05.03.2012
Київська область - перша в Україні
Київська область - перша в Україні

Це засвідчив жіночий Чемпіонат України з боротьби самбо, який відбувся 2 - 3 березня в Сімферополі. Причому "левовою" часткою цього успіху Київщина завдячує самбісткам саме Києво-Святошинського району.

...В п'ятницю 2 березня весь Сімферополь вітав найкращих самбісток з усієї України, які поспішали до цього міста разом з першим подихом весни. Подія для Сімферополя неабияка, адже цей Чемпіонат - відбірковий на чемпіонати Європи та світу.

Святково вбрана прапорами 26 регіонів України зала, урочисте відкриття Чемпіонату головою Верховної Ради Криму та мером Сімферополя, вітання учасників почесними гостями Чемпіонату - живими легендами боротьби самбо. І надія, і хвилювання в очах всіх без винятку учасниць: яка ж область представлятиме Україну цього року в Європі, в світі? Відповідь на це запитання дала, звісно ж, сама боротьба.

Ми вміємо

перемагати достойно!

Ось на татамі впевнено виходить вихованка тренера Віктора Мужчини, минулорічна чемпіонка України у ваговій категорії 56 кг Леся Савчук. Спокійно і впевнено ця тендітна дівчина долає опір однієї суперниці, другої. Пристрасті накаляються з кожним новим поєдинком, а час, стискуючись до миттєвості кидка, впевнено несе дівчину до перемоги. На гребені оцієї своєї стабільності та зрілої майстерності Леся Савчук підноситься на першу сходинку п'єдесталу, тим самим підтвердивши свій минулорічний титул і ставши чемпіонкою України вже 2012 року!

А на студентку Боярського коледжу екології та природних ресурсів Марію Петрущак на татамі чекала зустріч з її давньою знайомою. Минулого року Марія поступилася "золотом" самбістці з Кривого Рогу. А цього року знову зустрілася в фіналі з цією, безумовно, талановитою й майстерною своєю суперницею. От тільки не опустила руки Марія після поразки, не змарнувала даремно минулий рік, а відтак і результат не забарився: Марія Петрущак - чемпіонка України 2012 року у ваговій категорії 60 кг!

Мабуть, чи не найважче прийшлося Іванні Березовській. Впродовж всіх поєдинків Іванна так само впевнено, як і її подруги, долала опір суперниць. І навіть вийшовши у фінал проти заслуженого майстра спорту з Дніпропетровська Ольги Давидко, не розгубилася, доклавши максимум сил і впевнено націлившись на перемогу. Власне кажучи, під час цього поєдинку глядачі стали свідками надзвичайно потужної і красивої боротьби двох рівних по силі спортсменок. Скажемо більше: симпатії більшості глядачів були на боці саме нашої спортсменки. Та вирок суддів був невблаганний: у ваговій категорії +80 кг І місце - Давидко, ІІ - Березовська.

- Справа в тому, що на сьогоднішній день Ольга - найтитулованіша спортсменка в царині дзюдо, самбо та сумо, - розмірковуватиме потім Іванна. - І при цьому я їй програла виключно по активності (така думка суддів) ведення поєдинку. Втім, погодьтеся, що при моїх 110 кг проти Олиних 170 активнішою бути непросто... Та своїм результатом не дуже засмучуюсь з тої причини, що мала можливість на практиці познайомитися з технікою цієї спортсменки, відчути рівень її майстерності. А відтак сподіваюся, що ці знання допоможуть мені здолати Ольгу іншим разом. До того ж погодьтеся: бути другою в країні у ваговій категорії +80 - це, врешті решт, теж непогано.

Втім, не менш достойно виглядали у збірній Київської області й інші спортсменки. Так, наприклад, у ваговій категорії 68 кг І місце виборола самбістка з Українки Вікторія Денисенко. А Надія Герасименко з Білої Церкви стала "бронзовою" призеркою у ваговій категорії 64 кг.

Вперше в історії ми - перші!

Саме такими радісними словами привітався зі мною Віктор Васильович Мужчина, повернувшись 4 березня з Сімферополя. А далі - суцільний потік емоцій, такий незвичний в устах цього зазвичай стриманого чоловіка:

- Ви знаєте, я на сьомому небі від того, що трапилося! Ви лишень уявіть: 3 "золотих" медалі, 1 - "срібна", 1 - "бронзова"! Найбільшу кількість нагород з цього Чемпіонату привезла саме Київська область! Та й це ще не все. Вперше в історії збірна Київщини виборола І місце в командних змаганнях! Завдяки цим п'ятьом дівчатам, які справили справжній фурор і на учасників, і на суддів, і на глядачів. Про такий успіх можна тільки мріяти! Та, мабуть, мрії для того й існують, щоб ставати дійсністю! Спасибі, дівчата, за ваші рекорди, за ваш подвиг!

- Тож тепер можна трохи відпочити?

- Та яке там! - задерикувато зблискує темними очима Віктор Васильович. - В кінці березня у Москві відбудеться турнір на призи Анатолія Харлампієва - родоначальника самбо в світі. Цей турнір - генеральна перевірка наших бойових сил перед Чемпіонатом Європи, який відбудеться у квітні в Румунії. У Москві будуть дві представниці Києво-Святошинського району. Відтак хочу подякувати Вишнівській та районній владі за допомогу та розуміння, висловити щиру надію щодо нашої подальшої співпраці. Адже тільки разом ми гартуватимемо майбутні перемоги нашого Києво-Святошинського району, нашої Київської області, нашої України.

А ми, в свою чергу, у ці святкові дні щиро вітаємо наших самбісток з їх блискучою перемогою і з нетерпінням чекаємо наступних, таких же радісних вістей з татамі.

Радислав КОКОДЗЕЙ


Назад