22.08.2012
Задля підвищення якості життя та добробуту
Задля підвищення якості життя та добробуту Чергове засідання колегії райдержадміністрації відбулося 21 серпня під керівництвом голови райдержадміністрації Олександра Зайця, голови райради Володимира Луцюка та за участі першого заступника голови райдержадміністрації Миколи Шкаврона, заступника голови райдержадміністрації Анатолія Іскоростенського, керівників органів місцевого самоврядування, установ і структурних підрозділів.

Серед питань порядку денного - про підсумки виконання Програми соціального, економічного і культурного розвитку району за перше півріччя 2012 року, про внесення змін до рішення ХІV сесії VІ скликання Києво-Святошинської райради від 28.12.2011 №173-14/6 «Про районний бюджет на 2012 рік», готовність навчальних закладів району до нового навчального року, хід підготовки об’єктів ЖКГ району до осінньо-зимового періоду, стан сплати єдиного соціального внеску підприємствами та підприємцями району до Пенсійного фонду України.

Активний розвиток – запорука благополуччя
За словами керівника управління економіки В’ячеслава Клименка, програма соціально-економічного розвитку району спрямована на підвищення якості життя та добробуту громадян, стійке економічне зростання, розв’язання існуючих соціальних проблем. Підводячи підсумки за І півріччя поточного року, він зазначив, що в районі активно проводилася робота щодо виконання визначених завдань. І навів конкретні приклади проробленої роботи.
Наприклад, введено в дію нові виробничі потужності ВАТ «Вімм-Білль-Данн Україна», освоєно випуск шести нових видів продукції. Ще у травні у Вишневому було введено в дію перше в Україні спеціалізоване підприємство з виробництва кисломолочних продуктів дитячого харчування під торгівельною маркою «Агуша». Завершується будівництво офісно-житлового комплексу в с. Білогородка, а це - 483 робочих місця.
Загальна сума надходжень до бюджетів усіх рівнів суб’єктів малого підприємництва за підсумками І півріччя складає 134 млн. 635 тис грн., що становить 112,8 % до відповідного показника минулого року. У загальній сумі надходжень до бюджету цей показник складає 16,5 %. Головним джерелом інвестицій, як і минулого року, були власні кошти підприємств, загальна сума яких склала 425 млн. 768 тис грн., обсяг іноземних інвестицій також зріс і складає загалом 185 млн. 928,2 тис дол. Серед безлічі інвестиційних об’єктів будівництва - оптовий ринок із продажу сільгосппродукції «Столичний», а це – також додаткові робочі місця.
Активно проводилася робота щодо розширення мережі місцевого телефонного зв’язку в Дмитрівці, Тарасівці, Віті Поштовій і Вишневому, а також щодо подальшого розширення доступу населених пунктів до мережі Інтернет у Боярці, Вишневому, Бобриці, Лісниках, Стоянці, Хотові, Віті Поштовій, Тарасівці. На території Малютянської сільради було введено в експлуатацію перший пусковий комплекс системи газопостачання потужністю 10000 м куб/год., а на території Бузівської сільради введено в експлуатацію житлові будинки по вул. Леніна загальною площею 14200 кв. м.
За рахунок районного бюджету в І півріччі профінансовано в сфері медицини: капітальний ремонт пральні та харчоблоку ЦРЛ у Боярці, капітальний ремонт пологового будинку, туберкульозного відділення, проводиться реконструкція з добудовою приймального відділення з його розширенням. Розроблено проект капітального ремонту глядацької зали районного будинку культури в Новосілках, виготовлено проектно-кошторисну документацію. Загальна кошторисна вартість робіт склала 3433,902 тис грн. Розпочато реконструкцію приміщення Боярського краєзнавчого музею, проект перепланування якого знаходиться в стадії завершення.

Розвиток сільського господарства – завдяки новим технологіям
Загалом, як зазначив В’ячеслав Клименко, в порівнянні з минулим роком значно зросли й обсяги виробництва продукції у більшості сільгосппідприємств усіх форм власності району, які спеціалізуються, в основному, на вирощуванні плодоовочевої, м'ясо-молочної продукції. Обсяги реалізації сільгосппродукції за перше півріччя цього року зросли майже на половину і становлять близько 255 тис. грн. Активно впроваджуються і новітні технології у розвитку сільського господарства району.
Наприклад, ТОВ «Рубежівське» працює за голландською технологією, що дасть змогу отримати 500 – 600 ц/га овочів. Завдяки впровадженню швейцарської технології вирощування картоплі у ТОВ «Рубежівське» та ТОВ СГ «Бучанське», ПСП «Амарант-агро» вже цього року очікується врожай на рівні 320 ц/га. ДП НДВАК «Пуща-Водиця» здійснено реконструкції нової системи контролю за мікрокліматом і живленням рослин та системи опалення у теплицях, у тому ж ТОВ «Рубежівське» встановлено нову лінію фасування картоплі та овочів. Введено в дію плодоовочесховище місткістю 300 тонн у ПСП «Жито». У НДГ «Ворзель» збудовано два нових корівника із застосуванням нових технологій доїння та збільшено поголів’я молочного стада. У ДСП «Чайка» (філія «Лісне») також збудовано корівник на 100 голів.

Внесено й зміни до бюджету
Зміни до районного бюджету, затвердженого на сесії райради від 28 грудня 2011 року, згідно доповіді начальника райфінуправління Наталії Краснощокової, зокрема, пропонувалося внести такі: за рахунок отримання додаткових джерел фінансування, з метою підготовки бюджетних установ, що фінансуються з районного бюджету до роботи в осінньо-зимовий період, а також навчальних закладів до нового навчального року, збільшити видатки районного бюджету на 1 млн. 639 тис. грн., в тому числі на: проведення поточних і капітальних ремонтів приміщень і шкільних їдалень – 1 млн. 84,4 тис. грн., придбання обладнання та інвентарю – 165,6 тис. грн., виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію з добудовою приміщення Боярської ЗОШ № 1 – 139,0 тис. грн., на проведення капітального ремонту шкільної їдальні Крюківщинської ЗОШ безпосередньо з районного бюджету виділити 100,0 тис. грн. Також пропонувалося збільшити видатки на проведення поточного ремонту травматологічного відділення та електромережі стаціонару ЦРЛ у Боярці – 430,0 тис. грн.
Також було запропоновано винести на сесію райради пропозицію виділення коштів на придбання модульної котельні для Гореницької школи. У зв’язку з наданням для нашого району траншу на соціально-економічний розвиток району субвенційних коштів із державного бюджету, було запропоновано провести їх перерозподіл: соціально-економічний розвиток Малютянської сільської ради у розмірі 1 млн. 350 тис. грн., на газифікацію Малютянської сільради - 4 млн. 200 тис. грн., а також виділити кошти на реконструкцію Боярського стадіону.
Окремо хочеться зазначити, що за І півріччя райдержадміністрацією надано державної соціальної допомоги та компенсації 10315 особам на загальну суму 46817,2 тис. грн., субсидій на житлово-комунальні послуги та придбання скрапленого газу, твердого палива 1817 сім’ям на загальну суму 2503,4 тис. грн. Отримали пільги на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку та транспорту 54316 осіб на загальну суму 14979,0 тис. грн., компенсації, допомоги постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС отримали 14082 осіб на суму 11628,7 тис. грн. і соціально-незахищеним верствам населення по програмі «Турбота» на загальну суму 256,8 тис грн.

Останні приготування
У новому навчальному році, за словами керівника райвідділу освіти Миколи Івашка, навчальні заклади району налічуватимуть 15400 учнів (на 3,4 % більше, ніж торік), з яких 2030 – першокласників. Отже, і роботи у зв’язку з цим, додалося. Це – додаткове забезпечення підручниками, меблями тощо.
У всіх дитячих садочках району проведено поточні, а у восьми – капітальні ремонти окремих груп. Було також проведено реконструкцію санвузлів, систем освітлення та водопостачання, поточні, а подекуди - капітальні ремонти харчоблоків, пралень і музичної зали («Малятко», Петропавлівська Борщагівка), якісні ремонти спортивних залів у всіх ДНЗ району, скрізь поновлено спортивне обладнання. На території чотирьох дитячих садочків району встановлено нові ігрові майданчики. Оновлено паркани, здійснено благоустрій прилеглих територій. Також замінено вікна і двері у ДНЗ «Джерельце» (Боярка), «Чебурашка» та «Теремочок», «Ромашка» (Вишневе), «Віночок» (Тарасівка), «Сонечко» (Гореничі). Ремонт вентиляційної системи харчоблоку проведено у ДНЗ «Спадкоємець». Ремонтні та профілактичні роботи систем опалювання проведено у ДНЗ «Чебурашка» (Вишневе), «золотий колосок» (Софіївська Борщагівка).
У пришкільних таборах улітку відпочило 3762 дітей району, оздоровлено 247 дітей із соціально-незахищених сімей та дітей-сиріт, а також 195 учнів, постраждалих від аварії на ЧАЕС на загальну суму 750 тис грн.
Нещодавно проведена перевірка шкіл показала, що ремонтні роботи проведено скрізь. Наприклад, у Музичанській і Тарасівській школах відремонтовано дах, капітально відремонтовано внутрішні туалети у Софіївсько-Борщагівській та Вишнівській ЗОШ № 4. Завершуються капітальні ремонти харчоблоків у Вишнівській ЗОШ № 1, Гатнянській, Крюківщинській і Софіївсько-Борщагівській школах.
Загалом, у 9 шкіл району замінено вікна на металопластикові, двері – у 17 навчальних закладах, переслано лінолеум у 18 навчальних закладах, оновлено меблі. У 19-ти школах передбачено поточні та капітальні ремонти за рахунок районного бюджету на суму близько 1,5 млн грн. Усі ремонтні роботи планується завершити до 30 серпня, ремонт дахів – до 15 вересня, а теплотраси у Петропавлівсько-Борщагівській школі – до 1 жовтня. Планується провести реконструкцію котелень Бузівської та Боярської ЗОШ № 4.
Для забезпечення безперешкодного доступу до школи учнів із особливими потребами, розпочато встановлення пандусів у Боярських ЗОШ № 2 і 3 та Вишнівській ЗОШ № 3. До кінця календарного року пандуси планується встановити в усіх навчальних закладах району. За рахунок субвенцій державного бюджету завершується добудова Вишнівської ЗОШ № 1, в с. Крюківщина завершується реконструкція ДНЗ «Барвінок».
За кошти Партії регіонів було придбано три шкільні автобуси, що значно полегшить перевезення школярів до навчальних закладів. До 1 вересня для шкіл району буде придбано нові меблі, технологічне та холодильне обладнання на загальну суму 200 тис грн. До початку навчального року всі школи отримають нові підручники – на сьогодні забезпечення ними складає 91 %.
Як наголосив Микола Миколайович, активну участь у підготовці шкіл до нового навчального року взяли також місцеві органи самоврядування. Серед них – Боярська, Вишнівська, Чабанівська, Білогородська, Віта-Поштова, Гатнянська, Гореницька, Дмитрівська, Забірська, Крюківщинська, Музичанська, Петрівська, Софіївсько-Борщагівська , Хотівська та Шпитьківська.

Зиму зустрінемо спокійно
На розвиток житлово-комунального комплексу району, як доповів заступник голови райдержадміністрації Микола Ляшенко, отримано субвенцій із державного бюджету на загальну суму 1млн. 399 тис. грн. Ці кошти спрямовано на придбання комунального транспорту спеціального призначення для комунальних підприємств району. За субвенційні кошти з держбюджету планується завершити і реконструкцію та будівництво інженерної інфраструктури з виготовленням проектно-кошторисної документації (електрифікація, газифікація тощо) в адміністративних межах Малютянської сільради.
Також Микола Миколайович зупинився і на вирішенні окремих проблемних питань, що виникли під час підготовки до зими. Якщо, наприклад, у Софіївській Борщагівці та Новосілках відремонтовано всі житлові будинки, то у Боярці – лише 55, а в 50 ремонтні роботи ще тривають (загалом у місті 110 будинків), у Петропавлівській Борщагівці – 12 з 26, у Чабанах – 14 із 16. У Вишневому до зими вже підготовлено 20 житлових будинків, іще стільки ж перебувають на стадії завершення ремонтних робіт (загалом житловий фонд міста складає 156 будинків).
Тривають ремонтні роботи водопровідних мереж, заміни насосних агрегатів, артезіанських свердловин тощо. КП «Бояркаводоканал» було відремонтовано насоси на артезіанській свердловині, покрівлю очисних споруд, замінено ввідний електроавтомат на свердловині № 9 та проведено ремонт кабельних ліній інших артсвердловин. КП «Вишнівськтеплоенерго» проводилася заміна насосів артсвердловин, запірної апаратури та 35 м ділянки трубопроводів по вул. Жовтневій. На інших комунальних підприємствах району відповідні підготовчі роботи ще тривають. Варто зазначити, що перед КП «Вишнівськтеплоенерго» постала проблема проведення ремонту теплових мереж по вул. Київській загальною кошторисною вартістю 11 млн 261 тис грн., якій уже більше 40 років. Про необхідність термінового виділення коштів райдержадміністрація проінформувала головне управління ЖКГ та енергетично-паливного комплексу Київоблдержадміністрації.
До того ж, вже заготовлено і 650 тон піщано-сольової суміші, що становить половину від потреби зимового обслуговування доріг району під час зими.

Виплати пенсій проводяться без затримок і в повному обсязі
На цьому наголосила начальник управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Віра Харченко. При чому, за рахунок власних надходжень. Найсумліннішими платниками соціальних внесків є: ТОВ «Фоззі-Фуд», АТ «Нова лінія», ВРТП «Укргазенергосервіс», ЗАТ «Київобленерго», філія «Укргазтехзвязок», відділ освіти Києво-Святошинської РДА, ЖМЗ «Візар». Але, щоб так було і надалі, потрібно проводити активну роботу з керівниками тих підприємств, виробничі потужності яких знаходяться на території району, а зареєстровані у Києві чи інших містах, через що й податки сплачують не до районного чи місцевих бюджетів. Тому Віра Володимирівна наголосила ще раз представникам органів місцевого самоврядування на необхідності проведення відповідної роботи з перереєстрації таких підприємств.
Загалом, за І півріччя поточного року заборгованість до ПФУ зменшилася на 226,4 тис грн. На розгляді суду знаходиться 46 позовів про стягнення заборгованості на загальну суму 769,2 тис грн. та на виконанні в органах виконавчої служби – 43 рішення суду та 86 вимог на загальну суму 801,2 тис грн. У результаті проведеної роботи спеціальною комісією Києво-Святошинської РДА підприємствами-боржниками вже погашено 836,2 тис грн. поточної заборгованості. Станом на 1 липня поточного року заборгованість із заробітної плати спостерігається лише на одному з підприємств – ТОВ ОРТФ «Едланд», у зв’язку з чим Господарським судом Київської області вже порушено впровадження у справі про банкрутство.
Загалом, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації систематично інформує прокуратуру у разі виникнення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах району.
У першому півріччі до служби зайнятості Києво-Святошинського району на обліку перебувало 733 громадян, з яких статус безробітного отримало лише 353 осіб і 329 чоловік було працевлаштовано. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника зросла і становить 3030 грн, що у 2,8 разів вище прожиткового мінімуму та майже на чверть більше, ніж минулого року.

Наталка КУЦАК,
фото автора

Назад