20.08.2012
«Головне – не перейматися дрібницями та бути завжди спокійною»
«Головне – не перейматися дрібницями та бути завжди спокійною» Такий секрет довголіття має ще одна столітня ювілярка з Білогородки Марія Євменівна Тищенко, яка 19 серпня відсвяткувала свій черговий день народження.

Цього дня двері в хаті не зачинялися. Не дивлячись на те, що навмисно ніхто нікого на гостину не гукав, було цілий день людно. Вітали сусіди та численні родичі, друзі, знайомі, хрещеники її дітей. А сама господиня, мов квітка, на чолі святкового столу зустрічала всіх привітною теплою посмішкою та щиро всіх вітала: «Дякую! Яка я всім вам рада!»
Її життя не було легким. Марія Євменівна пережила не лише революцію 1917 року, громадянську та Велику Вітчизняну війну, а й певний час була полонянкою пересильного концтабору. Народила чотирьох дітей, має двох онуків, трьох правнуків. Працювала 22 роки на сільгоспроботах, за що нагороджена медаллю «Ветеран праці». Все життя проживає з дочкою.
З почесною та приємною місією – вручити привітання від Президента України Віктора Януковича та поздоровити від імені губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка й голови райдержадміністрації Олександра Зайця завітав на гостину заступник голови райдержадміністрації Анатолій Іскоростенський.
«Дорога Марія Євменівна! – йдеться у привітанні Президента України. - Щиро вітаю Вас із славним столітнім ювілеєм! Вклоняюся Вашій життєвій мудрості, багатому досвіду, незламності перед воєнними лихоліттями та  труднощами післявоєнної відбудови! Сердечно вдячний за багаторічну віддану працю, за дітей, яких Ви народили і виростили гідними громадянами. Радію, що, переживши багато бурхливих подій, Ви стали свідком народження великої незалежної держави і сьогодні зустрічаєте свій ювілей у колі рідних і близьких Вам людей. Бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, радості та благополуччя! З глибокою повагою – Віктор Янукович.»
Від імені голови Києво-Святошинської районної організації Партії регіонів Миколи Шкаврона найщиріші побажання здоров’я, довголіття та любові рідних і близьких людей, а також вручив подарунки голова Боярської міської організації Дмитро Паливода. Долучилася до привітань і директор територіального Центру обслуговування одиноких громадян та інвалідів Зінаїда Блик.
Згодом на гостину завітав і помічник народного депутата Петра Мельника Сергій Королюк, щоб передати ювілярці найщиріші побажання: «Від імені народного депутата Петра Мельника вітаю Вас із ювілеєм, бажаю прожити в здоров’ї та силі ще не один десяток років в оточенні Вашої люблячої сім’ї.»
Після привітань поважних гостей присутні заспівали на шану ювілярці «Многіє літа!», на що потім у відповідь від Марії Євменівни почули: «Дай Вам усім Бог здоров’я і благополуччя, щоб дождали наступного року, були щасливі та жили в любові на довгії літа! Я щаслива, що діждала своєї долі нарешті – жити серед любові тих, кого всім серцем люблю сама…»

Наталка КУЦАК,
фото автора

Назад