13.07.2012
ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК - РОЗБУДОВА ІНФРАСТРУКТУРИ
ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК - РОЗБУДОВА ІНФРАСТРУКТУРИ Нещодавно відбулася прес-конференція голови Києво-Святошинської РДА Олександра Зайця для засобів масової інформації району. Про здобутки та досягнення, плани на майбутнє та як вирішуються найнагальніші питання мешканців - коротко й конкретно, з чим ми й знайомимо наших читачів.
Ефективний розвиток передбачає постійне оновлення, розбудову всієї інфраструктури району. А на це потрібні чималі кошти. Тому загальна програма соціально-економічного розвитку району, що розробляється на основі місцевих програм, фінансується з бюджетів усіх рівнів: і обласного, і державного. За словами Олександра Віталійовича, чимала частка субвенційних коштів надходить саме з Держбюджету - тільки цього року вона склала 43 млн. грн.
"Ці кошти, - прокоментував він, - вже спрямовано на будівництво медичної амбулаторії загальної практики сімейної медицини на 50 відвідувань за зміну з денним стаціонаром на 12 ліжок у Хотові, реконструкцію з розширенням приймального відділення Центральної районної лікарні в Боярці та дитсадка "Барвінок" у Крюківщині, а також інженерної мережі в Малютянці, очисних споруд у Гореничах, будівництво другої черги Вишнівської ЗОШ № 1 та лінії електропостачання 10 кВ промислової та приватної зон забудови у Личанці". Окрім цього, закуповувалася найнеобхідніша техніка для комунальних підприємств району, облаштовувалося освітлення вулиць і доріг у Тарасівці, Забір'ї, Петрушках, Крюківщині, Білогородці, Горенці, Боярці та Вишневому.


За кошти з Держбюджету планується добудувати школу в Чабанах, реконструювати та добудувати дитсадки у Петрушках і Тарасівці, поліпшити стан доріг і об'єктів житлово-комунального господарства інших населених пунктів району.
Найнагальніше питання, яке тримається райдержадміністрацією на контролі - недопущення заборгованості по заробітній платі та легалізації доходів. Адже, на жаль, у нашому районі є ще підприємці, котрі виплачують заробітну плату в конвертах всупереч діючому законодавству. Саме тому при РДА було створено тимчасову комісію з питань погашення заборгованості пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яку очолює безпосередньо голова райдержадміністрації.
Результат її роботи більш аніж відчутний: заслухано 48 керівників підприємств-боржників, проведено перевірки 34 підприємств, керівникам вручено приписи про усунення виявлених порушень трудового законодавства. На основі переданих до прокуратури актів перевірок порушено 3 кримінальні справи щодо керівників МКП "Локіс", СТОВ "Бучанське". На підприємствах державної та комунальної форм власності заборгованість із виплати заробітної плати відсутня, на приватних - лише на одному: ТОВ ОРТФ "Едланд" (директор -
М. Рубан), де вона складає 64 тис. грн. Нині відбувається процес ліквідації цього підприємства.
Із 41 підприємства, що не дотримуються законодавчо встановленого розміру виплати мінімальної заробітної плати, 34 підвищили її рівень. По 2 підприємствах, які виплачували заробітну плату менше мінімальної, порушено кримінальні справи: ТОВ "Кулібін-Авто", ТОВ "Мірель-Компані". Взагалі середня заробітна плата у Києво-Святошинському районі є досить високою і складає 3 000 гривень, мінімальна - 1102 грн.
Велику увагу керівництво району приділяє оздоровленню діток у літній період. З цією метою, за словами Олександра Зайця, з районного бюджету було виділено 750 000 грн. і вже оздоровлено більше трьох тисяч дітей із малозахищених верств населення.
В цей час практично у всіх школах та дитячих садочках триває підготовка до нового навчального року. За сприяння райдержадміністрації, коштом власного бюджету, спонсорів та, звичайно, батьків у навчальних закладах проводять ремонтні роботи у кабінетах, коридорах, міняють вікна та ін.
Не залишаються поза увагою й ветерани війни та праці, учасники різних бойових дій, жертви нацистів й інші малозабезпечені люди. Протягом року на їхні потреби було виділено більше двох мільйонів гривень. У рамках програми "Турбота", одноразову виплату у загальній сумі 145 тис. грн. отримали майже дві тисячі чоловік. Узагалі ж, за перше півріччя цього року ветеранам та жертвам нацистських переслідувань за рахунок держбюджету виплачено грошову допомогу на суму 2 744 085 грн. Крім того, за сприяння районного осередку Партії регіонів, до Дня Перемоги - 9 травня, для ветеранів та дітей війни підготували більше 1000 пайків з основними продуктами харчування.
Завдяки зусиллям райдержадміністрації активізовано роботу з реалізації прав мешканців на доступне житло згідно загальнодержавної однойменної програми, що діє у рамках соціальних ініціатив Президента України. За словами голови райдержадміністрації, кошти, передбачені програмою, вже перераховані до банку, відпрацьовано механізми здешевлення вартості іпотечних кредитів шляхом відшкодування частини відсотків за кредитами, систематично проводиться робота із забудовниками щодо їхньої участі в програмі "Доступне житло". Адже на сьогодні лише одна будівельна компанія бере у ній участь, а попит на житло стрімко зростає - в районі на квартирному обліку перебуває понад 5 тис. осіб, які потребують поліпшення житлових умов і фактично можуть використати умови Програми здешевлення вартості іпотечних кредитів та вирішити власне житлове питання. Загалом, за 2 місяці від мешканців району надійшло понад 237 відповідних звернень громадян.
Що стосується планів на майбутнє, то вже найближчим часом планується здати в експлуатацію медичну амбулаторію сімейного типу у селі Хотів, розширити приймальне відділення Києво-Святошинської центральної районної лікарні у місті Боярка, добудувати другу чергу Вишнівської ЗОШ № 1, реконструювати районний стадіон у Боярці та дитсадок "Барвінок" у Крюківщині, завершити капітальний ремонт районного Будинку культури в Новосілках, а ще - збудувати пам'ятник "Воїнам-афганцям" у Вишневому й відновити дитячий оздоровчий комплекс "Горбовицька січ", провести точкову реконструкцію та благоустрій ДОТів у Білогородці та Віті Поштовій.
Наталка КУЦАК,
фото Тетяни ЗУБКОВОЇ


Назад