10.07.2012
Пожежа – лихо для країни
Пожежа – лихо для країни         В багатьох країнах світу вирують лісові пожежі, які вже знищили тисячі гектарів лісу, а також багато будинків та споруд, завдано міліонних збитків.
        В Україні через високу денну температуру повітря +300С, часто стали виникати лісові пожежі в тих місцях де багато чорниці, та в лісових масивах що знаходяться поблизу водойм. Як правило причиною виникнення пожежі у лісі є людський фактор (не загашений недопалок чи багаття або просто необережне поводження з вогнем).
        ДП «Київський лісгосп» разом з Києво-Святошинською районною адміністрацією нагадує Вам що з 1 квітня в країні розпочатий пожежонебезпечний період, під час якого забороняється несанкціонований в’їзд у ліс, розведення багаття тощо.
        Для попереджування виникнення пожеж у лісі ДП «Київський лісгосп» проводить роз’яснювальну роботу для населення, здійснює ряд протипожежних заходів, створює спеціально облаштовані місця для безпечного відпочинку населення, разом з працівниками МВС та МНС проводиться патрулювання лісових масивів. У разі виявлення порушників «Правил пожежної безпеки в лісах України», вони будуть притягнуті до адміністративної відповідальності за ст.. 77 КУпАП.
       Шановні мешканці Києво-Святошинського району переконливо просимо Вас додержуватись правил пожежної безпеки в лісі, а у разі виявлення пожежі телефонувати 451-20-30 (цілодобово), 451-20-31 або 101.

Якщо ви відпочиваєте в лісі, пам’ятайте:
- Вогнища можна розпалювати тільки в місцях, де відсутній хвойний молодняк;
- Місце для вогнище необхідно обкопати навколо, а коли вже збираєтесь піти, вогонь необхідно старанно загасити за допомогою піску, або води;
- Слідкуйте, щоб не було розлітання іскор від вогнища;
- Забороняється кидати незагашеними недопалки чи сірники – це може призвести до жахливих наслідків.

Правила дій: як загасити пожежу в лісі
Найпоширеніший засіб її гасіння – нахльостування полум’я віником з гілок листяних дерев. Потрібно рухатись по вогнищу і наносити удари всклизь, начебто замітаючи полум’я вбік, на вигорівшу площу. Збивши основне вогнище, при наступному ударі по цьому місцю, віник затримують, прижимаючи до палаючої кромки і повертають, що дає охолонути горючим матеріалам.
Також, для гасіння лісових пожеж використовують спосіб, при якому закидають крайки пожежі рихлим ґрунтом, яке викопують штиковими лопатами. Для цього ґрунт, який забирається лопатою поблизу кромки пожежі, кидають вдовж неї. Ґрунт попадає на горючі матеріали, охолоджує їх та ізолює від повітря. При гасінні спочатку збивають полум’я, а потім, зупинивши пожежу, насипають на кромку шар ґрунту товщиною 6-8 см.
Якщо поблизу є водоймище – вогонь заливають водою. При цьому починають наступ на вогонь з того боку, куди він рухається, і намагаються оточити район пожежі з усіх боків.

Опинившись в зоні лісової пожежі слід дотримуватися наступних правил:

не тікайте від полум’я, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;
з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню;
дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі - воно менш задимлене;
рот і ніс прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини, по можливості змоченої;
будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати;
під час гасіння пожежі, не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння.
у місцях торф’яних пожеж пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів;
після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу.
Державна інспекція техногенної безпеки попереджає будьте обережними на відпочинку в лісі дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя, та життя навколишнього середовища.


Помічник лісничого Приміського лісництва   Кузьмич М.С.

Назад