16.03.2012
Довідка по проведенню в Києво-Святошинському районі весняного благоустрою двомісячника санітарної очистки та благоустрою населених пунктів
Довідка по проведенню в Києво-Святошинському районі весняного благоустрою двомісячника санітарної очистки та благоустрою населених пунктів На виконання законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про благоустрій населених пунктів», розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.11.2009 року №1320-р «Про затвердження Національного плану дій щодо підвищення рівня благоустрою населених пунктів та прилеглих до них територій на 2010-2015 роки» розпорядженням голови адміністрації «Про проведення в Києво-Святошинському районі весняного двомісячника санітарної очистки та благоустрою населених пунктів» з 12 березня по 14 травня 2012 року оголошується проведення весняного двомісячника саночистки та благоустрою населених пунктів та утворюється районний штаб по його проведенню.

Також слід нагадати, що в рамках проведення безстрокової кампанії із забезпечення чистоти і порядку в населених пунктах та підвищенням контролю за дотриманням законодавства щодо норм громадянського порядку у цій сфері, відповідно до доручення Кабінету Міністрів України від 30.04.2010 року №22265/2/1-10 потрібно посилити роботу із громадськістю, запроваджуючи нові відносини у сфері благоустрою.

Для успішного проведення двомісячника пропонується органам місцевого самоврядування утворити міські, селищний, сільські штаби для організації проведення двомісячника, розробити та затвердити комплекс заходів, спрямованих на поліпшення санітарного стану території району.

А саме: передбачити виконання завдань щодо впорядкування, поліпшення санітарного стану територій населених пунктів та прилеглих до них територій, привести в належний санітарний та естетичний стан прибудинкові території, парки, сквери, дитячі, спортивні та господарські майданчики, місця вигулу домашніх тварин, інші об'єкти благоустрою населених пунктів, очищення водних джерел, берегів річок, виконати запланований об'єм робіт щодо будівництва і ремонту доріг, тротуарів, шляхових смуг, велосипедних доріжок, павільйонів на зупинках автомобільного транспорту, тощо.

Також передбачається в рамках двомісячника проведення акції «Посади своє дерево» де необхідно залучити до її проведення громадськість, учнівську та студентську молодь. Окремо потрібно провести серед громадян роз'яснювальну роботу щодо проведення очистки приватних ділянок та прилеглих до них територій.

Проаналізувавши дані спільних перевірок попередніх років, проведених представниками районної санепідемстанції особливу увагу потрібно приділити ліквідації стихійних сміттєзвалищ та прибирання в придорожніх смугах автомобільних доріг комунальної власності, загального користування та в лісозахисних смугах, утворених в осінньо-зимовий період після сходу снігового покриву.

В адміністративних межах сільських рад потрібно організувати збір сміття залучивши до цього комунальні, промислові та сільськогосподарські підприємства, інші установи та організацій, підприємства торгівлі і придорожнього сервісу в межах територій, закріплених за цими підприємствами, забезпечити координацію часу і місця вивезення прибраного ними сміття із районним дорожнім управлінням (РайДУ). Організувати вивезення накопиченого сміття та організувати його прийняття на полігон твердих побутових відходів Києво-Святошинського районного управління житлово-комунального господарства (РВУЖКГ).

Разом із цим необхідно забезпечити широке висвітлення в засобах масової інформації проведених громадських заходів. Зокрема передбачається в період весняного двомісячника проведення суботників за участю керівників всіх рівнів, діяльність яких повинна бути прикладом до наслідування молоді. А такі громадські заходи посилять вплив на громадську думку населення та підвищать авторитет влади на місцях.

Заступник голови адміністрації

М. М. Ляшенко

Додатково до довідки про Правила благоустрою та схеми санітарної очистки

Відповідно до власних повноважень органи місцевого самоврядування повинні мати Правила благоустрою населених пунктів де виписані процедури забезпечення належного санітарного утримання територій, в які входять і схеми санітарної очистки.

Схеми саночистки – комплекс документів, які передбачають розташування місць тимчасового розміщення відходів та графік їхнього вивезення підприємствами і організаціями, визначених виконавцями послуг з вивезення та утилізації сміття на території органу місцевого самоврядування у відповідності до укладених договорів.

Також, в органах місцевого самоврядування повинен бути перелік суб'єктів поводження з твердими побутовими відходами: сміттєутворювачів з орієнтовними обсягами сміттєутворення, підприємства житлово-комунального господарства, або інші організації, які здійснюють на договірних умовах свою діяльність у галузі поводження з ТПВ: збирання, перевезення та утилізацію.

Таким чином, повинен вестися облік кількості сміття та його утворювачів, місць розташування сміття, які повинні бути належним чином облаштовані та мати санітарні паспорти, а також затверджені маршрути та графіки вивезення сміття у відповідності до укладених договорів з обслуговуючими організаціями, що здійснюють свою діяльність у сфері поводження з твердими побутовими відходами.


Назад