24.02.2012
Розмова про мову
Розмова про мову

22 лютого в рамках відзначення Дня рідної мови у Боярській міській бібліотеці відбувся цікавий захід, учасниками якого стали учні Києво-Святошинської районної класичної гімназії, читачі бібліотеки та шановні гості - настоятель Свято-Покровської парафії Боярки отець Димитрій Присяжний і відомий кобзар, ініціатор створення гурту "Хорея козацька" Тарас Компаніченко.

Діти почули змістовну інформацію про власне мову і зокрема про історію утисків української мови.

Отець Димитрій зачитав дітям місця зі Святого Писання, де йдеться про мову та слово. Розповів старшокласникам про те, з якою повагою ставляться іноземці до нашої рідної мови. І закликав шанувати та вивчати її. Цікавою була і розповідь, як під час прочанської подорожі до Єрусалиму отець Димитрій разом з групою мав щастя бачити дошку з молитвою "Отче наш" українською мовою в храмі "Патер ностер", де ця молитва написана на 80 мовах світу.

Тарас Компаніченко, перш ніж взяти до рук кобзу, розповів школярам, що українська мова має давнє походження. І чимало літературних пам'яток підтверджують це. Пан Тарас виконав для присутніх кілька піснеспівів та балад, які відносяться до різних століть. Але в кожному творі звучала наша рідна українська мова.


Назад