10.08.2012
Моя позиція. Головне – бути на своєму місці
Моя позиція. Головне – бути на своєму місці    ВУЖКГ «Чабани» на сьогодні входить у число найкращих комунальних господарств району. У свої 33 роки другий рік поспіль це господарство очолює фахівець своєї справи, господарник Олександр Кірізлієв. За час своєї роботи має вже значні здобутки, та на досягнутому не зупиняється.
    
Після закінчення сільгоспакадемії та року роботи в приватному сільськогосподарському підприємстві в Житомирській області, де в одному з приватних сільгосппідприємств він обіймав посаду головного інженера, переїхав на Київщину, у наш район.
Спочатку за фахом роботи знайти не вдалося. «Таксував» на власній «газелі», був і вантажником, і різноробом, доки не потрапив у Чабани. Тут 4 роки спочатку був головою правління ОСББ, потім став інженером ВУЖКГ «Чабани», нині – начальник цього господарства. Любить порядок в усьому, ініціативних, активних людей. Вдячний долі, що його «занесло» в Чабани. Жартує, що так як його батько все життя пропрацював чабаном-бригадиром, видно, коли Бог вирішував, куди ж його направити жити, вирішив: сина чабана – у Чабани.

Починати важко завжди
«Попередньому начальнику ЖЕД, - розповідає Олександр, - було 70 років. І його в прямому сенсі не можна було зрушити з місця. Селище було в запустінні. Якщо порівняти з тим об’ємом робіт, що ми виконуємо нині, за 8 років до мене їх реалізовувалося не більш ніж на 20 %.
Той будинок, де я став головою правління ОСББ, настільки був запущений, що каналізаційні стояки ламалися; підвали та горища були захаращені. Ми капітально прочистили каналізацію, вивезли, мабуть, машин із 10 всілякого непотребу – і тепер там лад. Нині щороку навесні та восени виконуємо промивку каналізаційної системи й живемо без аварійних ситуацій.»
Наводити лад Олександр почав і в самому ВУЖКГ з придбання необхідної техніки: екскаватора, очисної каналізаційної машини, бетономішалки, газонокосарки. «Каналізаційною машиною, - коментує він, - одну гілку – в бік Одеського шосе, майже 360 м - прочистили повністю, навесні та восени робимо контрольні промивки. Результат відчутний: якщо раніше забивалося щотижня, то нині все гаразд. І є час на виконання інших робіт по благоустрою.»
За словами мешканців п’ятиповерхівок, раніше підвали та горища цих будинків були захаращеними. Коли працівники ВУЖКГ звідти вивозили це сміття, весь двір заповнювався смородом – воно там вже починало розкладатися, гнило.
З появою Олександра Кірізлієва у селищі почали з’являтися клумби квітів. Тільки за час правління в ОСББ разом із однодумцями він завіз 90 тонн торфу, щоб розбити квітники та облагородити територію. Порядок навів потім і у приміщенні ВУЖКГ, щоб самим працівникам було зручно та комфортно: «Тут був гармидер. Меблі придбали за спонсорські кошти. Піаніно, що стояло в одній із кімнат, віддали у дитячий садок, для документів, що валялися скрізь, мов непотріб, поробили полиці. Тільки звідси вивезли не одну машину сміття.»

Хто не хоче, шукає причини, хто хоче – шукає можливості
На сьогодні у Чабанах уже повністю утеплено один п’яти- і один дев’ятиповерховий будинок – тепер вони майже на 30 % менше споживають тепла. Суботники, що проходять двічі на рік, уже у селищі нікого не дивують. Навпаки, в них щоразу бере участь щобільше мешканців. «У нас є чимало активних людей, - пояснює Олександр, - які розуміють, що майже все можна зробити власноруч. За 10 років незалежності нас привчали до того, що все хтось повинен подавати «на блюдечку». Так не повинно бути. Кілька років поспіль активної роботи, і селище стане ошатнішим. Легше буде й двірникам - люди, дивлячись на цю чистоту, й самі мимоволі захочуть її підтримувати. І, якщо цього року щось приводили до ладу капітально, наступного можна зробити щось інше. Так потихеньку скрізь наведемо лад.»
Комунікаційна система селища складається зі старих чавунних труб, які потребують заміни на пластикові. Цей процес потихеньку йде, та коштів для цього не вистачає. За словами Олександра Кірізлієва, вихід є: «За рахунок інвестицій забудовників на території селищної ради ми повністю замінимо комунікації. Вже майже 70 % замінено труб централізованого водопостачання. Проситимемо сприяння у райради, складатимемо відповідні кошториси. Нам треба більше проявляти ініціативи, і все буде нормально. Адже там нині працюють справді небайдужі до розвитку району люди, як і в райдержадміністрації. Мені, наприклад, дуже імпонують і голова райдержадміністрації Олександр Заєць, і перший заступник голови РДА Микола Шкаврон, і голова райради Володимир Луцюк, і заступник голови райради Віктор Костина. За 8 років, що я тут живу, саме ці люди – на своєму місці, вони прийшли, щоб працювати. Кожен бачить їхню роботу. Скільки керівників не змінювалося, але лад почали наводити саме ці люди. Так, і вони, і я сам належимо до Києво-Святошинської районної організації Партії регіонів. І я пишаюся цим. Як і тим, що всі ми робимо спільну справу – працюємо на благо та добробут мешканців нашого району.»
На серпень заплановано ямковий ремонт доріг. Майже закінчили обрізання старих дерев – тополі були раніше височенні, падали, дроти рвали. На сьогодні 70 % дерев уже зрізано. Крім того, ВУЖКГ «Чабани» обслуговує чотири артезіанські скважини: одну – Юрського горизонту, одну – Сінеманського, дві – Полтавського.

Не дивлячись на проблеми
Так, ВУЖКГ «Чабани» виконує належні роботи на всі «сто», не дивлячись на існуючі проблеми. Головна з них – підприємство не має місця та автопарку - попереднє керівництво умудрилося 26 соток землі, де мав би базуватися ЖЕД, якимось чином продати. От і орендують місце для техніки то в одній організації, то в іншій.
У планах Олександра Кірізлієва – перевести на баланс підприємства, отже, й селищної ради, котельню – нині вона на балансі Київоблради, але на обслуговуванні - у КП «Києво-Святошинські тепломережі». Додатково – провести її реконструкцію з застосуванням заходів із енергозбереження: «Можна поставити два сучасні імпортні котла «Вайлон» із різними потужностями на різні сезонні періоди. Це дасть нам економії в платі за газ на 60 – 70 %, бо ці котли просто зайвого не беруть. Думаю, за допомогою районної та обласної рад нам це вдасться зробити.
Тим більше, що при цьому зменшиться і вартість самого тарифу на опалення. Якщо ця структура буде єдиним цілим, кошти за обслуговування надходитимуть до ВУЖКГ, і ми зможемо їх розподіляти на облаштування селища.

А люди говорять…
Вадим Пашкевич, мешканець будинку по вул. Машинобудівників: «У Чабанах багато чого змінилося за два роки: з’явився парк зі ставком, у нас у дворі тенісний стіл поставили… Селище стало красивішим і привабливішим. Існуючий дитячий майданчик почали приводити до ладу, лавочки нові ставлять… Всі побажання мешканців виконують, практично, відразу. Коли повідомив, що біля будинку росте амброзія, наступного ранку о 7 годині виходжу на роботу – все вже зроблено. І ми намагаємося потроху підтягуватися за ними. Дивишся, сьогодні два – три, завтра – вже п’ять – десять чоловік вийдуть підтримати ініціативу щодо благоустрою.»

Степан Головач Петрович, 1926 р. н.: «Чисто скрізь – молодці, гарно працюють! І квіти посаджені, і трава покошена, гарно стало! На клумбах огорожі з’явилися, лавочки практично біля кожного під’їзду – є де відпочити ввечері.»

Наталка КУЦАК,
фото автора


Назад