14.08.2012
Нещодавно 200 українських дітей-«чорнобильців» повернулися з Китаю
Нещодавно 200 українських дітей-«чорнобильців» повернулися з Китаю З 2 по 9 серпня 200 українських дітей віком від 12 до 17 років, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та 10 супроводжуючих осіб перебували у Китайській Народній Республіці на оздоровленні та відпочинку. Це – школярі з Волинської, Київської, Рівненської, Житомирської, Чернігівської, Черкаської, Дніпропетровської областей.

До складу Київської делегації входила і одна дитина з Києво-Святошинського району – 14-літня Катерина Дерда, учениця Вишнівської ЗОШ № 4. Як зазначає голова Києво-Святошинської районної організації ліквідаторів аварії на ЧАЕС Іван Дерда, поїздка була профінансована Всекитайським благодійним фондом ім. Сун Цінлін у рамках українсько-китайських домовленостей, досягнутих під час зустрічі Президента України Віктора Януковича з Головою Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао у червні 2011 року. Варто зазначити, що Всеукраїнський благодійний фонд ім. Сун Цінлін – єдина організація, яка займається питаннями оздоровлення іноземних дітей у Китаї. Щороку фонд запрошує дітей з понад 100 країн світу до участі у «Міжнародному літньому таборі Сун Цінлін».
За Дорученням Глави держави Міністерство соціальної політики України, спільно з посольством України в Китаї, опрацювало план перебування української делегації в Китаї. Згідно з нею, наша делегація відвідала Пекін і Ціндао, побачила Велику Китайську стіну та побувала у Національному музеї Китаю, відвідала аквапарк, будинок Китайського уряду, була на прийомі у посольстві України в Китаї та відвідала місто на морському узбережжі Циндао. Крім того, українські школярі зустрілися зі своїми китайськими однолітками. Із дітлахами подорожувала група медиків. Харчування було адаптованим до особливостей української кухні.
Така поїздка для дітей-«чорнобильців» відбулася вперше. Вартість відпочинку української дитини близько 16 тис. грн.
Катруся із великим захопленням розповідає про своє перебування за кордоном: «Це було неймовірно, враховуючи те, що я туди поїхала вперше. Інша країна, звичаї, незвичайні враження – про цю поїздку я пам’ятатиму все життя. Діти в Китаї такі ж, як і ми. Але активніші, допитливіші. Мені сподобався дуже і аквапарк – особливо дельфіни: довірливі настільки, що, коли я нахилилася до одного, то він мене поцілував у щічку. А, взагалі, сподобалося геть усе! На Китайській землі в аеропорту нас радо зустріли однолітки з величезними букетами квітів. А ми просто зачарували їх українськими вишиванками. Однією з умов нашого там перебування було привезти з собою один - два номери художньої самодіяльності. Я, наприклад, грала на сопілці.»

Наталка КУЦАК

Назад