30.07.2012
ОЗНАКА ЧАСУ - СТАЛИЙ РОЗВИТОК ТА СТАБІЛЬНА ФІНАНСОВА СИТУАЦІЯ
ОЗНАКА ЧАСУ - СТАЛИЙ РОЗВИТОК ТА СТАБІЛЬНА ФІНАНСОВА СИТУАЦІЯ Чергове засідання колегії райдержадміністрації відбулося 24 липня. Його провів голова райдержадміністрації Олександр Заєць. В роботі колегії взяли участь голова райради Володимир Луцюк, керівники органів місцевого самоврядування, установ та структурних підрозділів. І розпочалося засідання з приємного моменту - вручення Подяки голови Київської облдержадміністрації Анатолія Присяжнюка заступнику голови Києво-Святошинської РДА Анатолію Іскоростенському.

Першим було розглянуто питання про виконання районного бюджету за перше півріччя поточного року. З доповіддю виступила начальник районного фінансового управління Наталія Краснощокова.  
За її словами, за підсумками роботи в І півріччі 2012 року доходи зведеного бюджету району виконані в сумі
334481,7 тис. грн., в тому числі доходи загального фонду - 307 896 тис. грн. та спеціального - 26 585,7 тис. грн.
Надходження власних і закріплених доходів склали 174 245,6 тис. грн. або 114,7 відсотків до затверджених місцевими радами показників, при середньообласному 109,4 відсотків.  
- В цілому по району, в порівнянні з відповідним періодом 2011 року, власних і закріплених доходів надійшло на 28789,6 тис. грн. більше, темп зростання склав 19,8 відсотка, при середньообласному показнику 14 відсотків, - наголосила Наталія Миколаївна. - Дуже радує ситуація з надходженням податку з доходів фізичних осіб, що свідчить про сталий розвиток району та стабільну фінансову ситуацію в країні -
138725,2 тис. грн., що на
27753,6 тис. грн. більше за показник минулого року; темп зростання склав 25 відсотків при середньообласному показнику 14,8 відсотка. Загальна кількість платників зросла, порівняно з відповідним періодом минулого року, на 388 одиниць.
Ложкою дьогтю в бочці меду, за словами Наталії Краснощокової, стали надходження від плати за землю -
31698,4 тис. грн. (на рівні минулорічних показників), при середньообласному прирості на рівні 6,4 відсотка, в тому числі орендної плати за землю
20193,9 тис. грн., що більше на 1611,2 тис. грн.
Інші податки і збори складають 2 відсотки від загального обсягу доходів, до зведеного бюджету району їх надійшло 3 822,1 тис. грн.
Добрих слів на свою адресу заслужили Чабанівська селищна, Білогородська, Гореницька, Михайлівсько-Рубежівська, Петрівська, Петропавлівсько-Борщагівська та Шпитьківська сільські ради, де були найбільші темпи приросту власних і закріплених доходів
Покращили свою роботу по забезпеченню виконання планових показників Крюківщинська, Лісниківська та Малютянська сільські ради.
Разом з цим, із 29 органів місцевого самоврядування району 6 рад не забезпечили виконання затверджених показників по надходженню власних і закріплених доходів - Забірська - 78,7%, Софіївсько-Борщагівська - 78,5 %, Музичанська - 66,6 %, Личанська сільська рада - 49 %, а також не допрацювали Боярська міська - 99,6 % та Гатненська сільська рада - 99,2 %.
Виконання спеціального фонду зведеного бюджету району характеризується такими показниками: надійшло 26 585,7 тис. грн., в т.ч.: єдиного податку 10 231,8 тис. грн., що більше на 4 841,1 тис. грн., ніж торік; власних надходжень бюджетних установ - 6 784,2 тис. грн.; субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць у населених пунктах - 2975,4 тис. грн.; коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва - 2 270,6 тис. грн.; коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення - 1779,7 тис. грн.; податку з власників транспортних засобів - 723,7 тис. грн., збору за впровадження деяких видів діяльності 133,7 тис. грн. та інші доходи в сумі 1034,8 тис. грн.  
За даними податкової інспекції до Державного бюджету за І півріччя 2012 року від Києво-Святошинського району надійшло 578 717,6 тис. грн., при запланованому показнику 580 420,7 тис. грн., що більше на 277 412,1 тис. грн., ніж торік.
В цілому ж Києво-Святошинський район забезпечив у І півріччі 2012 року надходження податків і зборів до бюджетів всіх рівнів в загальній сумі 814 945,6 тис. грн., що більше минулорічних показників майже вдвічі.
Станом на 1 липня 2012 року податковий борг до зведеного бюджету становить 82 641,8 тис. грн. та в порівнянні з початком року зменшився на 134 283,7 тис. грн., станом на 01.01.2012 року борг складав - 216 925,5 тис. грн. Недоїмка по податку на прибуток зменшилась на 82734 тис. грн., по податку на додану вартість - на 52392,8 тис. грн. Разом з тим зросла недоїмка до місцевих бюджетів за рахунок її збільшення по платі за землю на 744,6 тис. грн. та по єдиному податку на 152,2 тис. грн.  
Недоїмка виникла внаслідок проведення документальних перевірок та подання матеріалів справ до суду.
Наповнення районного бюджету відбувається чітко по плану. Протягом І півріччя 2012 року до загального та спеціального фондів районного бюджету надійшло 224 990,7 тис. грн. доходів, або 50,9 відсотків до уточненого плану на рік.
Члени колегії обговорили проблему зниження надходжень від плати за землю та орендної плати за землю. З цього приводу своїми думками поділилися заступник начальника ДПІ в Києво-Святошинському районі Ігор Дмитрієв, сільські голови Петропавлівської Борщагівки Олексій Кодебський та Музич - Марія Масовець, Боярський міський голова Тарас Добрівський. Вони, зокрема, наголошували на тому , що відсутність співпраці з управлінням земельних ресурсів значно ускладнює справляння плати за землю, оскільки договір оренди вступає в силу лише після його реєстрації в управлінні земельних ресурсів. І саме з цим дуже часто виникають затримки.
Наступним було розглянуто питання про стан казначейського обслуговування державного та місцевого бюджетів, по якому доповіла заступник начальника управління Держказначейства у Києво-Святошинському районі Людмила Кудрявих.
Користуючись нагодою, міський голова Вишневого Ілля Діков намагався з'ясувати механізм зміни замовника для отримання коштів, передбачених з держбюджету на ремонт доріг. Оскільки міська рада їх отримати не може, а комунальне підприємство не має спеціальних ліцензій, яких вимагає облдержадміністрація. В свою чергу, голова райдержадміністрації Олександр Заєць пообіцяв допомогти у вирішенні питання і зауважив, що саме це і має робити районна влада.
Про стан погашення заборгованості із заробітної плати та інших соціальних виплат на підприємствах, в установах та організаціях району доповів начальник управління праці та соціального захисту населення Сергій Черток. Він повідомив, що в цілому по району така заборгованість відсутня. Лише на одному підприємстві - ТОВ ОРТФ "Едланд", яке нині перебуває в процесі ліквідації, - має місце заборгованість. З цього приводу вже проведено певну роботу, тож восени заборгованість буде погашено.
Про забезпечення та збереження конституційних прав і свобод дітей, в тому числі дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах доповіла керівник районної служби у справах дітей Марія Кубарська. Вона повідомила, що в цьому питанні район з кінця списку перемістився на четверте місце. Але є показники, які тягнуть район назад. Серед них - забезпечення житлом дітей та молоді згаданих категорій. Користуючись нагодою, Марія Миколаївна закликала керівників органів місцевого самоврядування долучитися до проблеми забезпечення дітей-сиріт соціальним житлом.

Підготувала
Тетяна ЗУБКОВА,
фото автора

Назад