстремальних ситуацій.

Наталка КУЦАК

Назад