08.03.2012
Тетяна Подашевська: "Головне - аби жінка була жасливою, почувалася гармонійно та комфортно, тоді вона може гори звернути"
Тетяна Подашевська: "Головне - аби жінка була жасливою, почувалася гармонійно та комфортно, тоді вона може гори звернути"

Вона не просто харизматична та чарівна жінка, а вольова, рішуча, впевнена в собі. На її переконання, жінка завжди повинна бути привабливою - як зовні, так і внутрішньо. Секрет її успіху досить простий - треба вірити в себе, працювати над собою, постійно вдосконалюватися та по-доброму ставитися до людей, які навколо тебе. Цьому правилу Тетяна Подашевська не зраджує ніколи.

- Тетяно Леонідівно, окрім того, що Ви заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради, Ви ще й прекрасна мама та любляча дружина. Як вам вдається поєднувати успішну кар'єру та домашні справи?

- Головне - все правильно організувати. На роботі - ти керівник, а вдома - дружина і мама. Я вдячна своїм рідним за розуміння, довіру та щиру підтримку. Мої успіхи на роботі - це і їхня величезна заслуга.

- Який стиль керівництва Вам ближчий: "нагайки чи пряника"?

- Не буду приховувати, я вимоглива до підлеглих. Хоча сприймаю більш демократичний стиль у роботі. Але моя демократія розповсюджується тільки на тих, хто чітко і добросовісно виконує свої обов'язки. Іншого не визнаю. Водночас і собі поблажок не роблю. Не розумію тих, хто замість того, аби допомогти людині, розводить руками.

- Вважається, що і чоловіки, і жінки починають будувати кар'єру в рівних умовах і шанси на успіх у них однакові. Чому ж тоді у владних структурах так мало жінок? Приміром, лише вісім відсотків депутатів українського парламенту - представниці прекрасної статі.

- На жаль, це правда. Але на сьогоднішній день очевидно, що стереотип "жінка - лише берегиня домашнього вогнища" втрачає свою актуальність. Роль жінки в суспільному житті з кожним днем зростає. І це дуже добре. Жінки вміють знаходити вихід зі складних ситуацій не лише шляхом хитромудрих логічних міркувань, але й інтуїції - беззаперечна жіноча перевага (посміхається - Авт.).

На Київщині в місцевих органах влади керівні посади обіймають не так вже й багато жінок. Але працюють вони не менш ефективно та результативно, ніж чоловіки. Взяти хоча б голову Поліської райдержадміністрації Тетяну Прибору, чи голову Миронівської РДА Валентину Усик, сільську голову Шамраївки Сквирського району Валентину Левченко, керуючу справами обласної ради Тетяну Жуль, керівника фінансового управління облдержадміністрації Ларису Карамушку, директора обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів Наталю Клокар чи Ларису Лахтадир, заступницю начальника управління освіти та науки. Та ці жінки гори звернуть! Та по-іншому й бути не може, адже потужний тон у роботі задає губернатор. Отож нам, поєднавши досвід, вміння, знання та мудрість, разом з такими чоловіками вдається багато чого зробити для розвитку нашої рідної Київщини.

- Як гадаєте, що первинно для сучасної жінки - сім'я чи особиста самореалізація?

- Я б так питання не ставила. Кожна жінка обирає пріоритети сама. Одні повністю віддаються сім'ї, вихованню дітей, інші - роботі, треті поєднують в собі і те, і інше. Тут головне аби жінка була щасливою, почувалася гармонійно та комфортно.

- Про що Ви мрієте, і чи здійснюються Ваші бажання?

- Так склалося, що де б я не працювала, яку посаду не обіймала б, моя робота тісно пов'язана з людьми. Завжди хотіла бути корисною, допомагати людям. Тож чи здійснилося моє бажання, відповісти складно, бо воно - не має терміну дії, повсякчас буде для мене актуальним та першочерговим.

- Чого не терпите в людях?

- Хамства, лицемірства та дріб'язковості.

- Чого б ви ніколи не пробачили?

- Людині властиво помилятися. Отож і пробачати треба один одному.

- Попри напружений графік роботи, Ви завжди в прекрасній формі. Поділитеся з нами своїми жіночими секретами?

- Жодних секретів. Якщо хтось думає, що я годинами проводжу в косметичних салонах, то скажу відразу: на це в мене просто не вистачає часу. Втім протягом багатьох років я щоранку обливаюся холодною водою. Це додає бадьорості, поліпшує фізичне та моральне самопочуття. Майже не користуюся декоративною косметикою. Але для обличчя часто роблю маски, заварюю ромашку, петрушку, інші трави. Раджу це робити і іншим жінкам.

Безумовно, кожна жінка повинна доглядати за собою. Але при цьому не забувати, що вона вражає ще й своєю внутрішньою красою, розумом та серцем.

- Тетяно Леонідівно, цікаво як Ви святкуєте 8 Березня і як Вас вітають з цим святом?

- Не повірите, але бувало таке, що в цей день доводилося чергувати на роботі, особливо коли працювала в міліції. У знайомих це навіть викликало сміх. Зараз все змінилося: на Жіночий день працюють чоловіки, а я - на Новий рік (посміхається). Що ж до святкування 8 Березня, то, як правило, відзначаю його в родинному колі: приїжджають діти з онуками, мама, родичі.

- Щоб Ви побажали жінкам Київщини 8 Березня?

- Любі жінки. Бажаю вам завжди залишатися самими собою. Зичу вам гарного настрою та справжнього жіночого щастя. А ще ніколи не зупиняйтеся на досягнутому, завжди йдіть тільки вперед. Вірте у власні сили і тоді обов'язково всі ваші мрії втіляться в життя. Щиро бажаю міцного здоров'я, бо без нього ніщо в житті не миле, родинного затишку, успіхів, удачі та натхнення. Того ж бажаю і чоловікам. Адже Бог створив на Землі Чоловіка і Жінку для продовження роду людського. Плекайте рідну землю та не бажайте нікому зла, бо це почуття руйнує і тіло, і душу. Кохайте і будьте коханими, бо саме з великої Любові народжується все живе на цьому світі.

Розмову вела Тетяна ГРЕБЕНЧУК


Назад