20.08.2012
У БРОВАРАХ АГРАРІЇ ОБЛАСТІ ВІДЗНАЧИЛИ СВЯТО ВРОЖАЮ
У БРОВАРАХ АГРАРІЇ ОБЛАСТІ ВІДЗНАЧИЛИ СВЯТО ВРОЖАЮ Напередодні великого православного свята Спаса Яблучного, яке всі православні відзначають 19 серпня, в Броварах зібралися аграрії з різних куточків столичної області. Тут, 18 серпня, відбулося обласне Свято врожаю за участі губернатора Київської області Анатолія Присяжнюка. Також участь у заході взяли заступник голови Київської облдержадміністрації Тетяна Подашевська, а ось києво-святошинську делегацію очолили заступник голови райдержадміністрації Анатолій Іскоростенський та керівник районного управління агропромислового розвитку Віктор Гребцов.
Дари землі київської презентували всі райони столичного регіону, і зокрема Києво-Святошинський район. По два боки від бульвару Незалежності розкинулися намети. З одного боку бульвару активно ярмаркували представники сільгосппідприємств Київщини, з іншого – вишикувалися презентаційні намети, в яких були представлені щедроти врожаю 2012 року. Оскільки цьогорічне свято відбувалося напередодні Спаса Яблучного або, як ще його в народі називають Спаса Медового, по-особливому багато була представлена продукція бджільництва. Майже з кожного району Київщини пасічники привезли плоди своєї праці. Скоштувати київського меду могли всі охочі. Тож ярмаркували в Броварах солодко та весело. Запального настрою заходу додавали виступи аматорських колективів, які приїхали на свято з усієї Київщини. На Майдані Свободи, в центрі міста, було встановлено сцену, з якої свої найкращі пісенні віншування всім глядачам презентували й виконавці з Києво-Святошинського району – Народний аматорський ансамбль «Червона калина» із села Крюківщина (художній керівник – Аліса Подолянець). Улюблені українські пісні, які привезли до Броварів крюківщинці тепло зустріли вдячні глядачі.
Не менше позитивних емоцій викликала й виставка короваїв, які на святі представили кондитери з різних районів Київщини. Кожен із них можна назвати витвором мистецтва. Чи не найбільший коровай до Броварів привезли із Згурівки. Таких розмірів, що одна людина його не понесла б.
А які щедроти – смачнючі наїдки – аграрії Київщини презентували на виставці-ярмарку. Чого тут тільки не було?! Тут тобі й запашна випічка, й домашні ковбаси, й свіжі овочі та фрукти. Справді багатою та щедрою є земля київська.
Києво-святошинці презентували на виставці продукцію сільськогосподарських підприємств району - ТОВ «Рубежівське» та ДГ «Новосілки», а ще запашний мед.  
Почесним гостем Свята врожаю став губернатор столичної області Анатолій Присяжнюк. Він завітав до кожного намету та поспілкувався з аграріями із різних куточків Київської області.
- Київщина - надзвичайно багатий край. У нас гостинні й працьовиті люди, у нас найкращі врожаї, у нас прекрасні землі. Сьогоднішнє свято - яскравий приклад взаємоповаги та тісної співпраці влади й громади. Ми спільно робимо добрі справи. І я пишаюся цим. Тож вдячний кожному, хто робить внесок у розвиток та процвітання нашої Київщини, - зазначив під час свята Анатолій Присяжнюк.
Ще у давнину існував звичай саме на Спаса ділитися з іншими щедротами нового врожаю. Цього звичаю дотрималися й в Броварах. Поласувати плодами землі київської могли всі охочі. А ще гостей обласного свята частували смачною кашею та млинцями з медом. Тож  цьогорічні Обжинки вдалися справді щедрими, за що слід подякувати організаторам заходу, аграріям столичної області та, звісно, родючій київській землі.
Залишилося тільки побажати, аби щороку Свято врожаю вирізнялося багатством та незліченними дарами щедрих ланів Київщини!
Катерина Осадча, фото автора

Назад