17.07.2012
Добрі справи. Щедра душа не втомиться добро робить ніколи…
Добрі справи. Щедра душа не втомиться добро робить ніколи… Саме тому 16 липня в Українському державному медико-соціальному центрі інвалідів Великої Вітчизняної війни, що в селі Циблі Переяслав-Хмельницької області, за сприяння голови Києво-Святошинської РДА Олександра Зайця та першого заступника голови райдержадміністрації, голови Києво-Святошинської районної організації Партії регіонів Миколи Шкаврона й з’явилася незвичайна делегація, яку очолював заступник голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Анатолій Іскоростенський.

Саме незвичайна, бо складалася з учасників боярського народного хору ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці «Надія». Хоч тут і непогано організовано дозвілля – можна з’їздити на екскурсії по музеям Переяслав-Хмельницького, відвідати організовані працівниками закладу вечори відпочинку, ввечері переглянути улюблений радянський кінофільм чи почитати книгу з місцевої бібліотеки, та все ж душа сумує за рідним домом. І як буває приємно віддалік від своєї батьківщини побачити знайомі обличчя! Щоб привітати всіх києво-святошинців, які перебувають на відпочинку та реабілітації в центрі святково-веселим концертом, і прибули боярчани.
«Ми приїхали, аби урізноманітнити дозвілля наших земляків-ветеранів, - розповідає керівник хору Любов Рачинська, - які тут і відпочивають, і лікуються. Сьогодні у нас – доброчинна місія. Ми прибули привітати тих шестеро ветеранів Києво-Святошинського району, котрі нині тут знаходяться, від імені голови райдержадміністрації Олександра Зайця, першого заступника голови РДА, голови Києво-Святошинської районної організації Партії регіонів Миколи Шкаврона та вручити їм усім подарунки.»
Концерт видався на славу: майже кожну пісню проводжали бурхливими оваціями, а кожного соліста викликали неодноразово на «біс». Та й пісні були до болю знайомі та близькі – на тематику Великої Вітчизняної війни, українські народні, класичні романси… А з солонуватим присмаком гуморески у виконанні Любов Рачинської розсмішили присутніх до сліз. Віншувальну пісню про Боярку, що її виконали хористи наприкінці концерту, вітали стоячи.
Господарі навзаєм подякували керівництву Києво-Святошинської райдержадміністрації за те, що віднайшли таку нагоду - привітати ветеранів - й організували для них такий чудовий концерт. За теплоту, артистичне вміння, за любов до пісні щиро дякували колективу народного хору «Надія». За словами працівників центру, ветерани завжди радіють таким зустрічам, тепло та душевно їх приймають. І це важливо для них – не бути покинутими й забутими, тим більше, що їх залишилися одиниці… І саме тому треба якомога частіше згадувати про них, спілкуватися з ними, адже – і від цього нікуди дітися - життя коротке.
Від щирого серця і присутні на концерті ветерани, і колектив закладу бажали учасникам боярського хору «Надія» творчих злетів, успіхів. І висловили зовсім несподіване побажання: «Народне звання ви вже маєте, виступаєте на сценах різних населених пунктів, тож, сподіваємося вас скоро побачити… на головній сцені - Палацу України.» А ще їм бажали щастя в родинах, здоров’я і творчих злетів.
Вітання від губернатора Київської області Анатолія Присяжнюка, голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Олександра Зайця та першого заступника голови райдержадміністрації, голови Києво-Святошинської районної організації Партії регіонів Миколи Шкаврона зі сцени присутнім передав заступник голови райдержадміністрації Анатолій Іскоростенський: «Хочу відмітити, - прокоментував цю визначну подію Анатолій Миколайович, - що ми давно з нашим народним хором «Надія» готувалися до цього святкового дня. І сьогодні, нарешті, справдилася наша мрія – відвідати наших ветеранів і подарувати всім вам цей сімейний, душевний концерт. Це – наші добрі справи, котрі проводяться Партією регіонів не лише у нашому районі, а у всій Київській області. Сьогодні до нас долучилися ветерани війни та праці – вірю, що нам вдасться підтримувати започатковану традицію і ми сюди ще не раз приїдемо з концертом.
Адже ветерани - найдорожче, мабуть, що в нас є. Ми, молоде покоління, повинні завдячувати вам, дорогі наші захисники, все життя. Ми сьогодні щиро бажаємо вам усім найголовнішого – здоров’я.»
Ветеранів, які з тих чи інших причин не змогли прийти в актову залу, прийшли привітати особисто та вручити їм подарунки, подякувати за мирне небо над головою, за те, що не шкодували свого часу ні молодості, ні сил, ні здоров’я заради нашого з вами щасливого майбутнього.
І ветерани – зі сльозами на очах – дякували. І не вірили, що це відбувається насправді. Що ось так, їх просто приїхали й провідали, привітали, не забули та ще й без будь-якої прив’язки до якось «ветеранської» річниці привезли подарунки…

Наталка Куцак,
фото автора

Назад