05.07.2012
ВІДВЕРТА РОЗМОВА МЕДИКІВ І ВЛАДИ
ВІДВЕРТА РОЗМОВА МЕДИКІВ І ВЛАДИ Нещодавно до Центральної районної лікарні Києво-Святошинського району з робочим візитом завітали голова Києво-Святошинської райдержадміністрації Олександр Заєць та його перший заступник, голова районної організації Партії регіонів Микола Шкаврон.
На зустріч з ними були запрошені всі керівники підрозділів ЦРЛ і заступники головного лікаря. Причина зустрічі - ознайомлення з нагальними проблемами медичного закладу та його працівників. Відтак усі озвучені проблеми можна умовно поділити на два блоки.
Перший блок - ті, які стосуються життєдіяльності медичного закладу, його ефективної роботи. Серед них - відсутність тубвідділення, ремонт (а чи його розміщення в розпочатій новобудові) травматологічного відділення (останнім часом воно перевантажене через надання допомоги постраждалим у ДТП, що, в свою чергу, пояснюється близькістю Боярки до трьох великих автомобільних артерій країни), транспортне забезпечення десяти бригад швидкої допомоги (вже отримано чотири нових УАЗи, але документи на них ще не передали з Калинівки), реконструкція тепломережі (на що потрібно 500 тис. грн) у приміщенні стаціонару, яке збудоване ще в 50-х роках минулого століття.
Завідувач відділення донорства Євген Бакуновський наголосив на тому, що в області лише три медичні заклади мають ліцензію на забір крові. Одне з них - відділення ЦРЛ. Для нормальної роботи потрібно здійснити хоча б косметичний ремонт - (550 тис. гривень), замінити вікна, зробити вентиляцію. Також потрібен апарат для плазмофорезу, апарат для запаювання резервуарів із донорською кров'ю тощо.
Порушувалося кадрове питання, що його озвучив головний лікар Києво-Святошинського району Василь Кравченко. Адже на сьогоднішній день  ЦРЛ має близько 100 вакансій лікарських і близько 300 - медсестринських. Корінь цієї проблеми - в низькій заробітній платі (особливо - молодших медичних працівників) і відсутності житла.
Не менш важливою для життєдіяльності ЦРЛ є проблема доступу до Інтернету та ведення електронної медичної документації... за відсутності комп'ютерів. Як мінімум, потрібен один комп'ютер в амбулаторії, як максимум - 44. Адже саме стільки медичних закладів у нашому районі. Один із шляхів вирішення проблеми, на думку Василя Кравченка, - це допомога сільських рад в комп'ютерному оснащенні їхніх сільських амбулаторій.
А питання відкриття нового приміщення дитячої поліклініки у Вишневому, на думку заступника головного лікаря по дитинству Людмили Науменко - це питання життя і смерті. Тому що, як для пристоличного медичного закладу ХХІ століття, умови нинішнього старого приміщення жахливі.
Взагалі, вирішення практично всіх  цих проблем пов'язане, в першу чергу, з фінансуванням. Відтак, підсумовуючи сказане, Олександр Заєць зазначив:
- Є чітко визначений порядок отримання фінансування. Найперше - кошторис запланованих робіт. А взагалі, коли окреслено коло проблем, і ми розуміємо, що не можемо вирішити їх всі, потрібно виділити найважливіші, пріоритетні. Скласти на них кошторис, зробити проект, і вже після цього звертатися з приводу отримання субвенції та фінансування. Саме так ми і будемо діяти.
Проблеми медпрацівників озвучив голова профспілкової організації ЦРЛ Сергій Однорог. За його словами, гостро стоїть питання оздоровлення всіх працівників лікарні. Наступна - житлова проблема: ніхто з присутніх не пам'ятає, коли востаннє давали квартири. Крім того, працівники районної лікарні (єдиної з медичних закладів!) жодного разу не отримували земельних ділянок. Можливо, питання вирішить заплановане будівництво житлового будинку, в якому буде і квота лікарні на придбання квартир за собівартістю.
І ще одна проблема, так би мовити, міжвідомча, не залишилася поза увагою. Це - чергування на території лікарні співробітників МВС. Адже до лікарні поступає багато хворих в стадії алкогольного чи наркотичного сп'яніння. Як наслідок - лайка, биття вікон тощо.
По закінченні зустрічі керівництво району відвідало підрозділи лікарні та оглянуло розпочату новобудову приймального відділення, завершення якої планується в жовтні цього року.
Відтак ця зустріч продемонструвала розуміння з боку адміністрації району та готовність до вирішення нагальних проблем. Та важливо, що озвучені проблеми таки були почуті.
Радислав Кокодзей,
фото автора

Назад