22.07.2012
Добрі справи. Вдається зробити, коли слова не розходяться з ділом
Добрі справи. Вдається зробити, коли слова не розходяться з ділом У народі кажуть: «Зробив діло – гуляй сміло.» І добре, коли після праці є де відпочити. Але у Забір’ї донедавна мешканці могли це зробити хіба що сидячи на лавочці під подвір’ям чи вдома. Адже Будинок Культури, зведений ще вісім років тому, досі висився німою фортецею – ніяк його до ладу привести не могли. 19 липня «Новий день» вирішив перевірити, чи змінилося щось у селі в цьому напрямку. І був приємно вражений.

За словами сільського голови Миколи Ляпунова, ще 8 років тому ще будівництво замовило Управління капітального будівництва Київської області і виділило на проведення робіт близько 6 млн. 200 тис. коштів із держбюджету. Будинок Культури збудували, але на баланс сільська рада його досі не може прийняти через цілу купу недоробок. Щоб їх усунути, потрібні кошти – не багато, не мало, а майже 100 тис. грн. на все. Таких коштів сільська рада не має, тому звернулися до першого заступника голови райдержадміністрації, голови Києво-Святошинської районної організації Партії регіонів Миколи Шкаврона за допомогою - щоб нарешті мати змогу прийняти споруду на баланс сільської ради, щоб мешканці могли тут і відпочити, і розважитися на свята, а діти вже восени почали відвідувати найрізноманітніші гуртки.
«Мене, як сільського голову, - зазначив Микола Ляпунов, - дуже радує, що слово у нашої районної партійної організації, як і у районної влади, не розходиться з ділом. Приємно, що сьогодні, буквально наступного дня після візиту голови Києво-Святошинської районної організації Партії регіонів, першого заступника голови райдержадміністрації Миколи Шкаврона маємо результат – сам підрядчик приїхав, щоб на місці все детально вивчити й усунути всі наявні проблеми.» А їх тут у спадок тут лишилося чимало.
У новозведеному Будинку Культури не працює вентиляція. Досі було встановлено лише частину необхідного для її роботи обладнання. А від неї напряму залежить обігрів актової зали. «Тепло в актову залу взимку, - розповідає Микола Васильович, - подається за рахунок вентиляції повітря – у стінах для цього навіть передбачені спеціальні отвори. Адже тепла самих батарей на її площу недостатньо. Крім того, якщо розраховувати лише на тепло батарей, то муситимемо дуже великі кошти сплачувати за газ - а це вже перевитрати бюджетних коштів.»
До того ж, котельня. Видно, з метою економії, труби від Будинку Культури до котельні тут було прокладено неякісні. Тому, коли запустили систему подачі гарячої води, вони почали гарно протікати. Отже, 80 м труб потрібно замінити. А це також немалі кошти. Ще споруда не має системи водовідведення, через що вода стікає людям на городи. Щоб її налагодити, потрібно додатково розширити кільця, зробити дренаж. Та й жодного стільця, як виявилося, для Будинку Культури закуплено не було.
«Мені ще хочеться додати, - наголосив Микола Ляпунов, - що на території нашої сільської школи є футбольне міні-поле з дуже хорошим покриттям. Але воно має один недолік: відсутня нормальна огорожа. Тому ми дуже просили Миколу Івановича допомогти нам вирішити ще й цю проблему. І отримали «добро». Ми дуже вдячні й районній владі, і Києво-Святошинській районній організації Партії регіонів за те, що вони роблять добрі справи для нашого села, для його людей.»
А їх тільки від початку поточного року вже зроблено чимало. За сприяння голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Олександра Зайця та голови Києво-Святошинської районної організації Партії регіонів Миколи Шкаврона було відремонтовано дороги по вулицям Перемоги, Піонерській і Незалежній на загальну суму 550 тис. грн. За словами самих мешканців, таких доріг і в столиці не знайдеш, хіба що на Хрещатику. Проведено велику роботу по електрифікації: на восьми вулицях проведено повну реконструкцію освітлення. Дитсадок також знаходиться майже на повному забезпеченні – фінансуються не тільки заробітна плата працівникам, комунальні платежі, а й харчування дітей на 70 %.
Було проведено велику роботу й із інвентаризації земель, на що з районного бюджету було виділено 100 тис. грн. Нині сільська рада займається розробкою Генерального плану розвитку, на що передбачено близько 150 тис. грн. коштів із держбюджету. Планується завершити роботи з облаштування вуличного освітлення – на ці роботи з районного бюджету вже виділено близько 240 тис. грн. Розробляється проект реконструкції очисних споруд, які більше 20 років тут майже не працюють.
«Якщо раніше з районного бюджету на розвиток села щороку ми отримували максимум 300 тис. грн., - зазначає Микола Ляпунов, - то нині маємо трохи більше 1 млн. грн. дотаційних коштів із районного бюджету. А отже, й забезпечити комфортні умови проживання.» А що, як не це, є найбільшою доброю справою влади – піклуватися про добробут людей?

Наталка КУЦАК,
фото автора

Назад