14.08.2012
СЕКРЕТ ДОВГОЛІТТЯ – ЛЮБОВ ДО ЛЮДЕЙ
СЕКРЕТ ДОВГОЛІТТЯ – ЛЮБОВ ДО ЛЮДЕЙ «Зичу всім довгих та мирних років життя», - такими щирими словами відповідала на численні привітання гостей ювілярка, жителька Горенки Оксана Андріївна Сторожик, якій 10 серпня виповнилося 105 років. Привітати довгожительку з днем народження завітали правнуки, онуки, родичі, односельці. А також представники влади – заступник голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Микола Ляшенко та Горенський сільський голова Анатолій Драпей.

Кажуть, в житті, як на довгій ниві. Усякого за більш, ніж століття, довелося  пережити і ювілярці. Та попри всі складнощі, Оксана Андріївна завжди сповідувала принцип оптимізму та гуманізму. "Мені важко пригадати, щоб бабуся колись підвищила голос", - розповідає родичка ювілярки. – "Вона завжди випромінює оптимізм та має добре почуття гумору. А ще вона – це взірець жіночої мудрості та поміркованості." На запитання: в чому ж полягає  секрет довголіття, сама довгожителька відповідає: "Головне жити в мирі та злагоді. За 45 років подружнього життя зі своїм  вже покійним чоловіком Яковом, від нього жодного лихого слова не почула. Завжди розумів та підтримував. А коли його посадили до в’язниці, як онука куркуля, я сім місяців виходила до нього. І дякувати Богу, чоловіка залишили в живих. Помилували його і буремні роки війни.  Усе своє життя я з ним пропрацювала в колгоспі в рідному селі Розаліївка на Білоцерківщині. І зараз про одне прошу Бога та своїх рідних, аби поховали мене поруч із чоловіком на батьківщині".
Ось вже майже сорок років ювілярка живе у власній хаті разом із дочкою Валентиною Яківною в Горенці. На подвір'ї довгожительки ошатно та квітуче. Попри свій рекордний вік, Оксана Андріївна самостійно доглядає за улюбленим квітником.
Ще донедавна вона дивилася телевізор та цікавилася суспільно-політичним життям.  
"Зараз вже у мами очі болять. Відтак зайвий раз телевізор не дивиться, - розповідає Валентина Яківна. – Усе своє життя вона присвятила роботі на землі, навіть має
відзнаку Ветерана праці, тож і зараз  порається по можливості".
До речі, серед улюблених страв ювілярки – виключно традиційні, українські – борщ та вареники. А ще Оксана Андріївна по-особливому шанує козине молоко.
Хто знає, можливо, саме  в кулінарних уподобаннях жительки Горенки й криється ще один секрет її довголіття.
Та серед багатьох унікальних рис ювілярки відзначаєш безмежну любов до людей. На запитання журналістів: "А про що Ви мрієте, Оксано Андріївно?" – бабуся, на вік якої припали випробування голодомором та лихою війною, з особливим теплом в очах відповідає: "Хочу, щоб панували мир та злагода у світі".
Кажуть, якщо ти з любов'ю до людей, то й люди відповідають тим же. За декілька місяців до ювілею Горенський сільський голова Анатолій Драпей подбав про те, аби було перекрито дах на будівлі ювілярки.
У свій 105-й день народження отримала Оксана Андріївна й привітання від Президента України Віктора Януковича. А ось Микола Ляшенко, який і озвучив слова привітання від Глави держави та передав подарунок, пообіцяв, що представники влади та Партії регіонів й надалі усіляко будуть підтримувати довгожительку Горенки та сприятимуть у наданні їй необхідного медичного обслуговування. З цим проханням до представники влади звернулися родичі Оксани Андріївни.
Щоправда, у свій ювілей сама довгожителька на здоров'я не скаржилася, а, навпаки, випромінювала радість та щастя. І щедро дякувала всім гостям за подарунки та, головне, увагу.      


    

Назад