31.07.2012
Зустрічі батьків прийомних сімей та батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу
27 липня 2012 року в Києво-Святошинському районному центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді відбулася група зустрічі прийомних батьків та батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу. Головною метою зустрічі послугувало ознайомлення з Наказом чотирьох міністерств № 329/409/652/502 від 01.06.2012 р.  «Про взаємодію місцевих органів виконавчої влади з питань здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, які виховуються в прийомних сім`ях та дитячих будинках сімейного типу, соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу».
Відповідно до наказу спеціалісти служби у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, навчальних закладів, установ охорони здоров’я, органів внутрішніх справ співпрацюють, здійснюючи комплексний контроль за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім`ях та дитячих будинках сімейного типу.
Батьки позитивно поставилися до нових впроваджень держави, адже діти, яких батьки беруть на виховання - складні, з власним негативним досвідом і проблемами, тому допомога держави в вихованні завжди на користь. Наприклад, класний керівник чи вихователь з дитячого садочку забов`язаний надавати інформацію батькам про стан навчання дітей, надавати просвітницьку інформацію, координувати в діях щодо пізнавального розвитку дитини. Лікар повинен забезпечувати нагляд за станом здоров`я, проводити заходи до оптимального фізичного розвитку дитини та надавати необхідну медичну допомогу. Працівник уповноваженого підрозділу органу внутрішніх справ повинен забезпечувати захист прав та законних інтересів дитини, вживати заходи  до запобігання вчиненню злочинів чи інших правопорушень щодо дитини, проводити профілактично-роз`яснювальну роботу з прийомною дитиною, дитиною–вихованцем та членами сім`ї з метою формування правової культури. Спеціалісти центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді мають забезпечувати здійснення соціального супроводження сім`ї. Спеціалісти служби у справах дітей будуть контролювати умови утримання і виховання дітей.
В ході зустрічі також була розглянута тема: «Вільний час поза школою. Як підібрати гурток для дитини, щоб це принесло їй користь?».
За даними Міністерства освіти та науки, в Україні функціонує більш як 14600 закладів позашкільної освіти. Не всім відомо, що поряд з хореографічними, хоровими, театральними і художніми гуртками існують гуртки журналістики, телевізійної справи, анімації, економіки, реклами, психології, архітектурного моделювання, туризму, інтернет-технологій, веб-дизайну та багато інших. Часто батьки навіть не радяться з дітьми щодо гуртка та не звертають увагу на задатки та здібності дитини. В такому випадку дітям не принесе ні користі, ні задоволення таке навчання і часто, закінчивши заняття в гуртку, вони в майбутньому не захочуть навіть чути про цей напрям, не то, що займатися надалі. Щоб правильно вибрати гурток, батькам потрібно дотримуватися таких принципів:
- Проаналізувати здібності, схильності та інтереси дитини та поцікавитися її думкою;
- Дізнатися про всі розвиваючи центри, та заручитися рекомендацією знайомих;
- Визначитися з гуртками, в яких дитина буде займатися (одночасно не рекомендується займатися більш ніж одним-двома напрямками);
- Успіхи дитини в одному гуртку можуть викликати бажання і батьків, і дітей перейти на професійний рівень або збільшити навантаження, в такому випадку краще виключити заняття в інших гуртках через велике фізичне та розумове навантаження;
- Потрібно навчитися організовувати час і самостійно визначити частоту занять дитини;
- Разом веселіше! Спробуйте залучити друзів вашої дитини до занять в гуртку, дітям краще, коли з ними друзі;
- Якщо ви готові платити за навчання в гуртку, то  головне – не вимагайте від дитини жертв у відповідь (не пропускати заняття, намагатися робити з усіх сил, давати якнайкращі результати);
- Творчість не терпить критики. Батьки повинні обов`язково звернути увагу на перші результати й досягнення дитини. Адекватна похвала і відчуття гордості – це те, що необхідно вашій дитині.
Отже, дуже важливим є питання навчання в гуртках. Нехай ваша мудрість, любов та терпіння допоможуть Вам визначитися в напрямку розвитку вашої дитини. Коли в сім`ї взаєморозуміння та гармонія, діти стають талановитими, успішними та розумними. В них піднімається самоповага та впевненість у власних силах і в навколишньому оточенні. Саме в батьківських руках успіх дітей в майбутньому.
Сім`ї, які мають бажання прийняти в свою родину дитину, але не знають, як і куди звертатися, наголошуємо: Києво-Святошинський РЦСССДМ завжди готовий Вас проінформувати та надати необхідну консультацію. Наша адреса: м. Вишневе, вул. Карла-Маркса, 15, тел.(045) 98-57-28-22, (044) 507-19-10.E-mail: kscsssdm@ukr.net.

Матеріал підготувала  
ЖУРАВЕЛЬ СВІТЛАНА МИХАЙЛІВНА
провідний спеціаліст відділу соціальної роботи  
Києво-Святошинського районного центру
соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді
Назад