26.07.2012
«Швидка» соціальна допомога
 «Швидка» соціальна допомога    Соціально-економічна ситуація в Україні потребує пошуку нових, більш дієвих механізмів реалізації соціальної політики. Одним із них - надання можливості мешканцям сільської місцевості отримати якісні соціальні послуги. Зміст соціальних проблем населення залежить від його соціальної структури. Соціальний захист дитини, молодої людини, сім'ї, яка потребує допомоги та підтримки, з боку держави є джерелом соціальної справедливості та сімейного благополуччя.
Соціальна робота невідривна від суспільства і спрямована на подолання усіх проблемних ситуацій. Саме фахівець із соціальної роботи в сільській місцевості може забезпечити на ранньому етапі виявлення сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, запобігти появі нових проблем та сприяти збереженню біологічної сім'ї . Для сільської місцевості соціальна робота - це своєрідна «швидка допомога».
На даний момент у Києво-Святошинському районі вже приступили до виконання своїх обов’язків 24 фахівця з соціальної роботи, ще 4 фахівця почнуть працювати найближчим часом. Всі фахівці пройшли курс навчання  «Організація та проведення соціальної роботи з сім'ями які перебувають у складних життєвих обставинах», з 18 липня по 20 липня, і виконали передбачені програмою завдання. Після закінчення повного курсу навчання, соціальні працівники отримають свідоцтва, які будуть підтверджувати їх кваліфікаційний рівень як фахівців з соціальної роботи.
За короткий період своєї роботи вони вже встигли надати соціальну допомогу людям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Також завдяки співпраці з  різними організаціями та  установами, у тому числі сільськими та селищними радами, були створені соціальні паспорти села, що значно пришвидшили та покращили надання соціальних послуг.
Фахівець з соціальної роботи на селі це людина, якій односельці найбільше довірять свої проблеми та турботи, що дає змогу якнайшвидше прийти на допомогу та вирішити питання сімей, які потрапили в складні життєві обставини. Фахівці з соціальної роботи мають змогу оволодіти об'єктивною  інформацією про сім'ї, використовуючи яку вони зможуть надавати спектр послуг, що відповідатиме потребам сім'ї.
Саме фахівець соціальної роботи на селі є зв'язуючою ланкою між громадянами та всією соціальною мережею району, оскільки він безпосередньо контактує та співпрацює зі школою, ФАПом, дільничним інспектором, опікунською радою, сільською громадою, депутатським корпусом та іншими державними, громадськими, релігійними організаціями.

Матеріал підготував  
ТКАЧОВ ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
Спеціаліст 1 категорії  відділу соціальної роботи  
Києво-Святошинського районного центру
соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді

Назад