16.08.2012
Петро Мельник: «Змагання з пожежно-прикладного спорту — свя-то мужності, честі й витривалості»
Петро Мельник: «Змагання з пожежно-прикладного спорту — свя-то мужності, честі й витривалості» 15 серпня у місті Вишневе відбулося урочисте відкриття Чемпіонату України з пожежно-прикладного спорту, присвяченого 75-ій річниці з дня за-снування цього виду змагань, які проходять 14-17 серпня на базі спортивного комплексу Головного територіального управління Міністерства надзвичай-них ситуацій у Київській області.
На свято завітали заступник Міністра надзвичайних ситуацій України Василь Квашук, заступник голови Київської обласної державної адміністрації Володимир Максименко, президент Федерації пожежно-прикладного спорту України, міністр МНС України 2003-2005 років Григорій Рева, начальник Управління пожежної охорони Управління внутрішніх справ Київської обла-сті Василь Мельник, народний депутат України Петро Мельник.
«Змагання у пожежно-прикладному спорті не лише сприяє удоскона-ленню практичних навичок з гасіння пожеж, ліквідації аварій та стихійних лих, а це ще й свято мужності, витривалості, сили і, без перебільшення, геро-їзму. Такого типу змагання у чергове доводять Україні й демонструють сві-тові, що всі без винятку жителі нашої країни — у безпеці, адже пожежники завжди й вчасно прийдуть на допомогу», — наголосив під час вітального слова Петро Мельник.
Протягом трьох днів найвправніші спортсмени-вогнеборці 30 команд Міністерства надзвичайних ситуацій з усіх областей України та навчальних закладів системи МНС змагаються за першість у наступних вправах: підйом по штурмовій драбині у вікно 4 поверху навчальної вежі, підйом по висувній драбині у вікно 3 поверху навчальної вежі, подолання 100-метрової смуги з перешкодами, пожежна естафета 4х100 метрів, бойове розгортання.
Довідка. Пожежно-прикладний спорт (ППС) — вид спорту, добре роз-винений у країнах колишнього Радянського Союзу, який поступово набирає популярність за кордоном. Його мета — підготовка пожежних та рятуваль-ників до виконання дій за призначенням.
Перші змагання, в які були включені пожежно-прикладні вправи, від-булися ще в далекому 1937 році. Це були змагання пожежної охорони На-родного комісаріату внутрішніх справ (НКВС). Україна ж з 2002 року є чле-ном Міжнародної спортивної федерації пожежних та рятувальників (МСФПР), до складу якої входить 19 країн світу.
Нині наймасштабнішими всеукраїнськими змаганнями з ППС є Кубок Чорнобиля (у м. Вишневе Київської області), зимовий і літній чемпіонати України. Перші дванадцять команд за результатами чемпіонату беруть участь у розіграші Кубка України, а команда-переможець вирушає на міжнародні змагання.
Збірна ж команда МНС з пожежно-прикладного спорту, яка представ-ляє Україну на міжнародній арені, неодноразово ставала призером чемпіона-тів світу та Європи, а також чемпіоном і призером багатьох міжнародних змагань.
Ксенія Палієва

Назад