Добрі зерна плекають змалку
Добрі зерна плекають змалку

Саме на День рідної мови припала урочиста церемонія підбиття підсумків восьмого поетичного конкурсу "Зерна доброти", яка цього року відбулася у Хотівському навчально-виховному комплексі "Загальноосвітня школа - гімназія".

Юні поети з усього Києво-Святошинського району прибули до Хотова, щоб почути вердикт суворого та компетентного журі. З вітальним словом на адресу учасників, захід відкрили методист Інформаційно-методичного центру районного відділу освіти Віра Андрієнко та директор Хотівського НВК Наталія Неруш. Ведуча свята Аліна Зарва, вчителька і поетеса, представила присутнім членів журі та поважних гостей - письменників Києво-Святошинського району.

Втім, усі присутні чекали на виступи членів журі. Його голова Василь Клічак, письменник, лауреат багатьох літературних премій, заслужений журналіст України, голова обласного товариства "Просвіта" щиро подякував усім дітям, які взяли участь у конкурсі. Він назвав багато імен юних талантів, котрі потішили його серце влучними образами та прекрасними римами.

Своїми думками поділилися й інші члени журі: Надія Кир'ян, письменниця, лауреат літературної премії ім. Олени Пчілки, журналіст газети "Слово Просвіти"; Тетяна Петровська, член Національної Спілки письменників України, заступник директора Київської обласної Малої академії наук учнівської молоді, засновник і головний організатор конкурсу; Тетяна Кондратенко, журналіст, член Національної спілки журналістів України, головний редактор Всеукраїнської дитячої ігрової газети для саморозвитку дітей "Я сам (а)"; Наталія Бондарчук, заслужений журналіст України, спеціальний кореспондент Національного радіо, член правління Українського фонду культури, член Національної спілки письменників України.

Присутня та святі Світлана Фещенко, заступник директора благодійного фонду "Богуслав", висловила щиру вдячність організаторам конкурсу та усім вчителям, котрі навчають дітей змалку любити та шанувати рідну мову.

Та не лише привітання і добрі слова лунали того дня на адресу учасників конкурсу. А й гостра критика. Особливо це стосувалося тих учасників-хитрунів, котрі наважилися видати за власні чужі твори. Відтак і звучали застереження на їхню адресу шукати слави та успіху в такий сумнівний спосіб.

І нарешті урочиста мить. Першими свої дипломи отримали фіналісти районного поетичного конкурсу "Зерна доброти" за творчий пошук та оригінальні поетичні спроби. Звісно, були й подарунки усім фіналістам і переможцям - книжки від Києво-Святошинського районного відділу освіти (керівник Микола Івашко) та Києво-Святошинської районної організації Партії регіонів (Микола Шкаврон та Віктор Костина, які активно підтримали літературне свято), від видавництва "Просвіта" (директор Василь Клічак); від редакції газети "Я сам (а)" (головний редактор Тетяна Кондратенко) та часопису "Шкільний журнал" (головний редактор Аліса Новикова).

Та найщасливішими того дня були переможці - по три юних поети, які посіли перше місце у трьох вікових категоріях: Єременко Ксенія (керівник гуртка Шовкун Людмила, завуч, кандидат педагогічних наук, Хотівський НВК, гурток "Стежинка"); Дідок Орест (вчитель Гелбутовська Тетяна, Києво-Святошинська районна класична гімназія); Кузьменко Катерина (вчитель Снігир Тамара, Вишнівська ЗОШ №1). Кожен із переможців, отримуючи диплом та подарунки, прочитав присутнім свою улюблену поезію.

Та крім віршів цього дня звучали і пісні. Зокрема шаленими оплесками дякували присутні учасникам фольклорно-етнографічного гурту "Будимир" під керівництвом Мирослави Вертюк. Діти у старовинних народних строях зайшли до зали з "Кривим танцем", співаючи веснянку. І ніби повіяло на усіх присутніх весняним подихом. І діти, і дорослі почали щиро усміхатися - такий дивовижний вплив мали народні наспіви.

Своїми піснями порадував і Артем Моторний, котрий подарував учасникам конкурсу відомі пісні "Явір-яворина" та "Рідна мати моя".

У другій частині заходу перед присутніми виступили шановні гості - письменники, які прочитали свої твори.

Приємною новиною для учасників конкурсу стало повідомлення ідейної натхненниці конкурсу "Зерна доброти" Тетяни Петровської про те, що цього року Мала академія наук учнівської молоді (директор Оксана Мережинська) започаткувала обласний конкурс "Зерна доброти". Тож переможці районного конкурсу, учні, які посіли перші місця, будуть представляти свої роботи на обласному етапі.

Тетяна ЗУБКОВА,

фото Анатолія КУХАРСЬКОГО


Назад