22.07.2012
Гра, що виховує справжніх стратегів
Гра, що виховує справжніх стратегів Міжнародний День шахів 20 липня кожне місто відзначає по-своєму. Вишневе ж узяло собі за добру традицію святкувати його проведенням турніру із особистої першості зі швидких шахів серед чоловіків і жінок. Вже другий рік поспіль він проводиться з ініціативи міського голови Іллі Дікова та під патронатом і за підтримки народного депутата України Петра Мельника. Цього року - 21 липня.

Теплі слова привітання, радісний і щирий настрій гравців, які зібралися того дня на вул. Остапа Вишні, зробили цей день святковим і незабутнім, не дивлячись на похмуру погоду. 22 учасника, серед яких - 1 майстер спорту, 10 кандидатів у майстри спорту, 7 першорозрядників, 4 другорозрядників віком від 21 до 77 років зібралися позмагатися за першість міста. Проводився турнір за швейцарською системою у сім турів, без попереднього жеребкування. Кожен тур тривав по 20 хвилин.
Учасників і глядачів турніру привітав зі святом, бажаючи їм міцного здоров’я, заступник голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Анатолій Іскоростенський. «А якщо буде здоров’я, - зазначив Анатолій Миколайович, - буде й щастя. Все інше - додасться. Нам дуже приємно, що у Вишневому проходить такий прекрасний турнір, започаткований міським головою Іллею Діковим минулого року. Хочу окремо подякувати нашому народному депутатові Петру Мельнику, який підтримує організаційно не лише цей, а й інші турніри, що відбуваються не тільки у Вишневому, а й усьому нашому районі. За те, що піклується про здоров’я кожного києво-святошинця, допомагаючи розвивати спорт у нашому регіоні.
Також хочу подякувати вам, учасникам турніру, за те, що розвиваєте й підтримуєте у місті здоровий спосіб життя. До того ж, гравцям хочу побажати перемоги, глядачам - успіхів. Спостерігайте, вчіться у майстрів і - грайте!»
А глядачів турнір зібрав немало – близько сотні. Не було жодного, хто б байдуже пройшов мимо. Цікаві винахідливі ходи викликали посмішки та вигуки заохочення, складні комбінації – задумливі погляди. Хоч на п’ять – десять хвилин, але перехожі зупинялися, щоб поспостерігати за грою. Це ще раз доводить: шахи – не лише спорт, а й різновид активного дозвілля. Ця гра дає можливість кожному поєднувати приємне з корисним.
Шахи віками об’єднували найкращих творчих людей, стратегів нашого життя. Науковці довели: ця гра сприяє розвиткові концентрації уваги, вмінню долати труднощі та планувати власні дії, логічно мислити. Адже вони навчають бачити на кілька кроків уперед, прораховувати всі ймовірні варіанти, що на сьогодні дуже важливо для нашої держави. Тільки шахісти та далекоглядні люди можуть побачити і зробити правильні кроки для майбутнього України, забезпечити не тільки ефективний соціальний розвиток кожного окремого громадянина, а й дати могутній поштовх розвитку нашої держави. Останніми роками ФІДЕ (Всесвітня шахова федерація – прим. авт.) ведеться робота щодо введення шахів у програму Олімпійських ігор, що додатково підкреслює важливе значення цієї гри у нашому з вами житті.
Призера визначала найбільша кількість набраних балів. Грошові премії та грамоти від народного депутата Петра Мельника переможці отримали в таких номінаціях: за І місце – Ігор Кузнєцов, ІІ – Олександр Бродовський, ІІІ місце – Володимир Косаренко, за найкращий результат серед жінок – Ніна Дишлик, найстарший учасник – Адольф Криштопа, наймолодший учасник – Анна Самар, за найкращу партію – Андрій Мартинюк і Олександр Крищенов.
«Сам факт існування такого свята, - зазначив, вітаючи гравців і глядачів від імені народного депутата Петра Мельника голова громадської організації «Шахово-шашковий спортивний клуб «Дебют», кандидат у майстри спорту Олег Гуменюк, - ще раз підкреслює велике значення шахів у загальній світовій культурі. Адже вони ввібрали три види життєдіяльності людини: спорт, науку та мистецтво. Шахи допомагають усебічному гармонійному розвитку особистості, підтриманню здоров’я та формуванню навичок здорового способу життя, особливо серед молоді. Шахи – велика модель життя. У них криється сила, що приносить людям радість.»

Наталка КУЦАК,
фото автора

Назад