08.08.2012
Розширена нарада з найактуальніших питань при Києво-Святошинській РДА відбулася
Розширена нарада з найактуальніших питань при Києво-Святошинській РДА відбулася 7 серпня під головуванням першого заступника голови Києво-Святошинської РДА Миколи Шкаврона та голови Києво-Святошинської райради відбулася розширена нарада з головами сільських, селищної та міських голів за участі заступника з питань ЖКГ Боярки Миколи Давиденка, керівника районного відділу освіти Миколи Івашка, керівника відділу з надзвичайних ситуацій Валентина Шульги, керівника районного відділу культури Дмитра Гончаренка.

На порядку денному розглядалися питання про стан підготовки об’єктів комунального господарства та культурної сфери міста Боярки до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 років, про стан підготовки загальноосвітніх закладів району до нового навчального року, організацію заходів щодо запобігання виникнення пожеж та оперативного на них реагування у Києво-Святошинському районі та підготовку до святкування Дня Незалежності України.
Однією з головних проблем, що існують у Боярці на даний час є перебої з подачею питної води. Водопровідна система давно потребує капітального ремонту, через посушливу погоду значно знизився рівень ґрунтових вод, що, в свою чергу, ускладнює роботу насосних станцій з підйому води. Води катастрофічно не вистачає. Як доповів Микола Давиденко, у Старій Боярці зараз, коли іде масовий полив води, утримати тиск її подачі неможливо. Це також суттєво впливає на перебої у водопостачанні. Міська влада постійно інформує населення про раціональне використання води в приватному секторі в першу чергу, систематично за участі ГФ «Варта» проводяться рейди, але поки що бояр чани не дуже прислухаються до рекомендацій.
Що ж до підготовки до опалювального сезону, то в місті відремонтовано покрівлі 16 будинків, впроваджується індивідуальне опалення – для мешканців, які котрі фінансово не спроможні встановити його в себе, передбачено фінансову підтримку з боку Боярської міської ради за домовленістю з відповідними організаціями. Тривають відповідні роботи у дитячих дошкільних і навчальних закладах. Вислухавши доповідь Миколи Давиденка, Микола Шкаврон зазначив: проблем із опаленням узимку в Боярці бути не повинно.
Завершуються і підготовчі роботи по всіх дошкільних і навчальних закладах району. В першу чергу, згідно відповідних приписів і зауважень санепідемстанції. Про це зібранню повідомив Микола Івашко. Загалом, дитячі садочки знаходяться у задовільному стані: жодного аварійного приміщення немає, як і тих, де потрібно проводити капітальні ремонти. Досі вивчається питання з повернення до комунальної власності 6 дошкільних навчальних закладів, що невідомо яким чином були передані в оренду.
Так як цього року загалом у районі до 1 класу піде 2015 дітей, це тягне за собою низку проблем. Головна з них – забезпечення першокласників шкільними меблями. У вирішенні цієї проблеми допоможе Київське обласне управління. Така ж проблема існує і з укомплектуванням 10-х класів, але станом на 1 вересня вона також буде вирішена стовідсотково.
Так як у більшості шкіл району капітальні ремонти було проведено минулого року, нині там закінчують косметичні. Серед них Микола Миколайович відмітив школи таких населених пунктів, як Хотів, Забір’я, Білогородка. Поточний ремонт дахів планується завершити до 15 вересня, а в Петропавлівській Борщагівці до 1 жовтня – ремонт теплотраси.
Планується завершити чотири серйозні глобальні проекти з підготовки до опалювального сезону. Серед них - реконструкція котелень Бузівської та Боярської ЗОШ № 4 (відповідна кошторисна документація готова й нині перебуває на експертизі, обсяги фінансування передбачені), а також переведення шкіл у Музичах і Гореничах на електричне опалення (встановлення електричних нагрівачів у самому приміщенні). Роботи з монтажу електричних нагрівачів планується провести вже в ході навчального процесу, але технологія настільки чиста й акуратна, що не вплине на навчальний процес. Якщо роботи триватимуть довше, ніж заплановано, передбачено встановлення мобільної котельні на 320 кВат. Вартість її невелика – 289 тис. грн.
Як наголосив Микола Івашко, частково вирішена проблема підвезення дітей до школи згідно програми «Шкільний автобус». Завдяки Партії регіонів, яка виділила кошти, Києво-Святошинському району минулого місяця було передано вже один автобус, 10 серпня надійде ще два. Завдання відділу освіти нині – правильно їх розподілити, враховуючи, передусім, не особистісні симпатії, а потребу та складність маршрутів.
Микола Івашко зазначив, що до підготовки навчальних закладів до нового навчального року активно долучаються керівники органів місцевого самоврядування. Наприклад, Софіївська Борщагівка виділила значну суму субвенцій них коштів із місцевого бюджету. Активно допомагає Крюківщинська сільська рада – там зараз триває капітальний ремонт харчоблоку. Це говорить про те, що при бажанні та наявних можливостей варіанти співпраці завжди можна знайти. Також Дмитрівська сільська рада виділила 50 тис. грн на виготовлення кошторисної документації для проведення реконструкції опалення – зараз такі проектні роботи ведуться, працюють фахівці, щоб вирішити проблему з опаленням, а не просто створити проект. Можливо, там не потрібно буде міняти всю систему, а просто буде потреба у заміні її деяких елементів.
Також активно співпрацюють з директорами шкіл органи самоврядування в Боярці та Вишневому, Білогородці, Гореничах, Петрівському, Чабанах.
Деякі директори шкіл не звертаються до відділу освіти навіть для вирішення серйозних проблем – їх вирішують на місцях. У Гатному, наприклад, відділом освіти було заплановано ремонт харчоблоку, а вже два тижні тому директор відзвітував, що все зроблено. Зауважень до роботи освітянської галузі ні у Миколи Шкаврона, ні у Володимира Луцюка не було.
Валентин Шульга доповів головам сільських, селищної та міських рад про результат проведеної в Київському обласному штабі з координації діяльності по проведенню заходів та мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій, пов'язаних з пожежною небезпекою у 2012 році. Начальникам служби цивільної оборони районів та міст області доручено утворити відповідні оперативні штаби на місцях, забезпечити організацію та підтримання в постійній боєздатності добровільних пожежних дружин та підрозділів місцевої пожежної охорони до ліквідації пожеж в екосистемах. Крім цього вони мають бути забезпечені необхідним обладнанням, інвентарем та паливно-мастильними матеріалами. Валентин Адамович зауважив, що на виконання відповідних розпоряджень КОДА при райдержадміністрації такий штаб створено, встановлено цілодобове чергування, а от на місцях лише половина сільських голів виконала дане розпорядження. Також піднімалося питання щодо створення мобільних пожежних бригад та закупівлі сільськими радами пересувних насосних станцій, що актуальне для тих населених пунктів, на території яких є торф’яники. Вартість цих станцій невелика – 8 тис. грн. По-перше, це економніше, по-друге, ефективніше. Великі станції МНС витрачають за годину 50 – 70 л палива, що не по кишені всім сільським радам. Це варто зробити було б Михайлівці Рубежівці, Гореничам, Білогородка та Горенка їх уже придбала.
Ще Валентин Адамович наголосив, що офіційно зареєстровано лише три зони відпочинку на воді: Дмитрівка, Горенка та Забір’я. В інших місцях купатися заборонено. Тому скрізь потрібно забезпечити відповідними попередження та чергування згідно розпорядження губернатора.
Такий стан справ із попередженням пожеж у районі Миколу Івановича не задовольнив. Він наголосив на тому, що органи місцевого самоврядування першочергово повинні звертати увагу на попередження пожеж. І наголосив, що на днях у Софіївській Борщагівці загорівся торф, вогонь перекинувся на поле. Пожежу вдалося загасити зусиллями працівників районного відділу МНС. Зараз саме район фінансує гасіння пожежі у Стоянці, на що виділяються значні кошти. Якби на місцях потурбувалися про попередження пожежонебезпечних ситуацій, таких великих видатків би не було.
Як зазначив Дмитро Гончаренко, кожен населений пункт повинен провести святкування Дня Прапора 23 серпня та День незалежності 24 серпня. Загальнорайонні заходи відбудуться у Віті-Поштовій біля доту № 100 (святкування Дня Прапора), та Боярці – Дня незалежності (24 серпня).

Наталка КУЦАК,
фото автора

Назад