05.03.2012
Громадські організації навчаться залучати кошти під реалізацію своїх програм
Громадські організації навчаться залучати кошти під реалізацію своїх програм

Саме в цьому організатори запевнили учасників конференції громадських організації Боярки, яка відбулася 2 березня 2012 року в Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

У її засіданні взяли участь представники громадських організацій міста, а також заступник голови райдержадміністрації Анатолій Іскоростенський.

Загалом конференція була присвячена питанню реалізації міської програми по підтримці громадських ініціатив у рамках конкурсу соціальних проектів у Боярці у 2012 році. Організатори - ГО "Центр розвитку громад" - озвучили, що ця програма затверджена сесією Боярської міської ради. Передбачається, що її втілення допоможе створити сприятливі умови для ефективної участі громадських організацій у розвитку міста.

Представники ГО "Центр розвитку громад" Ангеліна Лахтадир та Марія Кириленко докладно зупинилися на підготовці до проведення конкурсу соціальних проектів, адже на цьому етапі дуже важливо грамотно написати та представити їх на розгляд міської ради.

За словами організаторів, очікується, що навчання, тобто тренінг по написанню проектів для представників громадських організацій буде проведено за кошти неурядової громадської організації FOCCUS або "Друзі Чорнобильських центрів у США". А фінансування програми переможця конкурсу проектів візьме на себе Боярська міська рада.

Ця інформація викликала досить жваве обговорення серед присутніх представників громадських організацій. Приміром голова ГДО "Юнісфера" Ніна Семенова озвучила напрямки діяльності організації - участь дітей у створенні екологічної гармонії в рідному місті. Так, завдяки ентузіастам було видано книжки-розмальовки для малюків, які закликають дітей дбати про чистоту в місті.

Представник ГО "Спортивна громада Боярки" В'ячеслав Сенчук розповів про акції, проведені організацією торік, зокрема дитячі велоперегони.

- Але останнім часом відчувається, що через брак коштів наш запал трохи пригас, - зауважив В'ячеслав, коментуючи плани на майбутнє.

Зацікавила присутніх пропозиція Оксани Слєпової, керівника молодіжного клубу "Позитив", що діє при ЦСПР, провести в місті фотоквест із широким залученням молоді та підлітків, оскільки це дуже підвищує громадську активність молоді та спрямовує її в позитивне русло.

Звучали думки представників ГО "Молоді регіони" щодо встановлення урн у громадських місцях, також вони зосередили увагу присутніх на необхідності покращення стану чистоти та благоустрою у Боярці.

Власною думкою щодо участі громадськості в житті міста поділився керівник ГО "Міська громада "Боярчани" Юрій Єдаков. Як представник старшого покоління, він дуже схвально відгукнувся про ініціативи молодих колег. І зауважив, що багато із озвученого можна зробити силами як власними, так і залучивши представників бізнесу.

- Для цього не обов'язково чекати на проведення конкурсу соціальних проектів. Оскільки у мене немає цілковитої впевненості у тому, що він не перетвориться на чергові розмови, - дещо скептично зауважив Юрій Іванович. - Тому звертайтеся прямо до мене і багато чого ми зможемо зробити.

Представники організацій, що об'єднують багатодітні родини Сергій Чуткий і Тетяна Ковальчук озвучили прості проблеми, з якими стикаються члени їхніх організацій: "Для нас, приміром, великою проблемою є 1 вересня, коли потрібно відправити до школи не одну дитину, а кілька. І той стрес, який переживаємо ми в цей період, не можна передати словами".

Загалом виступи учасників конференції залишали враження якоїсь невпевненості в собі. Саме на цьому акцентувала увагу присутніх Марія Кириленко, коли зауважила, що тренінг по написанню проектів неодмінно піде на користь усім, хто візьме у ньому участь.

- Адже коли починаєш писати проект, то ясніше усвідомлюєш для себе мету діяльності організації та методи її досягнення, - наголосила Марія Кириленко.

Підбиваючи підсумки конференції директор ЦСПР Ангеліна Лахтадир наголосила, що такий конкурс соціальних проектів відбувається в Боярці вперше. Є домовленість з міською владою про його фінансову підтримку. Оскільки назріла необхідність для налагодження тісної співпраці між представниками влади, бізнесу та громадських організацій.

Наразі на представників ГО, котрі зголосилися пройти навчання, чекають тренінги. Перший - відбудеться вже 15 березня, заключний - 7 квітня.

Очікується, що конкурс проектів пройде у два тури відповідно 19 травня та 2 червня. А кошти на реалізацію проекту організація-переможець має отримати впродовж червня - липня. Звісно, наприкінці року переможець має відзвітуватися перед громадськістю міста про реалізацію проекту.

Тетяна ЗУБКОВА,

фото автораНазад