14.08.2012
Співпраця Києво-Святошинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з кримінально-виконавчою інспекцією
Співпраця Києво-Святошинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з кримінально-виконавчою інспекцією    Одним із важливих аспектів діяльності Києво-Святошинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є взаємодія із кримінально-виконавчою інспекцією. Співпраця центру соціальних служб і кримінально-виконавчої інспекції спрямована передусім на вирішення питання зменшення ризику випадків скоєння неповнолітніми засудженими та особами молодіжного віку  повторних злочинів, аби вони не опинилися за гратами.
    Під час проведення «Дня соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» спеціалісти  центру соціальних служб мають змогу поспілкуватись із засудженими, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції, вивчити їхні проблеми, надати консультації.
Однією з мір виконання покарання злочинів є альтернативні види кари, під час яких контроль за особами ведеться кримінально-виконавчою інспекцією. Києво-Святошинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тісно співпрацює з даною установою, керуючись у своїй діяльності Порядком взаємодії кримінально-виконавчої інспекції і центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо забезпечення соціального супроводу та контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково.
Працюючи з даною категорією населення, працівники РЦСССДМ надають соціальні послуги, здійснюють заходи, спрямовані на формування та закріплення здорового способу життя, профілактику шкідливих звичок, соціально-небезпечних хвороб, у т.ч. ВІЛ/СНІДу, розповсюджують інформаційно-довідкові та соціально-рекламні матеріали. Слід зазначити, що молодь та неповнолітні, які знаходяться на обліку в КВІ, дуже рідко самостійно звертаються в центр соціальних служб для отримання допомоги чи поради, не зважаючи на те, що кожен має можливість отримати соціальну допомогу безкоштовно. Результативність роботи  ресоціалізації даних осіб найбільше досягається під час проведення «Дня соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді».
5 листопада 2011 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно гуманізації відповідальності правопорушення в сфері господарської діяльності та службової діяльності». Дані зміни у законі надали змогу зменшити кількість засуджених які перебували у місцях позбавлення волі. Зі слів  начальника кримінально-виконавчої інспекції у місті Боярка Шуманського Сергія Степановича: «Декриміналізація кримінального кодексу допомагає  уникнути застосування найсуворішого виду юридичної відповідальності й заподіяння морально-психологічних травм тоді, коли з урахуванням характеру діяння і особи правопорушника потрібні результати можуть бути досягнуті застосуванням менш жорстких санкцій». І хоча деякі відносяться до цих змін скептично, але більшість підтримує політику держави.
Позитивний результат у ресоціалізації неповнолітніх та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, був би неможливий без чітко налагодженого механізму співпраці КВІ та РЦСССДМ.

Матеріал підготував  
ТКАЧОВ ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
Спеціаліст 1 категорії  відділу соціальної роботи  
Києво-Святошинського районного центру
соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді

Назад