12.03.2012
Київщина презентувала інвестиційний потенціал області
Київщина презентувала інвестиційний потенціал області

Чим довше на губернаторській посаді працює державник, твердо стоїть на сторожі інтересів сумлінного бізнесу, тим більший приплив інвестицій іде в економіку краю, тим міцніша довіра до влади.

А тому далі ми поговоримо про "листочки" на гілках економічного "дерева" Київщини - про турботи області та її досягнення. А почнемо ось із чого. Ще тривала робота центральної секції Міжнародного інвестиційного форуму, а губернатор краю стояв у фойє Українського дому на прес-конференції. І був не один. Ліворуч і праворуч від Анатолія Йосиповича несподівано з'явилися генеральний директор компанії "Нібулон" Олексій Вадатурський і глава спільного підприємства "Нива Переяславщини" Олександр Мостіпан.

Відбувалося небачене. Два Героя України палко і щиро запевняли журналістів у тому, що Анатолій Присяжнюк - кращий губернатор Київщини всіх її періодів. І при всій кумедності і незвичайності цієї сцени її змістовна частина сприймалася куди як серйозно. Бо медійники знали передісторію відносин глави обладміністрації і цих підприємців, які нині інвестують в економіку області значні кошти. Адже навряд чи "Нива Переяславщини" запустила б свій п'ятий (найбільший) в області свинокомплекс у Згурівському районі (на 30 тисяч свиней вартістю близько 110 мільйонів гривень) і заклала наступний в Баришівському районі, коли туди шулікою злетілися перевіряючі і силовики. Та так розстаралися, що будівництво стало. Благо в Олександра Мостіпана є номер мобільного телефону губернатора. Дізнавшись про "спецоперації", Анатолій Йосипович відбив атаку служак, в якій не спостерігалося і тіні турботи про економічний розвиток краю, зате владної завзятості було через край. І скільки не говорить Президент країни про неприпустимість втручання перевіряючих і силовиків в роботу суб'єктів підприємництва, врятувати ситуацію часом може тільки дзвінок до губернатора.

Втім, який губернатор. Ось "Нібулон" спочатку планував будувати зерновий елеватор в сусідній області. Та зустрів там затятий саботаж з боку місцевого районного "царька", що має власне зерносховище, і конкурент у вигляді елеватора останнього покоління йому був ні до чого. А для Присяжнюка подібні проекти - мрія, він їх не випускає з поля зору ні на день. У підсумку "Нібулон" побудує на Київщині три елеватора - з них два на Дніпрі, а перший навіть прийняв пробне зерно в Денихівці Тетіївського району. І тут знову в свої права вступила наша сумна дійсність. Про неї з трибуни інвестфоруму розповів глава компанії Олексій Вадатурський. "Нібулон" побудував чудо-елеватор за три місяці. Економіка області отримала інвестицію "вагою" 160 мільйонів гривень, бюджет села лише на прямі соціальні потреби поповнився на два мільйони, причому всі роботи з благоустрою села "Нібулон" провів самостійно. А далі? Ось уже три місяці столоначальники Державної інспекції сільського господарства не видають компанії сертифікат відповідності на експлуатацію зерносховища. Претензій до "Нібулону" - нуль, а дозволу немає. Кому незрозумілий здирницький підтекст подібної бездіяльності горе-чиновників? І ось Герой України Олексій Вадатурський при всьому чесному народі і зарубіжних гостях звертається до президії форуму, зокрема, заступника міністра аграрної політики і продовольства України Олександра Сеня, який щойно розповідав про інвестуспіхи в АПК з питанням: що ж це за політика, і чи не можна вгамувати свавілля підвідомчої йому інспекції? У залі - оплески, адже в подібні ситуації у нас потрапляють всі бізнесмени. Цікаво тільки: питання вирішиться позитивно, чи відомство, захищаючи службовий мундир, піде в ще більшу відмову?. Подивимося.

Що ж область має в "сухому залишку" форуму? Підписано ряд меморандумів та міжнародних договорів про співробітництво та залучення інвестицій на загальну суму 12 мільярдів гривень. Наймасштабніший проект - на півтора мільярда гривень, укладений з солідною датською компанією "Rockwell". Вона в Яготинському районі побудує завод з виробництва теплоізоляційних матеріалів. Там же з'явиться і завод дитячого харчування. А зведений уже в першому півріччі хлібобулочний комбінат виробничою потужністю до 300 тонн продукції на добу дасть регіону більше тисячі робочих місць, понад 500 мільйонів гривень капіталовкладень, істотно розширить можливості доставки хліба в найвіддаленіші точки області. Та й ціна стане прогнозованою. А то поки що доводиться купувати хліб у дядька-монополіста, і впливати на вартість його продукції не представляється можливим. А це, вважає Присяжнюк, зовсім нікуди не годиться.

Яскраво був заявлений на форумі і діапазон інвестиційних проектів у регіоні - від перших кроків по відродженню Дніпра як транспортної артерії України та розведення осетрових у Вишгородському районі до спорудження сучасної лікарні, створення мережі шкільного інтернету, модернізації бібліотек, втілення культурно-історичного проекту "Парк Київська Русь". Нарешті, губернатор підписав угоду про співпрацю з Міжнародним Трейд-клубом, чиїм завданням є безперервне інформування іноземних дипломатів про потенціал регіону, сприяння в налагодженні ділових зв'язків з іноземними підприємцями.

Визначилася і фірмова особливість інвестфоруму, втретє організованого Київською ОДА: адміністрація під його проведення не підганяє укладання всіх контрактів, віддаючи перевагу пошуку нових ділових зв'язків, поглибленню партнерських відносин, агітаційній активності на користь місцевих проектів, які потребують участі українського, транскордонного (цього разу в Києві були делегації Білорусії, Росії та Польщі), європейського (його надавали Хорватія і Греція), а то й заокеанського капіталу (деякі канадські фірми, які, правда, не афішували своєї участі в форумі). Вдала практика утвердилася, довівши свою далекострокову ефективність. Взагалі ж, націленість команди Анатолія Присяжнюка на завтрашній день була настільки явною, що президент Асамблеї Європейських регіонів пані Саббан в захопленні говорила про суцільно новаторський підхід, який продемонструвало керівництво краю в дні святкування 80-річчя області. Зазвичай, сказала вона, ювіляри смакують своє минуле, вчорашній день, а тут я побачила абсолютну зверненість лідерів Київщини в майбутнє, і це, на її думку, є найкраща відповідь кризі. Про те ж, анітрохи ні стриманіше, говорила і промоутер гонок "Формули-1" на воді Лавінія Каваллеро. Її оцінка менеджерських якостей голови Київської обласної адміністрації була витримана в чудових тонах. До слова, третього лютого був підписаний двосторонній договір про проведення етапу чемпіонату світу в акваторії Київського моря ще на п'ять років - безпрецедентне і беззастережне визнання організаторського рівня того резонансного змагання. Київщина буквально увірвалася в світовий спортивний рух, і нехай "Формула-1" - це лише один з його сегментів, але іміджевий ефект вже від першої спроби краян важко переоцінити - наприклад, торішню дводенну боротьбу дивилися 300 000 000 телеглядачів у 100 країнах планети. Можна тільки гадати, як закріпиться Київщина на спортивній карті світу за наступні п'ять років, і які брендові дивіденди принесе області ця наростаюча популярність.

Характерна деталь. Інвестфорум ледь завершився, а керівництво Київської ОДА продовжило нарощувати зусилля по пропаганді інвестпривабливості регіону - на цей раз серед дипломатичного корпусу. У презентації потенціалу області брав участь міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, який запропонував подібні заходи проводити в зарубіжних диппредставництвах України. А зазначена зустріч в обладміністрації зібрала послів двадцяти іноземних держав, які інвестують в область, власників та керівників найбільших підприємств Київщини, зарубіжних і внутрішніх інвесторів, чиновників різних відомств, що відповідають за економічний розвиток регіону. У свою чергу інвестори мали змогу поспілкуватися з керівниками правоохоронних органів області, які також були присутні на цих заходах. Настільки елітне ділове зібрання було організовано адміністрацією вперше, і кожен із запрошених міг отримати в руки інвестиційний "портфель" краю, який тепер легко поміщається на флешці, і може бути переданий за лічені хвилини в будь-яку точку землі. І тому закінчити розповідь про 80-річчя Київської області мені б хотілося словами вдячної гості Міжнародного інвестфоруму Мішель Саббан: "Я з дитинства знала, що Україна, і зокрема, її серце - Київщина, це край чудесних і мудрих людей, адже з прадавніх часів ваші керманичі знали, як закинути політичний якір як на Захід, так і на Схід. На моїй батьківщині, у Франції, донині з гордістю згадують королеву Анну, дочку київського князя Ярослава Мудрого, яка не тільки впливала на долю моєї держави, а й сприяла розвитку релігії, літератури і мистецтва моєї країни. Це просто здорово, що нинішнє керівництво Київської області не тільки шанує традиції, а й впевнено дивиться в майбутнє, роблячи все для того, щоб ваш чудовий край процвітав, як у свої найкращі золоті роки". У сказаному, як бачимо, ні прибрати, ні додати - золоті слова!

Олександр САКВА


Назад