06.08.2012
У ГОРБОВИЧАХ ЗНОВУ ПРАЦЮЄ ФАП
У ГОРБОВИЧАХ ЗНОВУ ПРАЦЮЄ ФАП Це сталося після майже дворічної перерви, під час якої в селі не працював фельдшерсько-акушерський пункт. Жителі Горбович через це дуже потерпали, адже за отриманням медичної допомоги їм потрібно було добиратися до Шпитьок чи шукати її деінде. Та ще й в умовах вкрай незадовільного транспортного сполучення. Адже перевізники намагаються створювати маршрути у великих населених пунктах, а в Горбовичах зареєстровано трохи більше трьохсот мешканців.
І ось 1 серпня під вечір, коли трохи спала денна спека, жителі Горбович зібралися біля сільського будинку культури, щоб стати свідками урочистої події - відкриття оновленого ФАПу.
- Я дуже рада, що ми сьогодні зібралися з такого приємного приводу, - говорить Шпитьківський сільський голова Надія Грищенко, відкриваючи урочистості. - І хоча Горбовичі - невелике село, тут живуть хороші працьовиті люди, котрі також заслуговують на увагу з боку влади. Тому мені приємно, що сільська рада робить усе можливе для покращення рівня вашого життя. Приміром, у всіх населених пунктах, і зокрема в Горбовичах, заасфальтовані дороги, працює вуличне освітлення. Нещодавно ми відновили роботу клубу та хорового колективу села. І ось знову приємна подія - відкриття ФАПу після ремонту. Ця подія стала можливою завдяки активній допомозі депутата Шпитьківської сільської ради і вашого односельця Володимира Бобровського. Саме він зголосився зробити ремонт у приміщенні ФАПу. І тепер тут створено усі зручності для роботи медиків: є холодна та гаряча вода, підключено каналізацію тощо. Та мене як сільського голову найбільше тішить факт, що це була ініціатива нашого земляка, за що ми йому щиро вдячні. А ще дуже приємно, що до нас на відкриття завітав головний лікар ЦРЛ Києво-Святошинського району і депутат районної ради Василь Кравченко, який також надавав постійну підтримку у вирішенні питань медичного обслуговування жителів сільської ради.
Користуючись нагодою, Василь Кравченко подякував за запрошення на свято і побажав усім присутнім перш за все здоров'я, щоб якомога менше звертатися за допомогою до лікарів.
- Я вважаю, що вашій громаді дуже пощастило з керівником - Надія Іванівна завжди надзвичайно принципово відстоює інтереси громади. І хоча ми інколи навіть сперечаємося, я ще більше поважаю її за це, - ці слова головного лікаря ЦРЛ присутні зустріли щирими оплесками. - А ще переконаний, що й дільничній лікарні дуже пощастило мати такого хорошого головного лікаря, - зауважив Василь Віталійович. - Тетяна Мостепан - це молодий і дуже активний лікар, крім того вона хороший організатор. Одразу після призначення на цю посаду вона почала дбати про створення нормальних умов для роботи працівників. Тетяна Володимирівна почала звертатися по допомогу до усіх сільських підприємців і багато хто згоджувався. Тож сьогоднішнє відкриття ФАПу - цілком закономірне явище.
"Винуватець" події підприємець Володимир Бобровський, коли йому надали слово, наголосив на тому, що відновлення роботи ФАПу було дуже потрібним.
- Щоранку, коли я їду із Горбович у Шпитьки, до мене постійно звертаються жителі села з проханням завезти когось до дільничної лікарні, - говорить Володимир Антонович. - І як правило це - старенькі люди, яким потрібно просто поміряти тиск і дати якусь пігулку. Тому я з радістю зробив це для села, в якому і сам живу.
І ось нарешті урочистий момент - Надія Грищенко та Василь Кравченко перерізають червону стрічку на вході до ФАПу. Він зустрічає гостей та усіх жителів села запахом свіжої фарби, світлими стінами та новими металопластиковими вікнами.
- Слава Богу, що тепер буде куди сходити до лікаря, - говорять відвідувачі. Принагідно дізнаючись про графік роботи медичного закладу.
Як повідомила Тетяна Мостепан, до нового року у ФАПі один раз на тиждень прийматимуть терапевт з дільничної лікарні та лаборант і двічі на тиждень - медична сестра.
Вже з 2013 року тут постійно працюватиме місцева жителька медсестра Тетяна Андрущенко, а також раз на тиждень прийматиме лікар зі Шпитьок.
Завершилися урочистості концертом за участю новоствореного хорового колективу села Горбовичі, який за словами його художнього керівника Юрія Одарченка, ще й назву собі не придумав. Додав пісенних барв й народний ансамбль "Шпитьківчаночка" під керівництвом заслуженого працівника культури Юрія Чуприни. Веселі та жартівливі пісні, твори народні та сучасних композиторів, хорові обробки Юрія Чуприни подарували присутнім незабутній вечір. Тож глядачі не скупилися на оплески.
А фінальним акордом свята стала рибальська юшка. Така смачна, що якщо ви її хоч раз в житті не скуштували, то не знаєте, що таке справжня юшка.
Тетяна ЗУБКОВА,
фото автора


Назад