27.07.2012
Неспокійні серця прагнуть дії
Неспокійні серця прагнуть дії Середина літа – час не лише відпусток. Це – період, коли варто підвести підсумки роботи за перше півріччя, щоб проаналізувати вже зроблені справи і визначити, на чому необхідно ще акцентувати увагу, аби виконати всі взяті на себе зобов’язання. Ветерани – серця неспокійні. Тому й зібралися 25 липня у актовій залі Вишневої міської ради, щоб провести розширене засідання Києво-Святошинської районної організації ветеранів війни, праці і Збройних Сил. І представників влади запросили – щоб і їх послухати, і самим бути почутими.

Загалом, актова зала зібрала понад 80 представників ветеранських організацій району із 14 населених пунктів, включаючи й Вишневе. На розширеному засіданні під головуванням керівника Ради ветеранів Вишневого Леоніда Яремчука були також присутні й почесні гості: голова ветеранської організації Київської області Микола Томашов, голова Києво-Святошинської райдержадміністрації Олександр Заєць, голова Києво-Святошинської районної організації ветеранів війни, праці і Збройних Сил Анатолій Пастовенський, голова Боярської міської ради Тарас Добрівський, голова Вишневої міської ради Ілля Діков.
Загалом, розглядалося кілька питань – про соціально-економічний розвиток Київської області за перше півріччя, досягнення ветеранської організації району та плани на майбутнє.
Як зазначив у своєму виступі Микола Томашов, за останнє півріччя Київська область зробила чималий поступ у своєму розвитку. Серед загальних здобутків у всіх сферах життя – створення майже 16,5 тисяч робочих місць. А це значить, що економіка в області активно розвивається, створюються нові підприємства, в тому числі – у Києво-Святошинському районі. За даними служби зайнятості, на сьогодні працевлаштовано майже 100 тисяч безробітних. Хоча при цьому не дуже радує те, що молодь у віці до 35 років становить від загальної кількості безробітних майже 45 %. Це – невтішний результат: або ж молодь не хоче працювати, або ж ніде офіційно не працевлаштовується, шукає легких шляхів. Зараз знайти кваліфікованого працівника серед молоді не так-то й просто. «Не секрет, - наголосив Микола Сергійович, - що за технічними професіями в Київській області більше працюють приїжджі, ніж місцеві. Найдефіцитніші професії – токар і зварювальник. Та за цими спеціальностями молодь іде працювати неохоче».
Влада вирішує проблеми малозахищених верств населення. Наприклад, діти-інваліди загалом за перше півріччя отримали 64,6 млн. грн. грошової допомоги, жінки, які не отримують аліменти, - 6 млн. грн., субсидій – на суму 43,7 млн. грн. На оздоровлення дітей було направлено 5,5 млн. грн. У рамках одного з 50 проектів губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка оздоровлено на о. Крит 180 талановитих дітей області. Згідно з програмою губернатора Анатолія Присяжнюка також активно будується житло для колишніх вихованців дитячих будинків - у цьому році планується виділити 50 таких квартир тощо.
Що ж до допомоги ветеранам війни та праці зокрема, то цього року лише в Українському державному медико-соціальному центрі інвалідів Великої Вітчизняної війни, що в селі Циблі Переяслав-Хмельницького району, було цього року оздоровлено 150 чоловік. Додалося ще 100 місць у Миронівському комплексі. Нині загалом в ці обидва госпіталі можуть виїжджати 250 чоловік. Часто ветерани не добирають повністю квоти, але саме через те, що більшість із них не знає, що тепер медичними направленнями займається не ветеранська організація, а відділ охорони здоров’я – щоб надати таку можливість багатьом ветеранам. У лікарні встановлюється діагноз хворого, потім документи передаються до районної лікарні, звідти – до обласної. Там проводиться додаткове обстеження і людина направляється цілеспрямовано саме в той госпіталь, де лікують ту чи іншу хворобу. До речі, присутні ветерани задали запитання: чи дійсно госпіталь у Циблях продаватимуть чи здаватимуть в оренду. «Це – неправда, - відповів Микола Томашов. - Держава ніколи не допустить такого святотатства, не забере у ветеранів останній прихисток для відпочинку душі та лікування тіла. Так, там відбувається ремонт, але це давно вже потрібно було зробити. Госпіталь у Циблях як був, так і залишається державним».
За словами Миколи Сергійовича, ветерани та пенсіонери завдяки нинішній владі вже давно забули, що таке затримки з виплат пенсій. І матеріальну допомогу ветерани отримують не лише до 9 Травня, як це було колись.
Як зауважив Микола Сергійович, нинішня влада цілком адекватно реагує на всі зауваження та пропозиції ветеранів. Якщо раніше мали клопіт із безкоштовним перевезенням ветеранів до свят, то нині – без проблем і з комфортом. Ми вже були забули про Героїв Соціалістичної Праці, а їх у Київській області залишилося лише 24. Так от, цього року вперше за рішенням губернатора Анатолія Присяжнюка їх привітають до Дня незалежності України. За підтримки Анатолія Йосиповича, віднині кожен голова місцевої ветеранської організації отримуватиме регулярну щомісячну матеріальну допомогу у розмірі 100 грн. А такого не було взагалі за всі роки незалежності…
«Чомусь за практику у нас ввійшло ганити владу. Хто б не керував країною, всі погані. І бачимо ми лише погане, не помічаючи того, що зроблено хорошого, ніби воно й не важить нічого. Настав час змінити цей підхід. За кордоном чомусь усе по-іншому: владу критикують, із нею не погоджуються, але її поважають. Ми раділи, коли в країні встановилася демократія. Але це поняття у нас викривлене – демократія не означає говорити будь-що. Демократія – коли всі рівні перед законом: і простий громадянин, і посадовець. Ось коли свого часу англійська королева заплатила штраф за порушення правил дорожнього руху – оце і є демократія. Важко, але цей час потрібно пережити. Не буває так у житті, що, прокинувся вранці, і сталося диво - усе в тебе є: і гарне майбутнє, і хороша робота, і забезпечена старість… Такі дива трапляються лише в казках – на те народ їх і склав.
Підхід влади – підсумував Микола Томашов, - до всіх процесів у нашому суспільстві докорінно змінився. Немає, наприклад, такої гонки у битві за врожай, коли потрібно було втиснутися в певні строки, а не зібрати все до зернини. Тоді доходило навіть до того, що, зерно в полі просто спалювали – нині такого марнотратства немає: головне – зібрати все, виважено та ретельно.
Поступ до розвитку є. І він продовжуватиметься, якщо ми всі гуртом, у співпраці з владою, працюватимемо в одному напрямку – напрямку поліпшення нашого з вами сьогодення та побудові майбутнього. Не сидіти, склавши руки, що за нас прийдуть добрі посадовці й усе зроблять, а самим, власними силами, те, що ми в змозі зробити, таки поліпшити й привести до ладу. Від влади потрібно чекати допомоги лише там, де ми не в змозі самі впоратися. Наприклад, прибрати територію чи відремонтувати той же майданчик. Не вистачає коштів? У цьому нам влада може допомогти, але там, де ми можемо докласти свої сили та вміння, там діяти повинні ми з вами. Не лінуватися, не бути пасивними. Зробити лавочки власними руками, посадити дерево… Тим більше, що це цінується найбільше. Не можна за короткий час відбудувати те, що знищувалося роками, та ще й відразу. Позитивні зрушення у цьому напрямку є. Може, не так швидко, як би нам того хотілося, але економіка стає на ноги. І наше життя поступово поліпшується. Просто не треба сидіти, склавши руки».
Районною владою також чимало було зроблено для ветеранів. Про це детально відзвітував голова Києво-Святошинської райдержадміністрації Олександр Заєць. Наприклад, придбано та передано ветеранській організації два автомобіля, виділено з районного бюджету кошти на утримання самої організації, проведено серйозну роботу з перепоховання загиблих воїнів років Великої Вітчизняної війни. «Хочу відмітити особливу роль Києво-Святошинської районної організації Партії регіонів у співпраці з ветеранами району, - наголосив Олександр Віталійович, - за підтримки якої ми цього року видали близько 500 пайків учасникам Великої Вітчизняної війни, відсвяткували День Перемоги, а 8 ветеранів нашого району отримали слухові апарати – і це лише мала частка наших здобутків і добрих справ».
Звісно, є проблеми. Наприклад, із пільговим перевезенням ветеранів у автобусах маршрутного сполучення. Керівництво райдержадміністрації систематично зустрічається з керівниками компаній-перевізників, наголошує на недоліках у їхній роботі. Вони інформують про це власні колективи, але, на жаль, спрацьовує людський фактор, коли окремі водії порушують встановлені законодавством норми. Тому тут єдиний вихід – фіксувати порушення і звертатися до райдержадміністрації безпосередньо за кожним виявленим фактом. До речі, автобус, який партійною організацією було виділено ветеранам для безкоштовного проїзду, тепер курсуватиме за маршрутом «Боярка-Вишневе-Київ».
Цього року було допущено збої у фінансуванні медикаментів для безкоштовної видачі ветеранів, але перебоїв у поставках самих медикаментів не було завдяки співпраці райдержадміністрації з керівництвом Боярської ЦРЛ.
Завдяки державній підтримці, підтримці губернатора області, минуло року було надано 6 квартир ветеранам. Цього року ця практика буде продовжуватися, хоч у районному бюджеті коштів на це недостатньо – залучатимуться спонсорські кошти та внутрішні ресурси Києво-Святошинської районної організації Партії регіонів. А всім учасникам бойових дій за сприянням керівництва облдержадміністрації передбачено безкоштовне право на поховання.
«Нас критикують, - зауважив Олександр Заєць. - Але за всю мою дворічну практику роботи у владі я ні разу не стикався з тим, щоб інші політичні сили хоч раз приєдналися до тих акцій, які ініціює влада. Наприклад, від себе додали пайки ветеранам. Чи допомогли профінансувати їх безкоштовне перевезення на свята. Ніхто жодного разу не підійшов і не сказав: «Давайте ми це зробимо разом – адже це заради людей і на благо людей». Навпаки, всі наші ініціативи сприймаються «в штики». Мені така позиція не зрозуміла. Так само сприймається і позиція щодо надання статусу Вишневому міста обласного значення. Замість того, щоб дати людям бажане, ми зіткнулися з могутнім спротивом опозиції. І тільки тому, що це питання зініціювала саме влада, а не опозиція».
Також Олександр Віталійович привітав ветеранів від імені губернатора Київської області Анатолія Присяжнюка з проведенням урочистих районних зборів і вручив організації ветеранів подарункові сертифікати на придбання мікрохвильової печі та телевізора.
«Завдяки підтримці всіх гілок влади, - наголосив під час виступу міський голова Вишневого Ілля Діков, - ми можемо нині говорити з вами про значні досягнення у місті. Дякуючи підтримці райдержадміністрації, Києво-Святошинській районній та Київській обласній організаціям Партії регіонів на чергову сесію районної ради виноситься питання щодо надання Вишневому статусу міста обласного значення. Минулого року, дякуючи райдержадміністрації, народному депутату Петру Мельнику ми отримали субвенційні кошти з державного бюджету на придбання спецтехніки для прибирання доріг і тротуарів, і ця практика продовжуватиметься.
Наші ветеранські організації беруть активну участь у громадському житті міста, активно долучаються до всіх важливих подій. А ми, в свою чергу, максимально надаємо їм всіляку підтримку. Не тільки до свят, а й повсякчас».
Оцінку співпраці ветеранської районної організації з владою дав Анатолій Пастовенський, голова Києво-Святошинської районної організації ветеранів війни, праці і Збройних Сил: «Коли ми у 2009 році розпочинали свою діяльність, у нас був невеличкий кабінетик і телефон. До яких лише партій не зверталися, та вже на той час отримали допомогу лише від Києво-Святошинської районної організації Партії регіонів, яку тоді очолював Віктор Костина. Нині нам районна влада допомогла з придбанням оргтехніки, меблів і навіть автомобіля. Спільно ми вирішуємо чимало важливих у житті району питань. І підтримка влади з кожним роком відчутніша. Лише в останні роки наші ветерани за підтримки влади почали отримувати державні нагороди. У багатьох областях про безкоштовні автобуси для ветеранів навіть і не чули, а у нас таке благо є. Ще не було жодного випадку, коли б влада нас проігнорувала».
Останнім акордом зібрання було привітання Анатолія Пастовенського та Леоніда Яремчука у зв’язку з присвоєнням їм чергових звань – капітана І рангу та полковника відповідно.

Наталка КУЦАК,
фото Євгенія ПІКУЛЯ

Назад