07.03.2012
Інформація щодо відпрацювання населених пунктів району
Інформація щодо відпрацювання населених пунктів району

В 2011 році в області зареєстровано 2720 пожеж проти 2828 пожеж в порівнянні з 2010 роком (відмічається зменшення на 3,8 %), внаслідок яких нанесено матеріальних збитків на суму 240 млн. 640 тис. гривень (з них прямі матеріальні збитки становлять 218 млн. 933 тис. грн.).

Всього в 2011 році під час пожеж загинуло 146 осіб (+5,1%) проти 139 осіб в 2010 році, з них 6 дітей, за аналогічний період 2010 року внаслідок пожеж загинуло 3 дітей.

На території Києво-Святошинського району в продовж 2011 року виникло 264 пожежі нанесено збитків на суму 8 млн. 900 тис. гривень. Під час пожеж загинуло 4 особи. На протязі 2012 року зареєстровано 65 пожеж нанесено збитків на суму 1 млн. 750 тис. гривень. Що становить близько 25 % від загальної кількості пожеж в порівнянні з минулим роком та виявлено загиблих 6 осіб.

Переважно пожежі виникають в приватному житловому секторі. Основними причинами пожеж є: - несправність пічного опалення, порушення влаштування печей, камінів – 79 фактів;

- несправність електромережі, перенавантаження в період експлуатації – 57 фактів;

- загорання трав'яного настилу, сміття, залежів торфовищ на відкритій території – 80 фактів;

- занесення стороннього джерела запалення (підпали) – 43 факти;

- дитячі пустощі з вогнем – 5 фактів. По всіх випадках прийняті рішення.

Відповідно до розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 12 січня 2012 року №9 «Про заходи щодо попередження пожеж, загибелі та травмуванню людей на них в Київській області», розпорядження Києво-Святошинської районної державної адміністрації №60 від 23 січня 2012 року «Про заходи щодо попередження пожеж, загибелі та травмуванню людей на них в Києво-Святошинському районі Київської області», та з метою забезпечення пожежної безпеки населених пунктів активно розпочато роботу, щодо відпрацювань населених пунктів району, де спостерігається ріст кількості пожеж та виявлено загиблих в результаті пожежі.

На протязі січня-лютого поточного року співробітниками Києво-Святошинського районного відділу ГУ Держтехногенбезпеки в Київській області було проведено відпрацювання чотирьох населених пунктів, а саме: с. Михайлівська-Рубежівка, с. Білогородка, с. Личанка, с. Мироцьке.

За участю депутатів сільських рад було перевірено протипожежний стан житлових будинків та умови проживання малозабезпечених, одиноких пристарілих та неблагонадійних осіб які зловживають спиртними напоями. Працівниками ОВС відпрацьовано групу ризику. Проведена роз'яснювальна робота щодо дотримання правил пожежної безпеки в побуті, розповсюджено наглядну агітацію та визначено ряд будівель які потребують допомоги в ремонті пічного опалення та електромережі.

На території Київської області за підтримки губернатора реалізується «пілотний проект» по зменшенню кількості пожеж шляхом відпрацюванню населених пунктів, спільно з представниками міськселищвиконкомів залучивши до цієї роботи працівників ОВС, працівників сфери соціального захисту, житлово-комунального господарства, фахівців газової служи та РЕС. Підчас відпрацювань проводиться не тільки агітаційна робота, а й визначається необхідність в проведенні ремонтних робіт пічного опалення, та електрогосподарства громадянами які потребують соціальної допомоги.

З метою подальшої роботи в даному напрямку пропонується в березні за участю працівників ОВС, працівників сфери соціального захисту, житлово-комунального господарства, фахівців газової служи та працівників РЕС здійснити відпрацювання населених пунктів Києво-Святошинського району.

Для відпрацювання населеного пункту необхідно відповідно до інформації ДІТБ та на виконання розпорядження Києво-Святошинської районної державної адміністрації № 60 від 23 січня 2012 року «Про заходи щодо попередження пожеж, загибелі та травмуванню людей на них в Києво-Святошинському районі Київської області» скликати позачергову сесію. На виконкомі ухвалити рішення про доцільність проведення даного відпрацювання. Підготувати інформацію про осіб які потребують соціальної допомоги та осіб які входять до групи ризику.

На кожен населений пункт пропонується створити три оперативні групи які будуть включати працівника МНС, працівника ОВС, депутата виконкому, працівника соціальної сфери при можливості працівників ЖКГ, РЕС, газового господарства та засоби масової інформації.

Відпрацювання розпочинається з селищних та сільських рад, можливо з проведення виконкому.

В навчальних закладах проводиться виховна година з безпеки життєдіяльності та практичні відпрацювання планів евакуації, в дошкільних навчальних установах роз'яснювальну роботу з питань пожежної безпеки з залученням лялькового театру.

Комісійно проводиться обхід помешкань визначених виконкомом, де проводиться агітаційна робота та надається допомога соціальними працівниками, працівники ОВС відпрацьовують групу ризику.

За результатами проведення відпрацювання готується інформація на виконавчий комітет.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.07.2002 року №870 «Про затвердження програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року», відповідно до Законів України «Про пожежну безпеку» (із наступними змінами), «Про місцеві державні адміністрації» (із наступними змінами) та з метою посилення протипожежного захисту, забезпечення цілей пожежогасіння, ліквідації стихійних лих, аварійно-рятувальних робіт і зміцнення матеріально-технічної бази підрозділів державної пожежної охорони та сільських пожежних команд рішенням Києво-Святошинської районної ради № 147-13-V від 13 вересня 2007 року затверджено «Проект Програми відновлення і розвитку сільської пожежної охорони в населених пунктах Києво-Святошинського району на період 2007-2012 роки». Даним рішенням визначено населені пункти в яких першочергово необхідно створити 7 сільських пожежних команд, а саме: с.Ходосівка, с.Мироцьке. с.Бузова, с. Княжичі, с. М.Рубежівка, с. Білогородка та с. Музичі.

На даний час болючим питанням залишається стан сільської пожежної охорони. в Києво-Святошинському районі, чергування здійснює лише 3 сільські пожежні команди в с. Ходосівка, с. Дмитрівка та с. Петропавлівська Борщагівка, де кошти на утримання є першочерговим для сільських голів, і це є прикладом для інших голів, які свою відповідь мотивують відсутністю фінансування.

Так незважаючи на доручення Голови Києво-Святошинської районної державної адміністрації № 22-1 від 07.07.2010 року питання створення сільських пожежних команд залишається не вирішеним.

Відповідно до Бюджетного кодексу України ст. 91, Постанови КМУ №202 від 24.12.2003р. якою затверджено «Положення про місцеву пожежну охорону», фінансування та матеріально-технічне забезпечення діяльності, оплата праці її працівників здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших не заборонених законодавством джерел.

Заступник начальника Києво-Святошинського РУ

ГУ МНС України в Київській області

Корнієнко Т.В.


Назад