09.07.2012
Бузова та Музичі отримали акти на землю
Бузова та Музичі отримали акти на землю Їх урочисто вручили мешканцям 6 липня голова Києво-Святошинської РДА Олександр Заєць, заступник голови РДА з земельних питань Роман Гусєв, в. о. керівника відділу земельних ресурсів РДА Олег Левченко в присутності сільських голів Володимира Пономаренка (Бузова) та Марії Масовець (Музичі).

Цього дня 67 мешканців нашого району отримали довгождане право володіти власним шматочком землі – це й учителі, вихователі, медики, пайовики КСП «Бузова». Адже кожна людина, особливо в селі, прагне мати хоч і маленький, але власний шматочок землі, аби посадити там щось для себе, дітей і онуків.
Більшість із них чекали на цю подію 12 років.
«Мені дуже приємно, - зазначив Роман Гусєв, - що за нашу каденцію нам випала така честь і нагода видати державні акти. Я сьогодні розділяю з вами цю радість. Приємно, що саме завдяки зусиллям Президента України Віктора Януковича, губернатора Київської області Анатолія Присяжнюка, райдержадміністрації ми змогли цього досягти. А зробити це було не так то просто. Ситуацію, в порівнянні з попередніми роками, зламано. І зламано на краще. Ми віримо, що цей процес продовжиться на благо людей. Це – та робота, яку ми, як влада, маємо виконувати, виконуємо і виконуватимемо на благо народу України. Ми не дамо більше дерибанити землю нікому - земля буде тільки для людей і во благо нашої країни.»
Все чин чином: кожен надає необхідні копії документів і розписується в журналі реєстрацій видачі актів на земельні ділянки. В. о. керівника відділу земельних ресурсів РДА Олег Левченко після оголошення прізвищ допомагає жителям правильно поставити підписи у документах і ті отримують довгоочікувані акти на землю.
Нині влада – від Президента України до влади на місцях – працює над тим, щоб усунути всі проблеми в цій сфері та задовольнити право людей на отримання земельних актів. Цей процес повністю прозорий і контрольований. На відміну від 2000 року, коли в Україні почав формуватися негативний образ закорумпованості органів влади у земельній сфері: штучно створені черги, затяжні процедури оформлення документів, багаторічні затримки реєстрації прав власності та видачі державних актів…
У рамках національного курсу Президента України Віктора Януковича по боротьбі з корупцією ще з вересня минулого року Держкомагентство запланувало ліквідувати черги та затримки видачі актів. І розпочало ці плани втілювати в життя. З кінця серпня 2011 року в Україні запрацювала перехідна автоматизована система реєстрації в рамках закону «Про державний земельний кадастр», а з 1 січня 2012 року - спрощена процедура реєстрації за принципом «єдиного вікна».
Згідно не так давно прийнятого закону «Про державний земельний кадастр», кадастрові функції передано районним відділам земельних ресурсів, працівники яких не залежать від керівництва РДА. Кадастрова ж інформація надійно захищена – ввід персоніфіковано. За її наявність і достовірність особисто відповідає державний кадастровий реєстратор, який має власну печатку, де зазначено всі його дані та електронний підпис – він відповідає перед законом за порушення.
Щоб уникнути спекуляції землею, введено граничну межу володіння нею – більше, ніж 2100 га в одні руки придбати не зможе ніхто. Купити землю мають право лише громадяни України. Якщо ж ви плануєте змінити громадянство, знайте: доведеться або ж продати земельну ділянку, або ж вона буде націоналізована.
Щоб уникнути купівлі підставними особами, покупець земельної ділянки повинен надати податкову декларацію, де чітко та ясно видно його прибутки. І має пройти в рамках економічної конкуренції антимонопольну перевірку на родинні зв’язки зацікавлених осіб.
Спекуляцій землею не буде: якщо людина придбала земельну ділянку і захотіла її продати упродовж року, вводиться держмито в розмірі 100 % від нормативно-грошової оцінки. На другий рік – 90 %, третій – 80 % тощо. У найближчі 6 – 7 років спекулювати землею буде просто не вигідно.
Ці ділянки – за межами села, але зручно розташовані. Кожна призначена для ведення особистого сільського господарства. І кожен, хто отримав цього дня акт на землю, може передати її в спадок своїм дітям. За словами заступника голови РДА Романа Гусєва, з часом, якщо власник схоче змінити цільове призначення даної ділянки – наприклад, збудувати власній дитині будинок тощо, райдержадміністрація може піти на зустріч. Головне – щоб земля не пустувала, а оброблялася: «Ми проводили нараду з головами сільрад, щоб вони та керівники фермерських господарств і реорганізованих КСП допомагали людям технікою, щоб обробити ці ділянки. В принципі, справжній господар завжди допоможе своїм односельцям. Не завжди ця послуга є абсолютно безкоштовною, бо, ми ж усі розуміємо – і вартість солярки, і запчастин, а це певні витрати, та як показує досвід, все ж є змога для селян, які не в змозі заплатити, дати техніку, щоб зорати город, засіяти і отримати восени якийсь врожай.»
«На сьогоднішній день, - розповідає Олег Левченко, - більшість цих ділянок видана пенсіонерам, людям, які віддали своє здоров’я на благо цієї землі, все життя пропрацювали в колгоспі: доярки, механізатори, трактористи, комбайнери. А також – працівникам соціальної сфери. І нам дуже приємно, що нині ці люди, які вже зневірилися за ці роки, нині починають вірити в те, отримають її. Ділянки роздано в адміністративних межах району, в хороших місцях. Рівень плодючості самих земель доволі висока, тому, вірю, кожен лишився задоволеним.»
І щасливі власники земельних актів не приховували своєї радості. Деякі навіть, мабуть, не вірячи, що справді отримали довгоочікуване щастя, запитували: а що з нею робити? А потім щиро зізнавалися, що радіють з того, що їхня мрія, нарешті, здійснилася і вже запланували, що посадять на цій землі.
Привітав мешканців з цією подією та власноруч вручив акти на землю і голова Києво-Святошинської РДА Олександр Заєць. Виступаючи перед громадою, він зазначив, що нині докладається чимало зусиль для того, щоб землю отримали всі працівники села та соціальної сфери в районі. Отже, вирішення цього питання надалі лише активізується: «Сьогодні день особливий і у вашому, - наголосив Олександр Заєць, - і в нашому житті: ви, нарешті, дочекалися цього урочистого моменту, і ми з великим задоволенням вручаємо вам акти на ці шматочки землі, які ви чекали роками, завдяки Київській обласній адміністрації та нашій районній, а також спільній роботі з управлінням земельних ресурсів.
Приємно бачити щасливі обличчя людей, які отримують довгожданий шматочок землі. Зазначу, що на сьогодні нам вдалося докорінно змінити ситуацію в сфері управління землею і налагодити працю в управлінні земельними ресурсами. Відсьогодні такі дні для мешканців нашого району стануть не лише нормою, а й доброю традицією.
Пам’ятайте, що земля – найцінніше, що є для нас у нашій державі. Тому бережіть її, доглядайте, пам’ятайте, що на ній іще працюватимуть наступні покоління.»

Наталка КУЦАК,
Фото автора

Назад